WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Автоматизація страхування: теорія та досвід (інформація з перших рук) - Реферат

Автоматизація страхування: теорія та досвід (інформація з перших рук) - Реферат

займались таким обліком.
Впровадження інформаційних систем в страхових компаніях вимагає значного часу та зусиль, оскільки це пов'язано з необхідністю оптимізації всіх процесів згідно з вимогами централізованого обліку в загальній базі даних. Впровадження інформаційних систем - це інвестиція в майбутнє компанії. Сьогодні страхові компанії, які займаються впровадженням саме комплексних інформаційних систем підтверджують свою стратегію діяльності - реалізовувати якісні страхові послуги європейського рівня. Тільки шляхом чіткого визначення всіх облікових показників - витрат на ведення справи та ефективності обробки інформації можна забезпечити стабільну гарантовану якість надання послуг.
Страхова інформаційна система: Що це таке і чим вона відрізняється від універсальних фінансових програм?
Страхова система - спеціальне програмне забезпечення, яке розроблене для обліку страхової інформації в відповідності до страхової науки. Врезультаті досягається висока ефективність обробки великих масивів структурованих даних з одночасним доступом всіх співробітників. Набір страхових функцій для кожного робочого місця набагато більший, ніж в універсальних програмах. Завдання інформаційної системи - здійснювати аналіз по різним критеріям в межах компанії, попереджувати зловживання, ефективно відслідковувати та корегувати хід страхування і, як результат, визначати оптимальні тарифи та ефективно використовувати систему бонус-малус. Наприклад, при обслуговуванні клієнтів для вирішення питання про надання знижок чи надбавок в момент оформлення полісу можна отримати інформацію в розрізі всіх видів страхування:
- по клієнту (кількість полісів, платежів, виплат, заборгованість і т. і.);
- по застрахованому об'єкту (наприклад, по конкретному автомобілю: по яких ризиках був застрахований, скільки разів, на які періоди, кількість страхових випадків, безаварійні періоди експлуатації).
Вимоги до впровадження Страхової інформаційної системи
Основні вимоги до страхової інформаційної системи можна визначити так:
- облік всіх виданих бланків полісів;
- облік кожного полісу по всім страховим продуктам;
- зв'язок кожного полісу з бухгалтерськими платежами;
- централізований в межах компанії облік всіх клієнтів та застрахованих об'єктів;
- облік процесу врегулювання збитків;
- облік інформації в розрізі страхових ризиків;
- робота територіально віддалених офісів з загальною базою.
Реальна система INSURANCE COMPANY
Для реалізації сучасної страхової інформаційної системи створена соціалізована фірма "Українські страхові інформаційні системи". На сьогодні вона лідер в галузі комплексної автоматизації страхування. Результат договору на впровадження інформаційної системи - оптимізація бізнес-процесів в чіткому слідуванні до страхової науки, побудування єдиного інформаційного простору та повний перевід існуючих облікових завдань на централізований облік. Інтегрована інформаційна система Insurance Company - основний продукт компанії "Українські страхові інформаційні системи", реалізована на сучасних технологіях в архітектурі клієнт-сервер, охоплює всі аспекти обліку страхової інформації, в т.ч. забезпечує:
- Менеджмент клієнтів - ведення повної страхової інформації по кожному клієнту та по групам клієнтів. Моніторинг взаємодій з клієнтом, нагадування, розсилка листів.
- Менеджмент об'єктів - ведення повної страхової інформації по кожному застрахованому об'єкту та по групам об'єктів.
- Менеджмент договорів загального страхування, всіх форм перестрахування та співстрахування. Автоматичне призупинення дії, скасування та відновлення договорів. Автоматична передача ризиків в перестрахування.
- Менеджмент комісійних винагород агентів та посередників. Багаторівнева система визначення комісійних по кожному платежу.
- Менеджмент врегулювання збитків. Весь процес врегулювання від прийому заявки та заведення справи до формування розпорядження на виплату. Облік претензій, постраждалих об'єктів та ризиків за ними, альтернативних оцінок з описом складових, зв'язок з перестрахуванням.
- Аналіз інформації до найдетальнішого рівня - рівня конкретного об'єкту, ризику та складових ризику без обмежень математичних та статистичних методів. Більше 100 готових звітів в зручному інтерфейсі запуску з відбором по групам.
- Моніторинг та контроль страхування в наочних формах для керівництва.
Insurance Company надає можливості налагодження страхових продуктів будь-якої складності в залежності від потреб компанії - з багатьма об'єктами та списками застрахованих, з багатьма ризиками по кожному об'єкту або застрахованій особі (з різних видів страхування), з будь-якими рівнями франшиз, знижок, лімітів відповідальності, з реєстрацією всіх змін в умовах договору. Для налагодження страхового продукту використовується більше 100 параметрів, в т.ч. допустимі об'єкти страхування та ризики, методи визначення та розрахунку вартості страхування, графіку сплат, термінів страхування. Налагодження обліку врегулювання збитків здійснюється на базі набору потужних реалізацій. Система інтегрується з зовнішніми системами - бухгалтерськими (1С, Парус), MS Excel, MS Word, графічними засобами, OLAP та ін. Insurance Company - спеціалізована система, яка спроектована на базі сучасних технологій та максимально інтимізована для страхового бізнесу та специфіки обробки страхових даних, тому вона не має практичних обмежень по кількості користувачів, обсягам даних, рівню деталізації страхової інформації. Система забезпечує ефективний захист інформації, інтеграцію з Internet, роботу необмеженої кількості філій в режимі on-line та off-line.
Страхова наука: Нема нічого більш практичнішого, ніж хороша теорія
Сучасний етап розвитку страхового ринку вимагає підготовки фахівців по використанню інформаційних систем. На сьогодні є великий дефіцит досліджень та матеріалів з даної тематики. Компанія "Українські страхові інформаційні системи" постійно проводить дослідження в галузі обліку страхової інформації.

 
 

Цікаве

Загрузка...