WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → 1.Страхова послуга як товарний елемент страхового ринку. 2. Особилвості страхування засобів автотранспорту. 3. Страхування вантажів і багажу (контроль - Реферат

1.Страхова послуга як товарний елемент страхового ринку. 2. Особилвості страхування засобів автотранспорту. 3. Страхування вантажів і багажу (контроль - Реферат

визначається, як правило, на обницю об'єкти, що підлягає страхуванню (автомобіль, будівля) або в цілому за конкуретним відбором майна (домашне майно громадян).
Сума майногово страхування не може перевищування вартість об'єкту, що підлягає страхуванню.
Страхова сума в особистому страхуванні визначається на кожного застраховоного, верхньої межі в законі нема, а встановлюється вона за угодою двох сторін тобто страховика істрахувальника.
Страховик - юридична особа, яка отримала від певних державних органів ліцензію, здійснює страхування.
Страхувальник - юридична або фізична особа яка сплачує страхові внески і вступила в страхові відносини из страхувальником, претендує на страхове відшкодування збитків.
Застрахований - особи які сплачують внески страхові, беруть участь в особистому страхувальнні, чиє здоров'я. Працездатність виступають об'єктом страхування. Ці об'єкти страхового засобу, ці особи і є страхувальниками. Ці суб'єкти за деякими випадками можуть не збігатися. Наприклад, страхування дітей, страхувальниками є батьки, а застрахованими діти.
Страхове відшкодування - сума, яку повинен виплатити страховик за майновим страхуванням з настання страхових випадків для поктриття збитків громадянам.
Страховий випадок - подія з настання якої страховик зобов'язаний за законом (обов'язкове страхування) або за договором ( добровільне страхування) виплатити страхове відшкодування (страхову суму).
Страхова відповідальність (страхове покриття) - страховик зобов'язаний сплачувати страхове відшкодування або страхову суму за передбаченої умовами страхування сукупності подій або окремої події.
Страхове свідоцтво ( страховий полюс) докумен якій засвідчує факт страхування відповідно до правил страхування.
Отримувач страхового відшкодування або страхової суми - юридична або фізічна особа, яка за умовами страхування має право отримати грошове відшкодування. У майновому страхуванні - це страхувальник, в особистому застраховані або страхувальник (страхування від нещасного випадку, втрати здоров'я), а з настанням смерті - особа, якій заповідав страхувальник отримати страхову суму на випадокого смерті.
Транспорт, як і домашнє майно страхується добровільно. Автортранспорт та інші засоби таводні маламірні судна страхуються тільки ті, які підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.
До автортранспортних засобів відносять мопеди, трактори та мінітрактори, легкові, вантажні, мікроавтобуси, вантажно-пасажирські, мотоцикли, мотоколяски, моторолери.
До водних транспортних засобів відносятся яхти, різні човни, катамарани. В той же час із транспортним засобом можуть бути застраховані водій та пасажири, а також вантаж, який перевозять на ньому.
У автострахуванні до об'єктів страхування відносять:
- страхування "авто-каско";
- страхування від усіх видів ризику;
- страхування громодянської відповідальності;
- страхування автомобілів на час ремонту, парковки та зберегання в гаражах;
- страхування експортно-імпортних вантажів;
- страхування вантажів при перевезенях внутрішнього сполучення;
- страхування від нещасних випадків під час ДТП.
Страхування від усіх видів ризиків - забезпечує відшкодування збитків спричиненних втратою або пошкодженням застрахованого автотранспорту люди які одержали травму та пошкодження майна третьой сторони.
При страхуванні автомобілів приватних власників додається ще відшкодуванняправонаступнику в разі смерті страхувальника всієї капітальної суми, при фізичних калицтвах - затрати на лікування, а також покриття збитків від пошкодження багажу який знаходився в салоні автомобіля.
Страхування "авто-каско" передбачає страховий захист від будьяких збитків, які виникають в наслідок пошкодження, повної загибелі або втрати автотранспорту або окремих його частин за настання обумовлених у страховому полісі подій . "Авто-каско" поширюється на всі види автотранспорту, водні та наземні. Цей вид страхування може бути повним або частковим.
При повному страхуванні авто-каско" власник автотранспортного засобу у випадку аварії, зіткнення з іншими предметом, самозгорання пожежжі, стихийного лиха, вибуху, перевертання за вилучення збитків експлутаційного характеру.
При частковому страхуванні "авто-каско" страховий захист забезпечується лише у разі вибуху двигуна, пожежі, викрадення, пошкодження під час викрадення, стихійного лиха.
"Авто-каско" за умовами страхування не відшкодовує збитків якщо:
- вони є наслідком навмисних дій страховника, членів його сім'ї або осіб у розпорядженні котрих знаходився транспорт;
- якщо странспортний засіб є наслидком воєних дій, громадського збурення, страйків;
- вониконфісковані, арештовані, знищені за розпорядженням влади;
- засіб експлотувався несправним; водій в нетверезвому стані або наркотичному оп'янінні;
- засіб використовувався як навчальниц (автомобіль);
- якщо природний знос автомобіля або його окремх вузлів.
Відповідальність несуть власники автотранспортних гаражів та паркових стоянок за збереження автомобілів.
1) На час транспортування автомобіля до гаража майстерні чи стоянки (якщо автомобіль не доставляють його власники).
2) На період пребування автомобіля на йхній відповідальності - від всеяких ризиків.
Якщо настає страховий випадок страховик відшкодовує затрати на приміщення автомобіля до ремонтної майстерні та доставку його страхувальнику після ремонту. При використання або пошкодженні автомобіля в гаражі або на стоянці страхове відшкодження отримує власник гаража або стоянки.
Власникові транспортного засобу в результаті ДТП, як правило, здійснюється відшкодування завданих збитків після ремонту на сонові прод'явленої страхувальником накладної, рахунку, за якою страховик проводить оплату виконаних робіт.
Найчастіше при страхуванні транспорту виконується два поліса: поліс з оголошенням вартості та відкритий поліс.
Поліс з оголошенною вартістю має читко обімовлену і фіксовану суму страхового відшкодування, яка буде сплачена при настанні страхового випадку і договорено не передбачений переглід та уточнення цієї суми після виненсення збитків.
Відкритий поліс - відшкодування страхової суми після виникненнення страхової події тільки пілся оцінки суми збитків.
Поліс з оголошеною вартістю є поліс із страхування "авто -каско", а поліс з відкритою вартістю - "страхування громадської відповідальності власників транспортних засобів".
Страхування автомобілів предбачається можливість укладення

 
 

Цікаве

Загрузка...