WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Європейська модель підтримки - Реферат

Європейська модель підтримки - Реферат

це надання матеріальної допомоги. Вона полягає у тому, що для навчальних центрів Фонду проект закуповуватиме сучасне комп'ютерне обладнання для кожного робочого, навчального місця, програмне забезпечення, а також обладнання для проведення презентацій.
Хто навчатиметься у цих центрах?
Перша категорія осіб - це страхові експерти Фонду, які відвідують підприємства й надають консультації з питань охорони праці, як налагодити систему управління охороною праці на підприємстві. Потреба у консультаціях залежить насамперед від кількості та тяжкості нещасних випадків та профзахворювань, від результатів інспекції та розслідувань нещасних випадків, від програм та графіка відвідувань підприємств.
Друга категорія - адміністративний персонал Фонду: працівникивідділу з медичної реабілітації, які організовують заходи з реабілітації потерпілих; працівники відділу страхових внесків, що нараховують і збирають страхові внески; працівники, котрі працюють у відділі страхових виплат, тобто ті, що виплачують різні види компенсацій постраждалим.
- Які заходи в рамках проекту проводитимуться в Україні?
Головне завдання - сприяти підвищенню ефективності роботи Фонду та посилити його позиції як серед державних, так і серед недержавних установ. Тобто поліпшення роботи Фонду передбачає різні заходи, зокрема вдосконалення законодавчої бази, яка регулює роботу цієї установи. Це стосується, приміром, нарахування тарифів та інших питань.
Маємо також поліпшити поінформованість учасників системи страхування від нещасних випадків та профзахворювань. Тобто роботодавці мають бути добре обізнаними із своїми правовими обов'язками, це, насамперед, реєстрація та виплата внесків до Фонду. А працівники - з тими правами, що вони їх мають, а також з тим, на які види допомоги вони можуть розраховувати.
Реалізація проекту сприятиме виконанню Фондом профілактичної діяльності, а також медичної і професійної реабілітації потерпілих у рамках, передбачених законодавством України.
- Яким чином це буде здійснюватися?
Проект застосовуватиме як сучасні, так і традиційні методи. У першому випадку інформація поширюватиметься через мережу Інтернету, через веб-сайт. Традиційні ж методи включають інші різноманітні засоби інформації.
Окрім того, передбачається безпосереднє поширення інформації проектом. У ході реалізації проекту розроблені Типове положення про навчально-інформаційний центр Фонду та Положення про організацію модульного навчання працівників. Для організації навчально-інформаційних центрів Фонд надає приміщення у Донецьку та Хмельницьку. У цих областях проект поширюватиме інформацію безпосередньо на пілотних підприємствах.
Ми прагнемо покращити імідж Фонду: показати його, насамперед, як установу, котра надає послуги консультанта та допомагає роботодавцю, а вже потім - як установу, що виконує контролюючі функції.
- Які труднощі виникають під час здійснення проекту? Як ви їх долаєте?
Фонд - це установа, яка не може діяти незалежно, бо вона існує в рамках державної структури. В управлінні цією системою беруть участь держава, профспілки і представники роботодавців. Кожен учасник має певні власні інтереси. Тому виникає проблема гармонізації, координації роботи Фонду.
Держава, звичайно, зацікавлена у тому, щоб Фонд забезпечував усі необхідні виплати. Профспілки - щоб покривалися усі виплати постраждалим. Роботодавці, оскільки вони є платниками внесків, ? щоб отримувати певні послуги за ті кошти, що їх вони сплачують. І не зацікавлені у підвищенні тарифів.
- Як Ви оцінюєте роботу Фонду соцстрахування від нещасних випадків та профзахворювань?
Якщо враховувати матеріальні ресурси, наявність персоналу та виходити з поняття "абсолютний мінімум", який необхідний для забезпечення функцій страхування від нещасного випадку, то можна сказати, що ця молода система навіть з такими ресурсами досить успішно справляється зі своїми завданнями. Структура Фонду покриває всю територію України, забезпечуючи її послугами страхування.
Але відсутність у країні системи підготовки кадрів для цього виду страхування та недостатня інформаційно-роз'яснювальна робота потребують удосконалення. Це сприяло б кращому виконанню основних завдань Фонду.
Деякі урядовці вважають, що адміністративні витрати на цю систему є надмірними.
Але фахівці проекту настійно рекомендують зміцнювати матеріальну базу Фонду, зокрема, збільшити витрати на проведення профілактичної роботи. Адже кожна гривня, витрачена на профілактику нещасних випадків, у майбутньому дозволить зекономити значні кошти, що виплачуються у вигляді компенсацій страхових виплат постраждалим. До речі, певну частину коштів, що передбачені на профілактику, можна витратити на проведення наукових досліджень.
Зараз наш проект працює над упровадженням системи управління якістю, яка відповідатиме міжнародному стандарту, на рівні виконавчої дирекції Фонду.
Висновки
Європейська орієнтація України зумовлює потребу здійснювати конкретні кроки для того, щоб досягти рівня тих вимог і стандартів, які діють в Європі. Це стосується і системи соціального страхування, зокрема Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Надати допомогу в удосконаленні вітчизняного соцстраху - визначальне завдання проекту ТАСІS "Підтримка розвитку системи страхування від нещасних випадків в Україні", який здійснює консорціум на чолі з відомою німецьким товариством GVG (Товариство теорії та практики страхування) в рамках програми Європейського Союзу для України. Однією із складових проекту є діяльність у двох пілотних областях: Донецькій та Хмельницькій.
Окрім створення в цих областях навчально-інформаційних центрів, проект провадить заходи, спрямовані на запровадження системи охорони праці, яка відповідає європейському рівню. Особливого значення це набуває на Донеччині, яка є однією з трьох областей України, в яких мешкає найбільше потерпілих, що перебувають на обліку у Фонді.
Список використаної літератури:
" Євростандарти соціального страхування. - К., 2001.
" Матеріали семінарів проекту TACIS "Підтримка розвитку системи соціального страхування в Україні"

 
 

Цікаве

Загрузка...