WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Автоматизація страхування: теорія та досвід (інформація з перших рук) - Реферат

Автоматизація страхування: теорія та досвід (інформація з перших рук) - Реферат

Зокрема, здійснюється наукове опрацювання таких питань: бізнес-правила обліку страхової інформації, структура та логіка бази даних страхової інформації, класифікація елементів обліку, правила створення страхових продуктів, які є технологічними для обліку, аналізу, швидкого укладання та виготовлення. Відповідно до положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах організований навчальний процес для користувачів системи Insurance Company. Розроблений підручник "Система Insurance Company: Основи обліку страхової інформації" (Автор: Любашенко І.Л.). Враховуючи вимоги до складу документації для дисципліни навчальних закладів, у співпраці з науковцями розроблений навчальний план. Програма дисципліни складається з 11-ти тем, які охоплюють весь спектр питань щодо обліку страхової інформації. Навчання проводиться в страхових компаніях, в яких встановлена інформаційна система Insurance Company за індивідуально розробленим тематичним планом. Здійснюються всі форми навчального процесу, передбачені навчальним планом: лекції, практичні, семінарські та індивідуальні заняття, консультації. Контроль знань здійснюється в формі заліку. Дисципліна "Комп'ютерна обробка страхової інформації" включена в учбовий план Україно-Польского факультету фінансів та страхування (ТАНГ).
Тематичний план
Номер і назва теми Заг. к-ть годин Лекції Практичні заняття Самостійна робота
1. Загальні відомості 9 1 2 6
2. Опис інтерфейсу 9 1 2 6
3. Сервісні режими 9 1 2 6
4. Клієнти та об'єкти 9 1 2 6
5. Загальне страхування 18 2 4 12
6. Зміни умов договорів 9 1 2 6
7. Перестрахування 9 1 2 6
8. Зв'язок з бухгалтерією 9 1 2 6
9. Врегулювання збитків 9 1 2 6
10. Звіти 9 1 2 6
11. Монітор керівника 9 1 2 6
Разом: 108 12 24 72
Досвід впровадження
На практиці процес впровадження інформаційної системи ніколи не був простим,адже централізований облік вимагає реорганізації багатьох процесів згідно з загальними правилами та чіткого вводу інформації. Зокрема, це завжди стосувалось нумерації полісів, ведення загального реєстру клієнтів та застрахованих об'єктів, методик загальних звітів. Зміна підходів в роботі з інформацією також відбувається при організації виділеного каналу між офісами. Персонал компаній завжди ставився з розумінням до цих питань. Великий обсяг робіт пов'язаний з спрощенням вводу інформації в межах страхових продуктів, оперативним контролем її достовірності, нарощуванням методів аналізу. А тепер до Вашої уваги цікаві приклади з практики реального використання системи Insurance Company: Приклад одночасної роботи великої кількості користувачів з великою базою даних, робота мережі філій. (Замовник: ДАСК "Укрінмедстрах".
Показники роботи з центральною базою даних при великих обсягах інформації:
- Кількість полісів в базі даних - 700 тис.
- Кількість клієнтів в загальному реєстрі системи - 300 тис.
- Кількість користувачів системи - 82 (в т.ч. 15 - в філіях).
- Кількість страхових продуктів - 30.
- Кількість філій, де вводяться дані - 11.
- Завантаження даних за місяць від всіх філій в базу даних - до 1 год. (можна в нічний час).
- Отримання повної страхової інформації по клієнту ( 19 показників) - до 5 сек. (Версія 3.2).
- Пошук полісу по критерію або комбінації критеріїв - 1-4 сек.
- Інформаційний зв'язок з асистанським центром.
Приклад ефективної обробки великої кількості страхових платежів (Замовник: "Страхова група "ТАС")
- Автоматичне завантаження даних по страховим платежам з системи клієнт-банк (від 3-х банків) в Insurance Company для подальшої обробки в страхових відділах.
Приклад автоматизації асистанського центру (Замовник: Асистанський центр L.I.S.)
- Кількість телефонних дзвінків щодня 200-300.
- Щоденна кількість нових відкритих справ - 70.
- Кількість медичних закладів - 850.
- Кількість станцій технічного обслуговування - 250.
- Зв'язок рахунків на сплату з плановими сумами на лікування.
- Інформаційний зв'язок з страховою компанією.
Приклад завантаження інформації в систему з зовнішніх файлів (Замовник: СК "Кредо-Класик")
- Завантаження інформації по договорам (списки автомобілів, застрахованих) з інших джерел - до 5 сек.
Приклад організації роботи територіально віддалених офісів з загальною базою даних в режимі on-line за допомогою виділеного каналу зв'язку (Замовник: ВАТ СК "Алькона")
Показники роботи віддаленого офісу з центральною базою даних через телефонний канал:
- Створення звіту з доступом через телефонний канал - 3-10 сек.
- Заримки часу при роботі з даними через телефонний канал - відсутні.
- Кількість користувачів системи - 46 (в т.ч. 10 - в віддаленому офісі).
- Кількість страхових продуктів - 50.
РЕЗЮМЕ
Діяльність страхової компанії - це облік, контроль та аналіз інформації. Сучасна страхова компанія не зможе ефективно вирішувати свої проблеми без автоматизації, оскільки процес збільшення обсягів даних призводить до бюрократизації, збільшення кількості працюючих, зниження ефективності обслуговування договорів. Отже, створення інформаційних систем є необхідною умовою для надання якісних страхових послуг.
Клієнту необхідно, звернувшись до страхової компанії, витратити мінімум часу для отримання будь-якої інформації стосовно даних за своїми полісами, даних по ходу врегулюванню збитків. Страхова компанія, в свою чергу, повинна зберігати в базі даних максимум інформації по клієнту, всю страхову історію взаємодій з ним, ефективно аналізувати інформацію в різних розрізах.
Врегулювання збитків повинно бути максимально ефективним. Незалежно від місця, де здійснюється врегулювання необхідно швидко отримувати інформацію по умовам полісу, про організацію, яка надаватиме допомогу, про хід врегулювання з механізмами нагадувань та контролю. Впровадження комплексної інформаційної системи в страховій компанії - інвестиція в ефективність бізнесу, в успішну роботу в конкурентному ринковому середовищі.

 
 

Цікаве

Загрузка...