WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Як повноваження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. Назвіть основні страхові ризики, по яким може бути укладений договір страхув - Реферат

Як повноваження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг. Назвіть основні страхові ризики, по яким може бути укладений договір страхув - Реферат

експлуатацію своїх транспортних засобів, а також підвищувати його для власників, з вини яких виниклі страхові випадки але не більше ніж 50% розміру страхового платежу в обох випадках. У разі укладення одним страхувальником договорів обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів щодо 30 і більше транспортних :засобів на термін 6 місяців і більше, розміри страхових платежів зменшуються на 20%. Особливу увагу в Положенні звернуто на страхування цивільної відповідальності тих інвалідів і пенсіонерів, котрі особисто керують транспортними засобами. Для них передбачаються певні пільги. Після сплати страхового платежу страхувальник одержує страховий поліс, який є формою договору. У випадку зміні власника транспортного засобу дія договору розповсюджується на нового власника за умови переоформлення страхового поліса на його ім'я.
Розрізняють два види договорів, які розглянемо детальніше.
1. Звичайний укладається з власником транспортного засобу, ( засіб зареєстровано в Україні чи тимчасово ввезено на територію Україні для користування) - на підставі заяви страхувальника, в якій закачається: тип, марка й державний реєстраційний номер, місце реєстрації транспортного засобу, строк страхуванні та розмір страхової суми..
2. Додатковий - укладається на умовах, визначених Моторним бюро, у випадку виїзду транспортних засобів за межі України ( "Зелена картка" ).
У Положенні встановлюється розмір мінімальної страхової сумиза заподіяну внаслідок ДТП шкоду:
- життю та здоров'ю третіх осіб - у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян на день укладення договору страхування ( в проекті закону - 51000 грн.);
- майну третіх осіб - у розмірі 1500 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян на день укладення договору страхування (25500грн.)
Слід зауважити, що в окремих західних країнах мінімальний рівень страхових виплат становить десятки тисячдоларів, у деяких - законодавство не встановлює ліміт, тобто визначає норму відшкодування шкоди в повному обсязі (наприклад, Бельгія, Франція, Угорщина та ін.)
Розглянемо особливості механізму виплати страхування цього виду страхування. Виплата страхового відшкодування проводиться в межах страхової суми, у таких випадках:
· загибель під час ДТП або смерть внаслідок цього - у розмірі страхової суми;
· встановлення третій особі інвалідності у розмірі для І групи - 100% страхової суми; ІІ групи - 80% страхової суми; ІІІ групи - 60% страхової суми.
· тимчасова втрата третьою особою працездатності за кожну добу в розмірі 0,2%, але не більше, ніж 50%страхової суми.
Страховик виплачує зазначені страхові суми кожній потерпілій особі, але в цілому не більше 5 сум. У випадку коли загальний збиток за одним страховим випадком перевищує п'ятикратний розмір страхової суми, відшкодування кожній потерпілій особі пропорційно зменшується.
У випадку заподіяння шкоди майну третьої особи через ДТП, якщо сторони не дійшли згоди щодо розміру збитків. виплата страхового відшкодування здійснюється на підставі експертизи, яка проводиться, як правило. за рахунок страховика.
При відшкодування збитків майну третіх осіб встановлюється франшиза в розмірі до 2% страхової суми.
Для відшкодування збитку страхувальник або третя особа ( нащадок, правонаступник) має звернутися із заявою до страховика або Моторного (транспортного) бюро.
Виплата страхового відшкодування здійснюється на підставі страхового акта ( аварійного сертифіката) за формою, що встановлена МТСБУ та інших документів; довідок органів внутрішніх справ про обставини скоєння ДТП, медичних закладів про термін тимчасової непрацездатності або спеціалізованих установ про смерть і документів про правонаступництво для спадкоємців, Виплата страхового відшкодування здійснюється протягом 15 робочих днів з дня отримання компанією всіх необхідних документів, крім випадків, коли спори розглядаються в судовому порядку.
Розглянемо випадки, коли страховик не відшкодовує збитки:
- при нанесенні шкоди життю та здоров'ю власнику транспортного засобу, винного у скоєнні ДТП;
- за пошкодження або знищення будь-якого майна, що знаходилося у транспортному засобі страхувальника, винного у скоєнні ДТП;
- за пошкоджений або знищений транспортний засіб його власнику, який винен у скоєнні ДТП;
- за забруднення довкілля або пошкодження, внаслідок ДТП, об'єктів навколишнього середовища.
Згідно "Положення про Моторне (транспортне) страхове бюро" при МТСБУ створюються централізовані страхові резервні фонди:
- фонд страхових гарантій (призначений для забезпечення платоспроможності МТСБУ під час взаєморозрахунків з уповноваженими організаціями зі страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів інших держав, з якими Бюро уклало угоду про взаємне визнання договорів такого страхування та взаємне врегулювання питань стосовно відшкодування шкоди);
- фонд захисту потерпілих у ДТП (призначений для виплати страхового відшкодування потерпілим у ДТП з вини невстановленого транспортного засобу).
Так, за період з 01.01.1997 р. по 20.01.2001 р. МТСБ з фонду захисту потерпілих було врегульовано 1111 заяв, отриманих від потерпілих в ДТП з вини водіїв невстановлених транспортних засобів. Потерпілим було виплачене страхове відшкодування в розмірі 873054 грн. Середня сума виплати складала 786 грн.
Страховик і Моторне (транспортне) страхове бюро мають право у межах, визначених законодавством України, вимагати компенсацію здійснених страхових виплат від третьої особи, страхувальника або особи, яка управляла транспортним засобом у випадку:
- навмисного нанесення збитку третій особі;
- управління транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин;
- відсутності свідоцтва на право управління транспортним засобом відповідної категорії;
- якщо винуватець залишив місце ДТП та ін.
Як зазначалося раніше, у випадку виїзду за межі України страхувальник-резидент зобов'язаний укласти додатковий договір страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.
Розглянемо детальніше необхідність та особливості додаткового договор, укладання якого пов'язане з системою "Зелена картка".
Зелена картка - це страховий поліс цивільної відповідальності власників транспортних засобів, що визнається усіма державами-членами міжнародної системи "Зелена картка".
Ця система почала діяти 1 січня 1953 р., назву ж

 
 

Цікаве

Загрузка...