WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Особливості Інтернет-страхування - Реферат

Особливості Інтернет-страхування - Реферат

скорегувати ціну й відсилає майбутньому клієнтові всі необхідні документи по електронній пошті. Але у всякому випадку з клієнтом бажано поспілкуватися. Можливо, буде потрібно уточнити якісь деталі.
При страхуванні майна юридичних осіб діє практично така ж схема. Дані, необхідні для індивідуального котирування, представлені у формі запиту на розрахунок умов.
Один із самих потрібних корпоративними клієнтами продуктів - добровільне медичне страхування. Таке страхування, як відомо, справа індивідуальна. Одній категорії людей можна запропонувати більш дорогі програми, іншій - дешевші. Клієнт може вибрати програму, яка включає кілька поліклінік, а може - тільки одну, конкретну поліклініку. Кожен має сам вирішувати, включати стоматологію або не включати. Включати госпіталізацію чи ні... Повинна вестись індивідуальна робота з пакетом замовника. Цей вид страхування користується більшим попитом, тому що він зручний для співробітників: не треба витрачати на укладання договору особистий час, та й ціни для корпоративних клієнтів нижчі. ДМС - ще й форма соціального пакета підприємства, певного бонусу для співробітників. Сучасні керівники фірм розуміють, що співробітники повинні бути здорові. А якщо вже хто й занедужає, то нехай не витрачає дорогоцінний час, простоюючи в чергах поліклінік.
Інтернет-Страхування в Америці
І майбутнє Інтернет - страхування дійсно хвилює дуже багатьох у всьому світі. Так, (у травні 2000г.) в США проводилось опитуваня Національної асоціації професійних страхових агентів (PIA), яке показало, що агенти розглядають Інтернет, в першу чергу, як спосіб продавати додаткові продукти існуючим клієнтам і як середовище для ділових операцій.
У опитуванні брали участь близько 900 агентів, які зібрались на Національну конференцію, присвячену страхуванню від повеней. Метою опитування було з'ясувати, як відносяться учасники конференції до сучасних технологій і електронної комерції в страховій галузі і яких тенденцій вони чекають в майбутньому.
Опитування було частиною обговорення ролі технологій і електронної комерції в страховій галузі і проводилось під керівництвом PIA. Серед учасників обговорення були Роберт Фінлі (Robert Finley), торговий представник Ebix.com, Кейт Савіно (Keith Savino), президент InsureHelp.com, Давид Говард (David Howard), президент групи Insurance Management Solutions, і ін. Роль посередника в обговоренні виконувала Ріта Холлада (Rita Hollada), голова Національного комітету виробників страхування від повеней.
"Це опитування має дуже велике значення, оскільки дозволяє зрозуміти, як відносяться учасників страхового бізнесу до електронної комерції. У нашому опитуванні брали участь страховики і страхові посередники, а також представники компаній, що працюють в Інтернеті", - сказала Холлада. - "Результати опитування показали, що Інтернет виконує важливу роль в розповсюдженні страхових послуг і обробці контрактів. Крім того, ми з'ясували, що респонденти в першу чергу використовують Інтернет як засіб спілкування з існуючими клієнтами і залучення нових покупців, а в другу чергу - як платформу для проведення ділових операцій".
"Ще одним важливим відкриттям виявився той факт, що 89 відсотків учасників вважають репутацію фірми критичним чинником для успіху електронної компанії", - додала Холлада.
Питання були розроблені з метою з'ясувати думки учасників, і тому в них не було "правильних" або "неправильних" відповідей. Проте деякі питання перевіряли також обізнаність учасників про ті або інші факти, що стосуються страхової індустрії в цілому.
Питання і результати опитування.
Яка основна причина того, що страхові компанії вирішують створювати свої web-сайти в Інтернеті?
23% А. Сайт можна ефективно використовувати для реклами компанії і залучення уваги споживача
15% B. Споживачі чекають, що у страхової компанії є web-сайт
17% C. Можна збільшити об'єм продажів, продаючи товари прямо на сайті компанії
44% D. Сайт дозволяє існуючим клієнтам одержувати додаткову інформацію про товари і послуги компанії
Як часто повинна компанія переглядати і вносити поправки в бізнес-план роботи в Інтернеті?
29% А. Двічі в рік
48% B. Кожні півтора місяця
9% С. Коли виникає така необхідність
17% D. Кожного тижня
Наскільки важлива ділова репутація компанії для успіху фірми в електронному бізнесі?
89% А. Критично важлива - споживач працює тільки з тими компаніями, яким довіряє
5% B. Репутація не має значення: головне в електронній комерції це ціна
2% C. Важливо мати гучне, впізнаване ім'я, а репутація не має значення
4% D. Це не так вже важливо. Основна маса клієнтів не стане цікавитися репутацією компанії
Скільки страхових компаній сьогодні надають можливість купувати або обробляти поліси через Інтернет?
11% А. 50%
40% B. Таких компаній майже немає
5% С. Близько 75%
43% D. 20%
(Фахівці вважають, що такі послуги надають 25% страхових компаній).
Скільки відвідувачів сайту стають клієнтами компанії?
27% А. 25%
25% B. менше 2%
9% С. більше 50%
40% D. 5%
Скільки web-сайтів існує сьогодні в Інтернеті?
28% А. 37 млн.
24% B. 12 млн.
9% С. 200,000
37% D. 3,8 млн.
(Дослідження показують, що в Інтернеті існує ~40 млн. web-сайтів)
Найефективніше використовувати сайт для:
22% А. надання інформації потенційним клієнтам
19% B. продажі додаткових продуктів існуючим клієнтам
12% С. продажі продуктів новим клієнтам
46% D. обміну інформацією і зв'язки з існуючими клієнтами
Що найбільше цінують агенти при роботі із страховими компаніями через Інтернет?
10% А. Можливість врегулювання претензій через Інтернет
19% B. Створення поліса в режимі реального часу
29% С. Надання інформації про ставки на сайті компанії
49% D. Електронний інтерфейс
Що є основною перешкодою, що не дозволяє невеликій компанії зайнятися електронною комерцією?
0% А. Устаткування
28% B. Витрати
29% С. Рівень знань персоналу
45% D. Розуміння Інтернету
На даний момент у США нараховується близько 4500 компаній, які мають своє Інтернет-Представництво. Більше 500 з них, так чи інакше, роблять онлайн - послуги.
За деяким даними, щорічний Інтернет-Оборот світового страхового ринку досягає 250 млн. доларів, що становить 2-2,5% від загального обсягу Інтернет-Продажів. У цей час 2% доходів страхових компаній припадає на електронну комерцію. За прогнозами аудиторської фірми PricewaterhouseCoopers ця цифра в 2005 р. досягне 16%. А частка страховиків, які через Інтернет підтримують зв'язок зі своїми клієнтами й залучають нових, за той же період зросте з 11 до 70%.
Поряд з Web-Сайтами окремих компаній, у США існують страхові портали. На сайтах порталів (www.insweb.com 4 , Insure.com, insurence.com, lifeshoper.com і ін.) зібрана інформація від найбільших страхових компаній. Користувач може зіставити ціни різних страховиків на ті самі види послуг, довідатися, що включено в певну страховку в тої або іншої компанії. Можна також ознайомитися з рейтингами страхових компаній, складеними як найбільшими агентствами, так і творцями порталів. Додаткова зручність для клієнта полягає в наявності "географічної розбивки".

 
 

Цікаве

Загрузка...