WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Особливості Інтернет-страхування - Реферат

Особливості Інтернет-страхування - Реферат

технології надає страховикам і органам влади відмінну можливість вести спільну боротьбу із шахрайством в індустрії. "державні органи й страховики перебувають на самих ранніх стадіях співробітництва, - відзначає Марті Неврла. - Ми з нетерпінням чекаємо внеску страховиків у справу боротьби зі страховим шахрайством, тому що допомагаючи їм, ми допомагаємо й собі. Працюючи спільно, ми можемо визначити проблеми й підготуватися до них заздалегідь".
На думку Джима Спіллера, виконавчого віце-президента Національного бюро по боротьбі зі страховою злочинністю (National Insurance Crime Bureau, NICB), необхідно вжити заходів для запобігання шахрайству по обидва боки страхової угоди. "існує два види страхового шахрайства в режимі он-лайн - необґрунтовані претензії з боку клієнтів і страховики-фантоми, компанії, яких насправді не існує", - говорить Джим Спіллер. На сьогоднішній день NICB приділяє особливу увагу страхуванню автомобілів, тому що цей вид страхування найбільш привабливий для шахраїв. "ціни на страхування автомобілів помітно відрізняються, від порівняно однорідних цін на страхування будинків, - заявляє Джим Спіллер. - Ця розмаїтість у цінах призводить до того, що покупець шукає найнижчу ціну й охоче проводити пошук у режимі он-лайн. Через прагнення купити товар подешевше споживач легко може стати жертвою фірми-афериста".
З іншого боку, існує шахрайство й з боку покупця, відзначає Джим Спіллер. Особливо активно орудують шахраї з використанням кредитних карточок. Для боротьби з несумлінними клієнтами великі страхові компанії розробляють програмне забезпечення, здатне аналізувати дані й визначати ймовірні випадки шахрайства.
За словами Джері Райлі, при проведенні аналізу представники Conning & Co найчастіше виявляли обмани в претензіях за полісами страхування здоров'я, тому що такі претензії часто пред'являють страховикові через Інтернет. Найчастіше страховики одержують численні претензії від людей, які називають себе докторами й використовують підроблені записи. Діяльність шахраїв у страхуванні здоров'я в 1999 р. призвела до збільшення страхової премії на 61.4 млрд дол.
Джері Райлі вважає шахрайство в режимі онлайн "справді масштабним явищем". "не потрібно думати, що мова йде про одиниці страхувальників, які хитрять, заповнюючи претензію". Що ж стосується загального рівня шахрайства, то "якою б не була оцінка, вона завжди буде занижена. Запитувати в людини, чи шахраює вона, так само даремно, як запитувати у водіїв, чи перевищують вони швидкість", - говорить Джері Райлі.
Також, шахрайство з використанням Інтернету стало приймати загрозливі розміри, особливо в найбільш розвинені в інформаційному плані країнах. В США ФБР і Департамент юстиції відкрили спеціальний сайт - Центр скарг на шахрайство в Інтернеті. Уже підтверджено, що в декількох тисячах випадків Інтернет прямо або побічно використовувався для шахрайства.
Так, один європейський Інтернет-Провайдер утягував англійських інвесторів в "піраміди", пропонуючи акції, які нібито високо котирувалися в індексі NASDAQ. На подібних "обманах" довірливі клієнти втрачають мільярди доларів. Недавно й у Росії трапився "віртуальний" скандал: ММВБ розкрила аферу з акціями "Лененерго".
Одна з форм захисту інтересів клієнтів - максимально повна (і правдива,) інформація про страховика. Некомерційна організація - Асоціація захисту інформаційних прав інвесторів (АЗІПІ) на спеціальному сайті www.azipi.ru надає можливість будь-якому учасникові фінансового, фондового, а тепер і страхового ринку розкрити свої карти, щоб завоювати довіру клієнтів. Але, на жаль, страхові компанії чомусь не поспішають стати прозорими.
Процес розвитку Інтернет-Страхування не зупинити.
Зовсім очевидно, що перспектива вигоди явно перевершує ризики. Тим більше що обдурити за великому рахунком можуть і без Інтернету.
Через стандартні помилки в дизайні сайти багатьох страхових компаній недоступні для пошукових систем.
Як показало дослідження, проведене агентством nekema.com, пошукові системи часто пропускають сайти страхових агентств через поширені, але легко поправні помилки у дизайні web-сторінок компаній.
"Це дослідження ми почали для того, щоб вивчити ринок," - сказав Рік Віліамс (Rick Williams) менеджер агентства nekema.com. - "так як ми створюємо web-сайти, ми захотіли довідатися, які страхові сайти вже існують в Інтернеті. Тому ми звернулись до сайтів страхових агентств, представлених у мережі. При цьому ми виявили, що багато сайтів виглядають досить привабливо, але пошукові системи просто не можуть їх виявити". Цей факт часто викликає розчарування страхових агентств, вони не бачать змісту в сайті, якого не можна знайти за допомогою стандартних пошукових систем.
Конкуренція на світовому ринку страхування дуже висока. Віліамс провів пошук по ключовому слову "insurance" і одержав наступні результати:
Yahoo: 53 окремі категорії, що містять сотні тисяч посилань
Alta Vista: 4,8 млн. сторінок
Go: 1,8 млн. результатів пошуку
HotBot: більше 100000 результатів
Excite: 793,369 результатів
AOL.com search: 1,642 категорій, 18,916 сайтів
Lycos: 518,000 сайтів
На думку Віліамса, конкуренція тут не єдина проблема. З ряду причин сайти деяких компаній взагалі не були виявлені. Віліамс вважає, що цього можна уникнути при дотриманні принципів, перерахованих нижче:
Шкідливо використовувати фрейми при створенні сайту. Пошукові системи не розпізнають сайти, що містять фрейми. До того ж, відвідувачам буває складно занести сторінку такого сайту в папку "избранное". Бажаний естетичний ефект може бути отриманий за допомогою каскадних таблиць стилів.
Варто розміщувати на домашній сторінці сайту якнайбільше описового тексту про компанію. Ця інформація повинна бути включена в сторінку як текст HTML, а не як частина малюнка.
Необхідно розміщувати на сайті якнайменше графічних об'єктів, особливо на першій сторінці. Якщо на сайті розташовано багато графічних об'єктів або якщо вони мають великий обсяг, то час завантаження сторінки значно збільшиться. Тому що відвідувачі сайтів не люблять довго чекати відображення сторінки, вони можуть просто піти на іншісайти.
Крім питань дизайну, страхові компанії також повинні подбати про наповнення сайту. На сайті повинні бути поміщені форми для дачі запитів і інформація про послуги компанії і їх вартість.
Страхування для підприємств і організацій - не пошук моди, не порожня трата грошей (такі думки з'являються у керівників, коли довго не виникають страхові випадки), а необхідність, яка може додати впевненості у своєму майбутньому. Як кажуть: Застрахував - і спи спокійно.
Деякі фахівці настільки оптимістичні в розвитку Інтернет-Страхування, що запевняють: воно приведе до відмирання інституту страхових агентів як посередників. Однак навряд чи таке трапиться найближчим часом. Проте, найбільш далекоглядні страховики, що надають традиційні пакети послуг, всерйоз побоюються конкуренції Інтернет-Технологій.
Література:
Матеріали дослідження Інтернет-агентства Dot
Матеріали інформаційно - консалтингового Інтернет центру e-commerce.ru
Матеріали спеціалізованого страхового видання фірми "БіСер" - "О страховании. Сборник публикаций"

 
 

Цікаве

Загрузка...