WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Європейська модель підтримки - Реферат

Європейська модель підтримки - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Європейська модель підтримки"
ПЛАН
Вступ
1. Європейська підтримка системи соціального страхування в Україні
2. Євростандарти соціального захисту
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Країни Євросоюзу вже давно й успішно здійснюють цілеспрямовану гуманітарну політику з надання допомоги у становленні суспільних інститутів, необхідних для повноцінного розвитку молодих європейських держав.
Починаючи з 1994 р. Європейська комісія за програмою TACІS допомагає Україні у створенні нової системи страхування від нещасних випадків на виробництві. Фахівці TACІS надавали допомогу в роботі над проектом Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійному захворюванні, що спричинили втрату працездатності".
1. Європейська підтримка системи соціального
страхування в Україні
Участь європейської сторони визначена тим, що Україна обрала європейську модель системи страхування. За взірець була обрана німецька система, яка, хоч і перевірена на практиці, проте вимагала значної переробки з урахуванням різниці в економічному і політичному развитку наших країн.
Програмою передбачено провести ряд семінарів. Один з них на тему "Система керування охороною праці на підприємстві відповідно до міжнародного стандарту OHSAS-2001" відбувся в м. Донецьку. В його роботі взяли участь 76 страхових експертів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Донецької області .
На семінарі було ознайомлено слухачів семінару з ключовими положеннями системи керування охороною праці на підприємстві. На практичному прикладі він показав, яким чином страхові експерти Фонду можуть надавати роботодавцям допомогу в організації системи керування охороною праці на підприємстві. При цьому вони мають змогу реалізувати своє головне завдання, визначене Законом України "Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві або професійному захворюванні, що спричинили втрату працездатності" - здійснювати профілактику нещасних випадків на виробництві .
Слухачам був показаний відеоролик "Система керування охороною праці на підприємстві", що був знятий у попередньому проекті TACіS.
Учасники семінару одержали диски з нормативно-правовими документамиз охорони праці, а також навчальні модулі з навчання страхових експертів Фонду, підготовлені експертами проекту.
Регіональний координатор Проекту ЄС "Підтримка розвитку системи соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Україні" розповіла учасникам семінару про те, як реалізується технічне завдання Проекту на пилотных підприємствах по профілактиці нещасних випадків на виробництві і информированности населення про діяльності ФССНС і підвищенні позитивного іміджу Фонду.
У ході обговорення учасники прийшли до висновку , що позиція фахівців Фонду в питанні підвищення позитивного іміджу Фонду повинна бути активної , необхідно самим уміло заявляти про себе, учитися надавати в СМИ професійну, своєчасну і цікаву інформацію.
Страхові експерти, фахівці Фонду в цьому плані виступають послами своєї організації і носіями інформації про роботу Фонду. Їх необхідно учити умінню комунікації.
У заключній бесіді учасники семінару позитивно оцінили допомогу Проекту в удосконалюванні форм і методів організації профілактичної роботи. Начальник відділу страхових експертів по ВІД Донецького Керування виконавчої дирекції Фонду Ушаков К. Ю. подякував Проектові за надані інформаційні й учбово-методичні матеріали і плідне співробітництво.
2. Євростандарти соціального захисту
Фонд державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України розпочав свою роботу з 1 квітня 2001 року і довів, що може розв'язувати питання відшкодування шкоди потерпілим на виробництві.
З квітня 2004 року в Україні розпочалася реалізація проекту TACIS "Підтримка розвитку системи страхування від нещасних випадків в Україні", який сприяє поліпшенню профілактичної діяльності Фонду, а також медичної та професійної реабілітації потерпілих у рамках, передбачених законодавством України.
Тендер на виконання цього проекту виграв консорціум фірм, який очолює відоме німецьке страхове товариство GVG (Німеччина), що підписали контракт з Європейською комісією на надання послуг Європейському співтовариству у реалізації цього проекту.
- Що являє собою проект ТАСІS "Підтримка розвитку системи страхування від нещасних випадків в Україні"?
У зв'язку з незбалансованою тарифною політикою, коли доходи не покривають витрати на медичну та професійну реабілітацію потерпілих, стримується впровадження профілактичних заходів. Недосконалість законодавчої бази з питань медичної та соціальної реабілітації стримує можливості максимального відновлення працездатності та працевлаштування потерпілих.
Тому загальна мета проекту - сприяти розвитку ефективної системи соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні. Для цього передбачається вичерпний аналіз для визначення проблем, питань і можливостей, пов'язаних з діяльністю Фонду та його управлінням. Разом з тим здійснюються аналіз і підготовка проектів змін та доповнень до чинної законодавчої бази та нормативно-правової бази Фонду, особливо з питань медичної та професійної реабілітації; впровадження сучасної реєстраційно-аналітичної системи для підтримки прийняття рішень.
Експертами проекту та виконавчою дирекцією Фонду розробляється механізм моніторингу даних у сфері профілактики нещасних випадків та професійної діяльності Фонду, підготовка персоналу відділень Фонду з ключових питань профілактики нещасних випадків та професійних захворювань й медичної та професійної реабілітації потерпілих. Створено і забезпечено функціонування двох регіональних проектів з навчальною та інформаційною базою для підготовки фахівців виконавчої дирекції Фонду.
- У яких формах надаватиметься допомога Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України?
По-перше, це консалтинг. По-друге -

 
 

Цікаве

Загрузка...