WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Визначення збитку та страхового відшкодування при загибелі (пошкодженні) майна, яке належить громадянам. Виплата страхуового відшкодування - Реферат

Визначення збитку та страхового відшкодування при загибелі (пошкодженні) майна, яке належить громадянам. Виплата страхуового відшкодування - Реферат

бути наданий пільговий (наприклад, місячний) строк для укладення нового договору. Такий договір, незалежно від дня сплати страхових платежів, вважається поновленим і набирає чинності з дня закінчення дії попереднього договору. Якщо в такий пільговий строк станеться страховий випадок, а договір страхування не поновлено, страхове відшкодування виплачується згідно з умовами, установленими попереднім договором.
· По-друге, постійним страхувальникам, які за час страхування не отримували страхового відшкодування, у разі поновлення договорів можуть надаватися знижки в певному розмірі від страхового платежу. При цьому постійними страхувальниками визнаються такі фізичні особи, які протягом кількох років безперервно укладалидоговори страхування будівель Визначити суму збитку та страхового відшкодування - найскладніша та найвідповідальніша робота страховика, що передбачає такі послідовні етапи:
o установлення факту загибелі або пошкодження будівель;
o визначення причини завданого збитку та вирішення питання про наявність страхового або нестрахового випадку;
o визначення ступеня знищення або пошкодження будівель при оцінюванні ступеня знищення або пошкодження будівлі
Розрізняють тотальний та частковий збиток.
Тотальний збиток, або знищення будівлі, констатується тоді, коли вартість відновлюваних робіт з урахуванням вартості залишків та витрат, понесених страхувальником з метою запобігання збиткам або їх зменшення, перевищує дійсну вартість будівлі. Залишки від знищених будівель та окремих конструктивних елементів беруться до уваги лише в тому разі, коли вони придатні для подальшого використання за призначенням, і враховуються за кількістю будівельного матеріалу (цегли, каменю, пиломатеріалів, шиферу і т. ін.), що його можна одержати при розбиранні зруйнованої будівлі або окремої її частини.
Операції зі страхування будівель характерні для всіх розвинених країн. Так, страхування охоплює майже всі види нерухомого майна. Але кожна країна має свої особливості щодо організації проведення цього виду страхування.
У Швейцарії будівлі забезпечуються страховим захистом у разі настання пожежі, блискавки, вибуху, стихійного лиха, падіння літальних апаратів; пошкодження внаслідок ламання; затоплення (усі види аварій). При страхуванні житлових будівель від стихійних лих застосовується франшиза: у розмірі 10 % від страхового відшкодування або в абсолютній сумі, мінімальний розмір 200 франків, а максимальний - 2000 франків. Страхові премії сплачуються за тарифними ставками, розмір яких залежить від ступеня ризику, наприклад, враховуються тип будівель, їх конструктивні особливості (плоскі дахи, обігрів через підлогу або стелю, наявність іншого обігрівального обладнання).
Страхування домашнього майна, що належить громадянам, здійснюється тільки у добровільному порядку.
Договори укладаються з громадянами України та іноземними громадянами (які постійно мешкають в нашій країні) і діють тільки на території нашої держави.
Об'єктами страхування є майнові інтереси, пов'язані із володінням, користуванням і використанням предметів домашньої обстановки, побуту, які використовуються у власному господарстві, належать страхувальнику та членам його родини і призначені для задоволення побутових і культурних потреб цієї родини (домашнє майно).
Не беруться на страхування предмети, вартість встановлення яких надто ускладнена та факт загибелі яких (від пожежі, крадіжки чи іншої причини) важко встановити. Наприклад, документи, гроші, цінні папери, рукописи, слайди та фотознімки, предмети релігійного культу, креслення та ін.
Домашнє майно може бути застраховано за загальним або спеціальним договором.
У першому випадку застрахованими вважаються всі предмети домашнього майна, що є власністю страхувальника. У другому на страхування беруться:
· вироби з дорогоцінних металів, коштовних, напівкоштовних ікольорових каменів;
· колекції, картини, унікальні та антикварні предмети, якщо є документ компетентної організації про оцінку їхньої вартості
· телеапаратура, відеоапаратура, комп'ютер, фото- та кіноапаратура, музичні інструменти, електронна апаратура і т. п.
Спеціальний договір може бути укладений як на страхування всіх предметів, які відносяться до тієї чи іншої групи, так і на окремі предмети.
Домашнє майно вважаєтся застрахованим на випадок його знищення або пошкодження внаслідок:
· стихійного лиха;
·пожежі;
·вибуху;
·наїзду транспортних засобів;
·падіння дерев і літаючих апаратів;
·раптового зруйнування основних конструкцій споруд, в яких знаходиться майно;
·аварій систем опалювання, водопостачання та каналізації;
·проникнення води із сусідніх приміщень;
·навмисних неправомірних дій третіх осіб та ін.
Усі зазначені події є страховки випадками.
Іноді такий розповсюджений страховий випадок, як пожежа, не є випадковою подією тому при встановленні факту шахрайства з боку страхувальника, останній не одержує ніякого страхового відшкодування.
2. Розрахунок страхового відшкодування та визначення збитку
Щоб вірно обчислити страхову суму, величину платежів та страхового відшкодування, необхідно правильно оцінити застраховане майно в домашній власності.
Страхова оцінка будівель відображає їх вартість з врахуванням зносу. З часом вона змінюється під впливом дії на споруду природнокліматичних чинників, зменшенням або збільшенням цін на будівельні матеріали, роботи, тощо. Тому страхові органи періодично, як правило, не рідше одного разу в п'ятиріччя, проводять переоцінку належних громадянам будівель. Вона сто-сується житлових та господарських будівель будь-якого функціонального призначення, що перебувають на постійному місці, мають стіни та дах. Оцінюються й будівлі на земельних ділянках, відведених під колективні сади та городи.
При страховій оцінці будівель використовуються оціночні норми, під якими мається на увазі вартість в грошових одиницях певної одиниці виміру (їм, їм , 1 nor. м.) нової будівлі. Застосовуються ціни й тарифи, що встановлені для типових будівель.
Після проведення оцінки спеціалістами страхових органів в присутності власника майна складається страховий оціночний листок. В ньому зазначаються:
- прізвище власника

 
 

Цікаве

Загрузка...