WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Автоматизація страхування: теорія та досвід (інформація з перших рук) - Реферат

Автоматизація страхування: теорія та досвід (інформація з перших рук) - Реферат

Автоматизація страхування: теорія та досвід (інформація з перших рук)
Стаття присвячена проблемам автоматизації страхових компаній.
Матеріал даної статті базується на реальному досвіді впроваджень інформаційної системи Insurance Company в українських страхових компаніях.
Для економії часу ознайомтесь з розділами даної статті і прочитайте зміст саме тих розділів, які Вас зацікавили.
Зміна пріоритетів в керуванні бізнесом
Сьогодні вже багато українських компаній пройшли етап виживання, на якому найбільш актуальними були питання антикризового управління, лобіювання, підготовки складної звітності для контролюючих органів. Тепер перед ними стоять завдання реального бізнесу: конкуренції на ринку, вдосконалення керування компанією, збільшення прибутковості. Щоб перейти на якісно новий рівень керування всіма внутрішніми бізнес-процесами компанії, необхідне побудування відповідної інформаційної системи з використанням сучасних технологій. Таким чином, основний пріоритет сьогодні при автоматизації компанії - ефективність реального бізнесу. Комп'ютери: Парадокс, пов'язаний з невідповідністю форми та вмісту
Будь-який керівник великої компанії завжди має бажання практично використовувати високі технології в бізнесі. Мрія про потужні сучасні бази даних, інформаційні системи, про роботу всього персоналу компанії з загальною базою даних постійно жива. На практиці, після встановлення сучасної комп'ютерної мережі та потужних комп'ютерів все це використовується в якості друкарських машинок. В більшості випадків автоматизація починалась та закінчувалась придбанням бухгалтерської програми для спрощення звітування перед контролюючими органами. Сьогодні компанії намагаються нарощувати бухгалтерську програму для автоматизації окремих функцій, але цей шлях не приводить до автоматизації діяльності компанії, про це свідчить як теорія, так і практика.
Автоматизація: Для чого вона потрібна?
Екстенсивний шлях розвитку тупиковий для будь-якої страхової компанії, адже зі збільшенням обсягів страхування "проблеми росту" неминуче створять дійсно непереборні перешкоди для бізнесу. Найнадійніша інвестиція в розвиток фірми, що займається обробкою інформації та прийняттям управлінських рішень: система, в якій всі дані зберігаються в простій на продуманій структурі, база даних реалізована на сучасних технологіях в архітектурі клієнт-сервер - методи роботи з даними стандартизовані та всі процеси задокументовані. В результаті можна миттєво отримати будь-яку інформацію з будь-якого місця згідно зі своїми правами доступу, використовувати будь-які методи обробки та аналізу інформації.
Шахрайство в автоматизації: Як його уникнути?
Сучасний керівник повинен орієнтуватись в даному питанні. Це дозволить йому, приймаючи рішення, уникнути некомпетентних пропозицій, неперевірених на практиці модних нововведень, відвертих рекламних трюків, які періодично з'являються та безслідно зникають на страховому ринку (листи з пропозиціями про комплексну автоматизацію періодично отримує кожна страхова компанія). Щоб уникнути шахрайства необхідно обрати компанію, яка має практичний досвід успішної реалізації проектів по автоматизації в заплановані строки в рамках кошторису, з визначеними параметрами якості. Гарне правило - не давати передплат, а сплачувати реально виконані обсяги робіт з визначеним кінцевим результатом. На сьогодні залишаться тільки дивуватись, як страхові компанії починають серйозні проекти по автоматизації з фірмами (або сучасними Остапами Бендерами), які мають за плечима безнадійні проекти. При аналізі характеристик системи важливо визначити вузькі місця. Мудрість полягає в умінні знати, на що слід звертати увагу. Досвід невдалих проектів свідчить, що це:
- Продуктивність.
- Продуктивність.
- Продуктивність.
Функціональність системи видна з самого початку, вона зрозуміла, її можна нарощувати до нескінченності. Недостатність функціональності не призведе до фатальних наслідків. А от неможливість системи обробляти зростаючі масиви даних - це проблема, яка й робить проект безнадійним.
Основні вимоги до комплексної інформаційної системию
Основні вимоги можна визначити так:
1. Вся інформація знаходиться в єдиному інформаційному середовищі.
2. Інформація має бути доступною з комп'ютеру співробітнику незалежно від місцезнаходження.
3. Максимальний термін отримання інформації повинен бути визначеним.
4. Обмеження на інформацію визначаються лише правами доступу.
До інформаційної системи страхової компанії операторами заносяться первинні дані лише один раз. Все інше робить інформаційна система - створення звітів, пошук інформації, контроль даних. При цьому можливості використання методик обробки та контролю практично необмежені.
Сучасна інформаційна система здатна обробляти колосальні обсяги даних. А, як відомо, будь-яка можливість ефективного обліку при ручній обробці навіть декількох тисяч полісів неможлива.
Зміни в організації роботи: Поступовий реінженірінг або метод радикальних змін?
Поступові зміни сприймаються не так болісно як ефективні радикальні зміни. Який метод використовувати - індивідуальна справа кожної компанії.
В будь-якому випадку мета - правильно організований бізнес. А це можливо тільки при тісній співпраці з консультантами, які спеціалізуються на страхуванні. Ніхто не буде нічого змінювати, доки справи йдуть гарно, але компанія, яка занадто тримається за свої минулі досягнення, через певний час може потерпіти поразку. Щоб розвиватись, досягти успіхів в майбутньому, треба використовувати зміни. Ефективну автоматизацію неможливо зробити "в лоб" - вона вимагає комплексного підходу: змін в бізнес-процесах, прийняття організаційних рішень, відмову від стереотипів. Наприклад, перенос функції обліку платежів (як і всього оперативного обліку) на страховий блок, який в повсякденній роботі використовують всі спеціалісти компанії, вирішує проблему обробки великих масивів даних, але може негативно сприйматись фахівцями бухгалтерії, які традиційно

 
 

Цікаве

Загрузка...