WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Страхуваня транспортних засобів - Реферат

Страхуваня транспортних засобів - Реферат

обумовлену і фіксовану гуму страхового відшкодування, яка маг. бути сплаченою при настанні страхового випадку, і умовами договору не передбачений перегляд та уточ-нення цієї суми після виникнення збитків.
Відкритий поліс передбачає визначення суми страхового відшкодування після виникнення страхової події шляхом оцінки суми збитку.
Прикладом полісу з оголошеною вартістю є поліс із страхування "авто-каско", а полісу я відкритою вартістю - "страхування громадянської відповідальності власників транспортних засобів".
Страхування автомобіля має певні особливості. Правилами страхування автомобіля передбачається можливість укладення договору за умови:
1) власної участі страхувальника у відшкодуванні збитків (франшиза), розмір якої обирає сам страхувальник;
2) відшкодування без урахування знижки на знос запасних частин, що потребують заміни в разі їх пошкодження (з додатковою оплатою).Величина додаткового платежу при цьому визначається в розмірі 5% від страхової суми - якщо строк експлуатації автомобіля не перевищує 5 років; 10%
- зі строком експлуатації 5 - 8 років; 20%
- від 8 до 12 років; 30% - від 12 років;
3) відшкодування вартості втрати товарного вигляду внаслідок страхової події, обумовленої в укладеному договорі (теж зі сплатою додаткового платежу), але за умови, що автомобіль застрахований за дійсною вартістю. Доплата в даному випадку прив'язується до оцінкидійсної вартості і визначається в розмірі: 20% - коли термін експлуатації не перевищує 5 років; 15% - від 5 до 8 років; 10% - від 8 до 12 років; 5%
- понад 12 років.
3.Страхування водних транспортних засобів
Страхування водних транспортних засобів ґрунтується переважно на тих же засадах, що й автомобільне. За основу страхової оцінки судна береться сума, запропонована страхувальником, яка не маг, перевищувати його дійсної вартості.
Договір страхування може бути укладено на одній із перелічених далі умов, яка визначає обсяг відшкодування збитків та величину страхових платежів залежно від обсягу відповідальності, взятої страховиком:
- з відповідальністю за загибель та пошкодження;
- з відповідальністю за повну загибель з урахуванням витрат на врятування:
- без відповідальності за пошкодження, крім випадків загибелі.
Договір страхування даного виду укладається на окремий рейс або на певний строк.
4.Страхування вантажів
Оскільки власники транспортних засобів та власники вантажів, що перевозяться, можуть не співпадати, в страховій справі використовують відособлене страхування транспортних засобів - "каско" та страхування ван-тажів, Ідо перевозяться засобами, - "карго".
Договір страхування вантажу може укладатися на таких умовах:
1) з відповідальність за всі ризики;
2) з відповідальність за окрему аварію;
3) без відповідальності за пошкодження, крім випадків загибелі.
За договором, укладеним за першою умовою (з відповідальністю яя всі ризики), відшкодуванню підлягають збитки від пошкодження або повної загибелі всього або частини вантажу з будь-яких причин, окрім військових ризиків, впливу (прямого або опосередкованого) радіації, необачності та на-вмисних дій страхувальника, а також ризиків, пов'язаних із специфікою вантажу та
його транспортуванням. Деякі з них можуть бути застраховані за додаткову премію.
За договором, укладеним за другого умовою, відшкодовуються збитки від пошкодження чи повної загибелі всього або частини вантажу внаслідок: пропажі судна або іншого транспортного засобу; зіткнення або загибелі суден, літаків та інших транспортних засобів чи від удару їх об нерухомі або плавучі об'єкти; посадки судна на мілину, провалу мостів, вибуху, пожежі, пошкодження судин кригою, а також внаслідок заходів, спрямованих на рятування або гасіння пожежі, тобто всі необхідні і доцільно зроблені витрати щодо рятування вантажу та зменшення збитку, якщо збиток відшкодовується за умовами страхування.
За договором, укладеним за третьою умовою (без відповідальності за пошкодження, окрім випадків загибелі), відшкодовуються ті ж самі збитки, що й при відповідальності за окрему аварію. Відмінність полягає лише в тому, що в даному разі відшкодовуються тільки збитки від повної загибелі всього або частини вантажу, тоді як у попередньому випадку - від пошкодження чи повної загибелі всього або частини вантажу. І за другою, і зл третьою умовами не покриваються збитки за тими самими видами ризиків, що і в першому випадку.
Відповідальність страховика за договором страхування починається з моменту, коли вантаж буде взято із складу в пункті.
Відправлення для перевезення, і триває до тих пір, поки вантаж не доставлять на склад вантажо-отримувачу, вказаний у полісі, але не пізніше 60 днів після розвантаження морського судна в кінцевому порту призна-чення.
Висновок
Відповідно до законодавства України Моторне (транспортне) страхове бюро України на 2000 рік об єднувала понад 60 страхових компаній.За 2000 рік в Україні було зафіксовоно та врегульовано 1137 страхових випадків,за якими було сплачено у середньому близько 4700 гривень.
Страховий захист власників автотранспорту вкрай необхідний,і це доведено часом та практикою його здійснення в Україні.
Розвиток міжнародного ділового співробітниства,зростання автомобільних вантажних перевезень і автомобільного туризму вимогає як комплексного рішення проблем строхового захисту інтересів власників авто,так і розуміння безпосередньо ними вимог міжнародного права та соціальності у відносинах страхування.

 
 

Цікаве

Загрузка...