WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Моделі соціальної політики за кордоном - Реферат

Моделі соціальної політики за кордоном - Реферат

виношуютьсяплани по істотному скороченню тарифу страхових внесків. Усе наполегливіше висувається пропозиція про виключення з бюджету Фонду так званих нестрахових виплат, у тому числі на санаторно-курортне лікування й інші форми оздоровлення застрахованих і їхніх дітей.
Що стосується санаторно-курортного лікування працівників і оздоровлення їхніх дітей, то витрати на ці цілі не можна вважати нестраховими. Це невід'ємна частина системи соцстраху, її профілактичний напрямок, мета і задачі якого полягають у зниженні захворюваності серед працівників і їхніх дітей, в економії засобів на виплату посібників по тимчасовій непрацездатності. Воно існує в соціальному страхуванні багато років і цілком виправдало себе, стало національною традицією і загальновизнаною перевагою нашої системи. Повне виключення його з бюджету може привести до серйозних негативних наслідків: росту захворюваності і збільшенню витрат на виплату посібників; скороченню мережі здравниць і безробіттю серед працівників, що вивільняються з цієї сфери; неприступності путівок для основної маси населення; негативно позначиться на соціально-економічному положенні міст-курортів.
Однак можна говорити про те, що в міру подолання наслідків соціально-економічної кризи в країні названі вище проблеми реформування соціального страхування будуть зважуватися в повному обсязі.
Обов'язкове соціальне страхування - частина державної системи соціального захисту населення, специфікою якої є здійснюване відповідно до федерального закону страхування працюючих громадян від можливої зміни матеріального і (чи) соціального стану, у тому числі з незалежних від них обставин.
Обов'язкове соціальне страхування являє собою систему створюваних державою правових, економічних і організаційних мір, спрямованих на чи компенсацію мінімізацію наслідків зміни матеріального і (чи) соціального стану працюючих громадян, а у випадках, передбачених законодавством Російської Федерації, інших категорій громадян унаслідок визнання їх безробітними, трудового чи каліцтва професійного захворювання, інвалідності, хвороби, травми, вагітності і пологів, утрати годувальника, а також настання старості, необхідності одержання медичної допомоги, санаторно-курортного лікування і настання інших установлених законодавством Російської Федерації соціальних страхових ризиків, що підлягають обов'язковому соціальному страхуванню.
Основними принципами здійснення обов'язкового соціального страхування є:
1. стійкість фінансової системи обов'язкового соціального страхування, забезпечувана на основі еквівалентності страхового забезпечення і страхових внесків;
2. загальний обов'язковий характер соціального страхування, приступність для застрахованих облич реалізації своїх соціальних гарантій;
3. державна гарантія дотримання прав застрахованих облич на захист від соціальних страхових ризиків і виконання зобов'язань по обов'язковому соціальному страхуванню незалежно від фінансового положення страховика;
4. державне регулювання системи обов'язкового соціального страхування;
5. паритетність участі представників суб'єктів обов'язкового соціального страхування в органах керування системи обов'язкового соціального страхування;
6. обов'язковість сплати страхувальниками страхових внесків у бюджети фондів конкретних видів обов'язкового соціального страхування;
7. відповідальність за цільове використання засобів обов'язкового соціального страхування;
8. забезпечення нагляду і суспільного контролю;
9. автономність фінансової системи обов'язкового соціального страхування.
Литовський сейм запровадив закон про реформу пенсійної системи, відповідно до якого з 2004 року в Литві введене обов'язкове пенсійне страхування.
Концепцію реформи пенсійної системи уряд затвердив ще в квітні 2000 року, але в умовах зміни влади політичні партії так і не зважилися почати цю реформу.
Відповідно до закону, 5 % з нинішніх 25-процентних пенсійних внесків у Фонд соціального страхування "SoDra" повинне переводитися в нові фонди обов'язкового накопичувального пенсійного страхування.
В обов'язковому пенсійному страхуванні повинні брати участь особи у віці до 30 років, що страхуються на всю державну пенсію соціального страхування, а особи у віці від 30 до 50 років можуть платити додаткові внески в рахунок пенсійного страхування за бажанням. По підрахунках експертів, по закінченні пенсійної реформи пенсії повинні збільшитися на 20 %.
Підраховано також, що за перші десять років реформи бюджет "SoDra" щорічно буде втрачати приблизно 300 млн. літів доходів.
Якомога швидше почати реформу пенсійної системи Литву закликав і Всесвітній банк, який має намір підтримати її проведення. Вимагають зменшити пенсійний вік. Можливо, парламентаріям Литви незабаром доведеться обговорювати питання про зменшення пенсійного віку.
Таку пропозицію вже підтримали 60 тис. жителів країни. 16 травня 2004 року в Сеймі Литви було зареєстроване відповідне виправлення до закону. Її ініціатори - члени панявежської організації "Рух-55" - пропонують встановити пенсійний вік для жінок з 55 років, а для чоловіків - з 60 років.
Так було в радянський час і в перші роки незалежності. Крім того, висловлюється вимога призначити пенсію по старості особам, що мають обов'язковий виробничий стаж, але не мають страхових доходів.
Ініціатори виправлень указують, що багато люди похилого віку в зв'язку з віком, невідповідною кваліфікацією і змінами на ринку праці не мають можливості одержати роботу, тому позбавляються постійного джерела засобів існування. Передавши в Сейм 59 тис. підписів, ініціативна група на цьому зупинятися не збирається. "Якщо владі буде потрібно 100 чи 150 тис. підписів, зберемо і стільки", - заявили її представники.
Відповідно до Конституції, 50 тис. громадян, що мають право брати участь у виборах, можуть запропонувати Сейму до обговорення проект закону, що той зобов'язаний розглянути.
Однак ініціатива панявежців не була визнана офіційно, оскільки вони вели збір підписів, не дотримуючи усіх формальностей, передбачених у законах. Але виправлення до закону в цей же день від свого імені зареєстрував член Сейму центрист В.Мартишаускас, що вирішив підтримати ініціативу панявежців.
Зараз пенсійний вік складає для жінок 58 років, для чоловіків - 62 року. На підставі Закону "Про пенсії по державному соціальному страхуванню, для жінок пенсійний вік буде постійно збільшуватися і до 2006 р. досягне 60 років.
Отже, як бачимо, різні країни по-різному підходять до створення моделей соціального страхування свого населення. Одні з них кращі, інші - потребують доопрацювання.
Використана література:
1. Балабанов И.Т., Соціальне страхування. - Посібник . для вузів. - Пітер, 2001.
Соціальне забезпечення і страхування. Збірник офіційних документів з коментарями. - М., 1994
2. Шахів В.У. Вступ в соціальне страхування. Навч. посібник для вузів,
в-во Фінанси і статистика, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...