WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Види транспортного страхування - Реферат

Види транспортного страхування - Реферат

пошкоджень із зазначенням величини франшизи.
Слід звернути увагу, що згідно з Чиказькою конвенцією всі аварійно-рятувальні роботи та розслідування авіаційної події здійснюються виключно державними авіаційними властями тієї країни, на території котрої сталася ця подія.
Як правило, при страхуванні цього виду також застосовується уніфіковані умови страхування та стандартні вийнятки. Деякі основні вийнятки:
" страхова компанія не несе відповідальності за втрату або шкоду, заподіяну будь-якій частині повітряного судна, що сталася внаслідок фізичного зносу, механічної поломки або дефекту. Цей вийняток не поширюється на втрату або шкоду, що сталася в результаті такого фізичного зносу, механічної поломки або дефекту;
" страхова компанія не несе відповідальності, якщо повітряне судно використовується для незаконних дій або перебуває поза географічними межами, зазначеними у договорі страхування, за вийнятком випадків форс-мажорних обставин (вимушена посадка);
" страхування не поширюється на забов'язання, які є винятком із закону про радіактивне забреднення внаслідок авіаперевезень.
Страхування повітряних суден є саме тим видом авіаційного страхування за яким зафіксовано найбільше страхових випадків і здійснюється найбільше страхових виплат, оскільки поламів і пошкоджень літаків буває чимало.
Страхування членів екіпажу та авіаційного персоналу. Постановою КМУ від 13 липня 1998 року за №1083 передбачено обов'язкове страхування всіх членів екіпажів повітряних суден цивільної авіації та авіаперсоналу. Установлена мінімальна страхова сума 50 тис.грн. за одну особу. Страхувальником авіаексплуатант, а члени екіпажу - застрахованими. Страхувальник забов'язаний застрахувати членів екіпажу лише під час знаходження їх на борту літака. Але в більшості авіакомпанії потребують широкого покриття ризиків, зв'язаних із страхуванням членів екіпажів. Таке покриття називається "24 години при виконанні службових обов'язків".
Слід особливо наголосити, що, незважаючи на недоліки законодавства, для українських страховиків виплата страхових відшкодувань членам екіпажу або їхнім сім'ям у разі загибелі останніх є справою честі для страхової компанії і виплачується завжди в першу чергу.
Добровільні види авіаційного страхування.
" Добровільні вили авіаційного страхування це види, передбачені Законом "Про страхування" ст. 6, п. 7 "Стахування повітряного транспорту" та п. 13 "Страхування відповідальності власників повітряного транспорту". Поняття "повітряний транспорт", - багато ширший і виходить за межі регламентації цивільної авіації. Якщо страхувальник бажає застрахувати, наприклад, військовий літак при виконанні ним показових виступів чи страхувальник страхує мотодельтоплан або повітряну кулю, то він укладає договір добровільного страхування.
Але договори добровільного страхування можуть укладатися і для страховаого захисту різних ланок авіаційно-транспортної системи.
" Функціонування авіаційно-транспортної системи цивільної авіації забезпечується широким спектором робіт, без яких неможливо здійснити політ. Це - технічне обслуговування і ремонт літака та двигунів, підготовка пілотів та авіаційних техніків, отримання аеронавігаційне забезпечення польоту тощо. Усі ці ризики можуть бути застрахованими.
Космічне страхування. Космічне страхування як вид є одним із наймолодших у світі і з кожним роком відіграє все більшу роль у забезпеченні економічного захистукосмічної діяльності держав при реалізації космічних проектів. Щорічно страхуються більше 15 космічних об'єктів.
Для кожного космічного проекту розробляється консолідована програма управління ризиками. Вона передує укладенню договору страхування. Така програма узгоджується з усіма учасниками космічного проекту.
Ризики, що виникають при реалізації космічних проектів, поділяються на 4 види:
1. технічні;
2. відповідальність перед третіми особами;
3. контрактні та фінансові;
4. політичні та фокс-мажорні.
Коефіцієнти вірогідності настання ризиків служать базовою основою для розрахунку тарифів страхування відповідних ризиків космічного проекту, а величина прогнозованого розміру збитків - для установлення величини страхових сум.
Перелік ризиків космічного проекту включає такі ризики:
" страхування передпускових ризиків (страхова сума складається з вартості складових ракетно-космічного носія (РКН), а тариф - 0,5 - 0,7%);
" страхування ризику пуску РКН (тариф 5 - 18%);
" страхування космічного апарата при введенні в льотну експлуатацію та при функціонуванні на орбіті (тариф 1 - 5%);
" страхування комплексу об'єктів наземної інфраструктури (при страховій сумі 75 - 80 млн. дол.; тариф 1 - 2%);
" страхування відповідальності за збитки, що можуть бути завдані третім особам (при ліміті відповідальності 100 - 500 млн. дол.; тариф 0,06 -0,1%).
Страхувальниками у кожному космічному пректі є кілька юридичних осіб.Тому страхування може бути проведене двома шляхами: кожен з учасників проекту страхує свої ризики самостійно або учасники консолідуються й страхують свої ризики сумісно. Більш оптимальний є другий спосіб.
Страховик установлює поетапний порядок проведення страхування космічного проекту та надійно розміщує ризики на страховому ринку за участю міжнародних страхових брокерів.
Законом України "Про страхування" ст. 7 пердбачені такі види обов'зкового страхування космічних ризиків:
22) страхування об'єктів космічної діяльності (наземна інфраструктура), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Національного космічного агентства України;
23) страхування цивільної відповідальності суб'єктів космічної діяльності;
24) страхування об'єктів космічної діяльності (космічна інфраструктура), які є власністю України, щодо ризиків, пов'язаних з підготовкою до запуску космічної техніки на космодромі, запуском та експлуатацією її у космічному просторі;
25) страхування відповідальності щодо ризиків, пов'язаних з підготовкою до запуску космічної техніки на космодромі, запуском та експлуатацією її у космічному просторі.
Умови та порядок здійснення кожного з перелічиних видів регламентується відповідними Постановами Кабінету Міністрів України.
3. Стрвхування наземного транспорту
Наземний автомобільний транспорт - найбільш наближений до людей засіб пересування. Наземний транспорт, як об'єкт підвищеної небезпеки, несе ризик довкіллю, і особливо життю та здоров'ю людей, а в одночас сам досить часто і легко стає об'єктом ушкодження.
Страхування засобів наземного транспорту користується найбільшим попитом порівняно зі страхуванням інших видів транспорту. Так, за данними Укрстрахнагляду, за 1996 рік страхування наземного транспорту та зібраними преміями досягло 14,5% у загальному обсязі майнового страхування.
Головним ризиком знищення абопошкодження транспортного засобу є дорожно-транспортна пригода (ДТП). За даними МВС в Україні скоюється щорічно

 
 

Цікаве

Загрузка...