WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Визначення збитку та страхового відшкодування при загибелі (пошкодженні) майна, яке належить громадянам. Виплата страхуового відшкодування - Реферат

Визначення збитку та страхового відшкодування при загибелі (пошкодженні) майна, яке належить громадянам. Виплата страхуового відшкодування - Реферат

(страхувальника) будівлі;
- її місцезнаходження (адреса);
- господарське призначення об'єкта;
- його тип;
- рік побудови чи капітального ремонту;
- матеріали фундаменту, стін та даху;
- розміри (висота, ширина, довжина);
- будівля або площа її основи;
- оцінка нової будівлі;
- відхилення від типової будівлі у відсотках, якщо вона не побудована за індивідуальним проектом;
- величина оцінки будівлі з врахуванням відхилень в
новому стані;
- процент її зносу;
- величина оцінки будівлі з врахуванням зносу;
- страхова сума будівлі, тобто 40% суми оцінки будівлі з врахуванням зносу.
В оціночних документах показується первісна га дійсна вартість будівель. За первісну вартість приймається вартість нової будівлі, яка розрахована на основі існуючих в даному регіоні оціночних норм. Дійсна вартість будівлі обчислюється шляхом вирахування з первісної величини зносу. Звичайно, при цьому особлива складність полягає у врахуванні інфляційних процесів, впливу їх на сучасні грошові оцінки майна. З цією метою до уваги слід приймати індексації вартості основним фондів, ринкові ціни, що вже склалися, на житлові та інші будинки.
При заключенні договору страхування тварин в особистій власності розмір страхової суми визначається за бажанням страхувальника, але не вище максимальних страхових сум, встановлених з врахуванням місцевих умов органами державного страхування.
Подобровільному страхуванню сільськогосподарських тварин максимальні розміри страхових сум обчислюються в межах різниці між їх вартістю по державних закупівельних цінах і страховою сумою (нормою забезпечення на одну голову) по обов'язковому страхуванню для кожної вікової групи тварин. Наприклад, при середній Страховій сумі (нормі забезпечення) по обов'язковому страхуванню великої рогатої худоби 300 тисяч грошових одиниць (40% вартості) максимальна страхова сума для добровільного страхування складе 450 тисяч грошових одиниць (300000 х 1,5).
Для розрахунків страхових платежів встановлюються середні тарифні ставки по обов'язковому та добровільному страхуванню будівель і споруд, які диференційовані для сільської та міської місцевостей. По обов'язковому та добровільному страхуванню тварин диференційовані ставки страхових платежів застосовуються до їх видів з врахуванням природнокліматичних та економічних особливостей районів та рівня виплати страхового від-шкодування.
Розмір страхової суми за договором страхування майна визначається страхувальником із врахуванням вартості майна і не може її перевищувати (з урахуванням зносу).
Тарифні ставки страхових платежів залежать від того, за яким договором (загальним чи спеціальним) застраховано домашнє майно. При дії договору протягом 2-3 роки, може надаватися знижка.
Страхові платежі визначають за розміром страхової суми, терміну страхування та ступенем ризику з одночасним використанням граничних розмірів тарифних ставок.
Серед різновидів страхування майна громадян потроху збільшується попит на страхування квартир. Договори укладаються з фізичними особами, яким на території України належить квартира на правах приватної, спільної власності. До складу квартири входять: житлові кімнати, передпокій, коридори, кухня, ванна та туалетна кімната, внутрішньоквартирні сходи, балкони, лоджії, вбудовані шафи й антресолі.
Конкретний розмір страхового внеску залежить, по-перше, від страхових тарифів, а по-друге, від вартості майна, котре хоче застрахувати клієнт. При страхуванні житла розмір тарифу визначається багатьма факторами: роком будівництва будинку, матеріалами стін і перекриття, величиною зносу будинку, станом інженерних комунікацій, наявністю систем безпеки і т.п., при цьому наявність одних факторів обумовлює збільшення, а інших - зменшення тарифу. Тарифи залежать і від конструктивних особливостей житла. Наприклад, наявність у квартирі надійних металевих дверей зменшить тариф при страхуванні від протиправних дій третіх осіб, але ніяк не вплине на тариф з ризику "від затоплення водою".
Чим більше ризиків буде включено до договору страхування, тим вищою буде вартість послуг страхових компаній. Страхування квартири з оздобленням згідно зі стандартним пакетом ризиків (від пожежі, заливання та протиправних дій третіх осіб) обійдеться в середньому в 0,8-1,7% від її реальної вартості. Ось чому раніше, ніж купити страховий поліс, доцільно, по-перше, вирішити, який саме страховий захист необхідний квартирі, а по-друге, оцінити свої фінансові можливості.
Так, НАСК "ОРАНТА" пропонує страхування квартир (стін; перегородок; підлоги; стелі; дверей; віконних рам, скла та вітражів; електропроводки; радіо- та телефонної проводки; газових та водяних лічильників; газових й електричних плит, газових балонів; опалювальних установок та ін.
Страхова сума за договором встановлюється за бажанням страхувальника, але не повинна перевищувати вартості квартири за ринковими цінами даного регіону. Страховий платіж обчислюється за тарифною ставкою 0,5% страхової суми, а страхувальнику надається право укласти договір з франшизою.
При страхуванні квартири від пожежі корисно передбачити можливість відшкодування збитків, які спричинені не тільки самим вогнем, а й викликаних застосуванням засобів пожежегасіння, оскільки при гасінні "середньої" пожежі в звичайній міській квартирі, як правило, водою пошкоджуються ще 3-4 сусідніх помешкання.
Страхування домашнього майна може здійснюватися, і за принципом першого ризику. Це означає, що страхове відшкодування виплачується за знищення (викрадення або пошкодження) майна в розмірі суми збитку, але не вищої за страхову суму. Тобто, якщо майно має вартість 10 000 грн., але було застраховане тільки на суму у 5 000 грн., то при знищенні цього майна, наприклад пожежею, на 7 000 грн., страхуваль­ник одержить тільки 5 000 грн., а не за все майно, що згоріло. Це говорить про те, що чим ближче страхова сума за договором страхування до справжньої вартості домашнього майна, тим більше гарантій щодо повного відшкодування збитку. Тому власникові майна доцільно страхувати його не в частковій, а в повній вартості.
А от коли страхування буде проведено за пропорційною системою відповідальності, як надавалось вище, то з даних цього прикладу,

 
 

Цікаве

Загрузка...