WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Визначення збитку та страхового відшкодування при загибелі (пошкодженні) майна, яке належить громадянам. Виплата страхуового відшкодування - Реферат

Визначення збитку та страхового відшкодування при загибелі (пошкодженні) майна, яке належить громадянам. Виплата страхуового відшкодування - Реферат

страховик відшкодовує тільки свою частку відповідальності в такому збитку. Тобто тільки половину (2 500 грн.). Тому що його частка відповідальності по всьому майну дорівнює 50% [5 000 : 10 000 *100%]. Про це теж треба пам'ятати при укладенні договору страхування. Правда різниця буде складатись в умовах страхування і в розмірах та­рифів. При системі першого ризику - значення тарифу на страхування більше.
Розглянемо особливості страхування транспортних засобів, що належать громадянам, оскільки одним з найвідповідальніших кроків після купівлі автомобіля є його страхування. Застрахувати транспортний засіб можна як від викрадення (найчастіше викрадають автомобілі "Жигулі", Мегсеdеs та ВМW), так і від аварії. На страхування беруться всі види автомобілів, мотоцикли, моторолери, коляски, мопеди, човни (крім надувних), катери, яхти.
Страхові організації пропонують страхування з повним відшкодуванням збитків, що викликані будь-якою причиною (за винятком деяких пошкоджень шин) та за окремими ризиками. Страхування з повним відшкодуванням збитків передбачається відшкодування збитків, що спричинені стихійним лихом, вибухом, пожежею, дорожньо-транспортною пригодою, викраденням транспортного засобу або його окремих деталей та обладнання, угоном.
Поліси СК "ІІТІСО" передбачають, як правило, строк страхування до одного року, а страхова сума дорівнює дійсній (оціночній) вартості автотранспортного засобу й додаткового обладнання. Страхові компанія відшкодовує витрати на:
· доцільно проведені страхувальником дії з врятуванням застрахованого автотранспортного засобу, зі зменшення збитку;
· транспортування пошкодженого транспорту до найближчого ремонту;
· придбання запасних частин і матеріалів, які необхідні для виконання ремонту;
· ремонт після настання страхового випадку.
У випадку загибелі або пошкодження належного страхувальнику майна страхові платежі, термін виплати яких наступив, можуть бути утримані з суми відшкодування. Якщо страхувальник недоплатив певну частину страхових платежів, то з виплачуваних ним внесків спочатку погашаються недоплати минулих років, потім пеня на неї, недоплата по платежу поточного року, пеня нанеї, нарешті, непрострочені платежі поточного року.
Висновки
З точки зору важливості майна для задоволення сімейних потреб його можна розділити на дві групи. До першої відноситься пріоритетне майно, тобто життєві блага першої необхідності, без яких не може існувати людина. Саме це зачіпає й суспільні інтереси. До другої групи включаються менш важливі для життя й здоров'я людини матеріальні об'єкти, загибель яких в основному обмежує лише реалізацію особистих інтересів громадян.
Загибель житлового будинку або сільськогосподарських тварин в місцевостях, де вони відіграють основну роль в забезпеченні харчування сім'ї, може нанести надзвичайну шкоду благополуччю людей, відновити яке їм без допомоги дуже важко.
Цю допомогу громадянам, в разі загибелі їхнього майна, повинна надавати держава. З метою підвищення їх відповідальності за експлуатацію й зберігання майна першої групи держава вводить до нього принцип обо-в'язкового страхування в певному мінімумі до його повної оцінки (страхової суми). Інша її частина може страхуватись добровільно.
Майно другої групи підлягає лише добровільному страхуванню, умови якого розповсюджуються не на всі об'єкти власності громадян. Державне страхування не розповсюджується на негосподарських домашніх тварин - собак, котів, декоративних птахів, звірів. Не страхуються також фотографи, креслення, рукописи, гроші, хоч деякі з цих об'єктів можуть страхуватись недержавними страховими компаніями.
Зазначені виключення окремих об'єктів з страхування зумовлені тим, що здебільшого не можна дати їм страхову оцінку, а також встановити факт загибелі та розмір збитку.
В особистій власності громадян обов'язковому страхуванню підлягає слідуюче майно: житлові будинки; дачні споруди: господарські будівлі (сараї, гаражі, приміщення для тварин, парники, теплиці, тощо). Зазначимо, що застрахованими будуть лише ті з названих об'єктів, які мають фундамент, стіни та дах. Не включаються в страхування зруйновані або ветхі споруди, а також ті, власники яких постійно не проживають в даному населеному пункті.
Обов'язковому страхуванню підлягають також тварини, що належать громадянам на правах особистої власності. До них відносяться: велика рогата худоба віком від 6 місяців; коні та верблюди - від 1 року.
Щоб вірно обчислити страхову суму, величину платежів та страхового відшкодування, необхідно правильно оцінити застраховане майно в домашній власності.
Страхова оцінка будівель відображає їх вартість з врахуванням зносу. З часом вона змінюється під впливом дії на споруду природнокліматичних чинників, зменшенням або збільшенням цін на будівельні матеріали, роботи, тощо. Тому страхові органи періодично, як правило, не рідше одного разу в п'ятиріччя, проводять переоцінку належних громадянам будівель. Вона сто-сується житлових та господарських будівель будь-якого функціонального призначення, що перебувають на постійному місці, мають стіни та дах. Оцінюються й будівлі на земельних ділянках, відведених під колективні сади та городи.
По добровільному страхуванню сільськогосподарських тварин максимальні розміри страхових сум обчислюються в межах різниці між їх вартістю по державних закупівельних цінах і страховою сумою (нормою забезпечення на одну голову) по обов'язковому страхуванню для кожної вікової групи тварин.
Список використаної літератури
1. Страхування: Підручник / Кер. авт. кол.і наук.ред.СС.Осадець.Вид.2-у, переробл. і доп.-К.: КЕНУ,2002.-599с.
2. Страхування: Підручник / кер. авт. кол. і наук. ред. С.С. Осадець. Вид. 2-е, переробл. і доп. - К.: КНЕУ, 2002 - 599 с.
3. Страховий та інвестиційний менеджмент: Підручник / Під керівн. і наук. ред. В.Г. Федоренка / - К.: МАУП, 2002. - 344 с.
4. Управление организацией: Учебник /под ред. Проф. А.Г.Поршнева и др. - М.: ИНФРА, 1999.
5. Таркуляк А.О. Страхування: питання і відповіді: Навч. Посібник. - К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2002. - 253 с.
6. Шумелда Я. Страхувння: Навчальний посібник для студентів економічних спеціальностей. Тернопіль: 2003-260с.

 
 

Цікаве

Загрузка...