WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Види транспортного страхування - Реферат

Види транспортного страхування - Реферат

вантажу та пошти. В Україні обов'язковість страхування повітряних суден та членів екіпажу встановлене внутрішнім законодавством.
" Обов'язковість авіаційного страхування визначена міжнародними Конвенціями Цивільної авіації, Повітряним Кодексом (ст. 103), Законом України "Про страхування" (ст. 7, п. 7) та Постановою КМУ "Про порядок та умови проведення обов'язкового авіаційного страхування " № 1083 від 13 липня 1998 року.
Під повітряним транспортом розуміють:
1. повітряні судна цивільної авіації, що входять до Єдиного державного реєстру цивільної авіації України;
2. повітряні судна та літальні апарати, що не входять до реєстру ЦА;
3. повітряні судна цивільної авіації, що входять до Єдиного державного реєстру військово-транпортної авіації.
З усіх вище перелічених об'єктів обов'язковому страхуванню підлягає тільки повітряний транспорт першого пункту.
Повітряний кодекс у ст.103 та Постанова КМУ № 1083 визначають порядок та умови проведення обов'язкового авіаційного страхування і включають 5 Положень:
1. Положення про порядок і умови проведення обов'язкового страхування членів екіпажу і авіаційного персоналу.
2. Положення про порядок і умови проведення обов'язкового страхування авіаційних суден.
3. Положення про порядок та умови проведення обов'язкового страхування відповідальності повітряного перевізника й виконавця повітряних робіт щодо відшкодування збитків, заподіяних пасажирам, багажу, пошті, вантажу, прийнятим до перевезення, іншим користувачам повітряного транспорту та третім особам.
4. Положення про порядок та умови проведення обов'язкового страхування відповідальності експлуатанта повітряного судна за збитки, які можуть бути завдані ним при виконанні авіаційних робіт.
5. Положення про порядок та умови проведення обов'язкового страхування працівників замовника авіаційних робіт, осіб пав'язаних із забезпеченням технологічного процесу при виконанні авіаційних робіт, та пасажирів, які перевозяться за його заявкою без придбання квитка.
Закон Укрвїни "Про страхування" п. 26 визначає як обов'язковий і такий вид "страхування, як відповідальність суб'ктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків при перевезенні небезпечних вантажів".
Характеристика обо'зкових видів авіаційного страхування.
Відповідно до Повітряного кодексу, а також Постанові КМУ № 1083 "Про порядок і умови проведення обов'язкового авіаційного страхування", українські відповідальність по відшкодуванню їм збитків. Без підписання договорів страхування літаки таких компаній не мають дозволу на виліт. Страховий покриття для пасажирів дійсне на території аеропорту з моменту об'ви посадки, на борту повітряного судна, в проміжних обов'язкового і протягом двох годин після закінчення польоту - в аеропорту призначення. В нашій країні існує 57 страховиків - членів Авіаційного страхового бюро, що мають право страхувати авіокомпанії.
Страхові ризики.Страховим ризиком в авіаційному страхування пасажирів є будь-яка авіаційна подія за участтю повітряного судна, внаслідок якого настає відповідальність авіакомпанії за шкоду причинену життю і здоров'ю пасажирів та їхньому майну, а також факт пошкодження обо спричинення іншого збитку, за який перевізник несе відповідальність відповідно до багажної квитанції або пасажирському квитку.Крім того, авіокомпанія страхується на випадок спричинення шкоди іншим користувачам повітряного транспорту, пасажирам і третім особам.
Загроза тероризму для України не є обов'зковим страховим ризиком, на відміну від деяких країн Європи і США.
Страховий тариф для авіакомпаній на 1 рік не може перевищувати:компанії, які займають перевезенням пасажирів, повинні страхувати свою
" 2% страхової суми за відшкодування збитку, спричинених пасажирам, багажу, пошті, вантажу;
" 1% страхової суми - іншим користувачам повітряного транспорта і третім особам.
Ліміт відповідальності. Україна - одна з небагатьох країн СНГ, авіаційне страхове законодавство якої максимально наближене до міжнародних стандартів. Ліміт відповідальності страховика у випадку катастрофи до внутрішніх перельотів - $20 тис. По курсу НБУ на день польоту за кожне пасажирське крісло (у випадку смерті або тілесного пошкодження кожного пасажира).
Для порівняння в Росії ліміт відповідальності по внутрішнім рейсам на всіх видах транспорту - $400 на людину.
В Україні відповідальність перевізника відносно багажа обмежується сумою $20 за 1 кг у випадку пошкодження зареєстрованого багажу або іншого майна на 1 пасажира або вантажу та окремо перед третіми особами. У практиці при страхуванні цього виду дуже часто застосовують так званий єдиний комбінований ліміт. Ліміт відповідальності в комбінованому ліміті - це загальна максимвльна страхова сума (страхове відшкодування), що може сплатити страховик за сукупність позовів третіх осіб, пасажирів, вантажовласників стосовно одного страхового випадку.
Якщо потерпілий пасажир або його нащадки зможуть довести, що нанесений збиток був більший встановленого законодавством ліміту, він може звернутись з іском про відшкодування збитку до авіакомпанії-перевізника.
Розмір відшкодування збитку третьою особою (потерпілий від падіння літака) залежить від маси повітряного судна і коливається від 200 тис. Грн. До 20 млн. грн. При цьому маються на увазі літаки цивільної авіації, а військові повітряні судна, відповідно, обов'зковому страхуванню не підлягають.
Страхування каско повітряних суден. Цей вид страхування здійснюється з метою зихисту майнових інтересів власника повітряного судна. Оскілки в Україні власником більшості повітряних суден є держава, то цей вид є обов'язковим. Страхова сума має бути не меншою за залишкову балансову вартість літака. Страхування повітряного судна або каско, можна здійснити за двома основними умовами:
" тільки від повної загибелі;
" повної загибелі та пошкодження;
Повна загибель повітряного судна означає:
" повну втрату повітряним судном здатності здійснювати політ у зв'язку з руйнуванням основних елементів несучих конструкцій або в разі, коли компетентною комісією встановлено, що аварійний ремонт цього повітряного судна технічно неможливий чи економічно не доцільний (вартість ремонту буде більшою за страхову суму);
" зникнення повітряного судна безвісти, коли воно після планового польоту здійснюваного в період дії договору обов'язкового страхування, не прибуло до місця призначення і заходи щодо його розшуку протягом 6 діб не дали наслідків або його розшук офіційно припинено до закінчення зазначеного терміну;
" втрата повітряного судна у зв'язку з вимушеною посадкою на важко доступну та непридатну для евакуації цього повітряного судна місцевість.
Договір страхування може передбачити інші страхові випадки з оплатою додаткових страхових платежів за тарифами установленими страховиком. Як, наприклад, включатипокриття від "воєнних ризиків" (тероризм, бойові дії, страйки, переворот і т.п.), або від

 
 

Цікаве

Загрузка...