WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Види транспортного страхування - Реферат

Види транспортного страхування - Реферат


Реферат на тему:
Види транспортного страхування
Зміст:
1. Вступ……………………………………………………………………..3
2. Морське страхування…………………………………………………...4
3. Авіаційне страхування………………………………………………….9
4. Страхування наземного транспорту.....................................................17
5. Висновки.................................................................................................20
6. Список використаної літератури..........................................................21
Вступ.
У нас час, з розвитком транспортної інфраструктури, транспортне страхування набуває все більшої популярності. Бо, як ми бачимо, усюди одні катастрофи. Але завдяки саме цьому виду страхування, знаходячись в літаку, поїзді, автобусі або на борту судна, ми вже є застраховані. І на випадок невдалої подорожі можемо вимагати матеріальної компенсації. Адже, обов'зкова страховка входить у вартість білета. Та для цього ми повинні бути обізнані у цій сфері.
Транспортний комплекс складається з водного, авіаційного та наземного транспортів. Згідно нього страхування транспорту поділяється на такі види : морський, авіаційний та страхування наземного транспорту. Авіаційний, залізничний та водний транспорт страхується в обов'зковому порядку, автомобільний - в добровільному. Транспортне страхування можна віднести до майнового, але воно також включає в себе страхування відповідальності.
Транспортне страхування в зовнішньоекономічній діяльності поділяється на страхування "каско" і страхування "карго".
Термін "каско" вживається при страхуванні рухомого транспорту (суден, автомобілів, літаків, залізничних вагонів тощо), які приймають участь у міжнародних перевезеннях. Цей вид страхування здійснює безпосередньо особа, що є власником транспортного засобу.
Страхування "карго" - це захист від різних збитків, пов'язаних із вантажем, що є предметом купівлі-продажу зовнішньоекономічного договору. Якщо з'являється збиток в результаті знищення або пошкодження застрахованого майна, то він відшкодовується у вигляді певної суми, обумовленої договором страхування. Даний вид страхування може бути здійснений лише учасниками договору.
1. Морське страхування
Морське страхування - один із найдавніших видів страхування. Першим зі збережених донині страхових полісів було виписано в середньовічній Італії (1347) у зв'зку саме з морським перевезенням.
Сучасне страхування асоціюється з Лондонським Ллойдом, який розпочав свою діяльність в 1688 року також із морського страхування.
Більш ніж за три сторіччя розвитку морського страхування було відпрацьовано головні принципи, поняття й механізми, які застосовуються і донині.
Незважаючи на деякий занепад вітчизняної морської індустрії в середині 90-х років, останнім часом в Україні намітилися тенденції до оздоровлення галузі. Поступово зростає попит на послуги національних страховиків із боку власників річкових і морських суден, фрахтувальників, операторських компаній, морських посередників, таких як суднові агенти і брокери.
Можна викреомити два основні джерела морського страхового права: у міжнародному масштабі - англійський Закон про морське страхування 1906 року (далі - Закон), у національному - Кодекс торговельного мореплавання України 1995 року (далі - Кодекс).
У статті 1-й англійського Закону 1906 року говориться, що "договір морського страхування - це договір, згідно з яким страховик бере на себе забов'язання відшкодувати страхувальникові в порядку й розмірі, що обумовлені договором, його морські збитки, тобто випадкові збитки, яких він зазнав під час морського плавання".
Стаття 239 Кодексу говорить, що "за договором морського страхування страховик забов'язується за обумовлену плату (страхову премію) у разі настання передбачених у договорі небезпек чи випадків що до об'єкта страхування (страховий випадок) відшкодувати страхувальникові чи іншій особі, на користь якої укладено договір, понесений збиток".
Об'єкти. В обох випадках визначення недостатньо конкретні. Тому статті 2 і 4 Закону і 242 Кодексу містять перелік об'єктів морського страхування.
Згідно з статтею 242 Кодексу об'єктом морського страхування може бути будь-який пов'язаний з мореплавством майновий інтерес, як-то : судно, у тому числі і таке, що будується, вантаж, фрахт, плата за проїзд, орендна плата, очікуваний від вантажу прибуток і вимоги, що забезпечуються судном, вантажем і фрахтом, заробітна плата, інші види винагороди капітана, інших осіб суднового екіпажу, цивільна відповідальність судновласника і перевізника, а також ризик, взятий на себе страховиком (перестрахування).
Об'єкт страхування повинен бути вказаний у договорі морського страхування. Договори морського страхування із страхувальниками резидентами та договори обов'язкового страхування пасажирів від нещасних випадків, що виникають під час морського перевезення, укладаються страховиками, які визнані такими відповідно до законодавства України, одержали в установленому порядку ліцензії на здійснення цього виду страхування і є членами Морського страхового бюро.
Морське страхове бюро здійснює координацію діяльності страховиків у галузі страхування морських ризиків та представляє їх інтереси у міжнародних об'єднаннях страховиків. Утворення Морського страхового бюро та його державна реєстрація здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Основна відмінність Закону й Кодексу така: у Законі говориться, що договір може поширюватися на внутрішні водні шляхи та на перевезення суходолом, якщо останні є частиною морського перевезення, а Кодекс охоплює тільки "будь-які пов'язані з мореплаванням майнові інтереси". Тобто має вищу сферу дії.
Термін "морське страхування" неможливо знайти в класифікаціях, пропонованих східноєвропейськими авторами. Пояснюється це тим, що йдеться про комплексне поняття, яке охоплює види страхування, що традиційно належать як до страхування майна, так і до страхування відповідальності.
Основні види морського страхування такі:
" страхування каско суден на термін;
" страхування каско суден на період будівнивцтва;
" страхування військових та страхових ризиків;
" страхування особливих майнових інтересів;
" страхування ризику втрати фрахту;
" страхування відповідальності судновласників;
" страхування додаткової відповідальності;
" страхування контейнерів;
" страхування відповідальності судових агентів;
" страхування відповідальності судових брокерів;
" страхування відповідальності фрахтувальників.
Страхування каско суден (СКС) - вид морського страхування, що забезпечує захист судновласників та інших осіб, пов'язаних з експлуатацією суден, від ризиків заподіяння збитку через загибель належних їм суден.
Види збитків. Усі страхові ринки надають покриття від небезпек, які можна поділити на три групи:
1. Безпосередньо пов'язані з фізичноюзагибеллю, ушкодженням чи

 
 

Цікаве

Загрузка...