WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Аналіз, проблеми та пропозиції щодо вдосконалення розвитку страхових послуг в Україні - Дипломна робота

Аналіз, проблеми та пропозиції щодо вдосконалення розвитку страхових послуг в Україні - Дипломна робота

оцінка морської події, дій екіпажу з попередження її та ліквідації негативних наслідків.
При водних переміщеннях вантажів та транспортних зособів ставки тсрахових платежів диференційовані. Величина їх визначається з врахуванням: призначення судна; матеріалу корпусу; класу; строку експлуатації; району плавання.
Страхування матеріальних активів при переміщенні їх безпосередньо пов язане із страхуванням фрахту, тобто плати за траспортування вантажу. Страхувальником фрахту може бути й вантажовласник, й судновласник або обоє в певній пропорції. Залежно від умов оплати фрахту виникають різні права й обов язки сторін. У разі домовленості в договорі, що фрахт оплачується за будь-яких обставин, навіть при загибелі вантажу, в страхуванні фрахту зацікавлений його власник, бо він одержує відшкодування перевізної плати навіть при втраті вантажу. Коли ж фрахт виплачується після перевезення товарів, страхування фрахту відповідає інтересам обох сторін. Адже судновласник (перевізник) не одержить плати за фрахт, якщо вантаж не буде доставлений (в результаті аарії судна), а якщо власник буде змушений платити суму фрахту за доставку навіть тоді, коли вантаж зазнав пошкодження. Інтерес судновласника до страхування фрахту проявляється тоді, коли його транспорт направляється для завантаження в інший порт і під час цього переходу може бути пошкоджений, що зробить неможливим виконання в установлені строки умов перевезення вантажу.
Перевезення вантажів у морі чи річковими шляхами може призвести до заподіяння шкоди судном портовим спорудам, водному басейну внаслідок розливу нафтопродуктів або інших екологічно шкідливих речовин. Тому запроваджено страхування судновласника від настання таких важливих подій.
Страхування повітряних об єктів.
Авіаційне страхування включає як операції з відшкодування втрат, пов язаних з використанням літальних апаратів, так і страхування відповідальності перед пасажирами за їхнє життя, здоров я та багаж. В авіаційне страхування входять страхування відповідальності перед третіми осбами за заподіяння можливої шкоди під час експлуатації повітряних об єктів, страхування відповідальності власників аеропортів, страхування втрат доходів внаслідок неможливості експлуатувати літак або вертоліт, причиною чого є метеорологічні умови, зруйнування злітно-посадочної смуги тощо.
Для страхування повітряних об єктів застосовуються вцілому ті ж принципи, що й для страхування звичайних активів. Разом з тим, сам характер експлуатації їх зумовлює деякі специфічні особливості. Йдеться про страхування літаків та вертольотів на випадок загибелі чи пошкодження внаслідок будь-якої причини під час польоту, руху по злітно-посадочній смузі, перебування на землі чи на воді.
У суму відшкодування включається також усі обгрунтовані витрати страхувальника з протидії настання страхової події, рятування, охорони та транспортування пошкоджених повітряних об єктів.
Із страхової відповідальності при авіаційному страхуванні вилучаються випадки, характерні для всіх видів транспортного страхування. Разом з тим, є й специфічні для даного виду. До них відносяться: використання повітряних об єктів для виконання непередбачених договором страхування робіт або за межами встановленої території (якщо це не зумовлено надзвичайними обставинами); використання спеціальних майданчиків на льотному полі, не передбачених для застрахованих об єктів (крім екстраординарних подій); управління повітряним апаратом особою, яка не має на це юридичних прав; перевантаження літака чи вертольота пасажирами або вантажем.
З авіаційного страхування договори укладаються на будь-який строк або виконання демонстраційних польотів, чартерних рейсів тощо. Відповідно до моделі повітряного засобу, її технічних характеристик, протяжності польоту, природно-метереологічних умов встановлюються здебільшого індивідуальні ставки платежів.
1.6 Страхування особистого майна
З погляду на важливість майна для задаволення сімейних потреб його можна розподілити на дві групи. До першої відноситься пріоритетне майно, тобто життєві блага першої необхідності, без яких не може існувати людина, бо, в інакшому разі, стан відтворення її робочої сили буде жалюгідним. Саме це зачіпає й суспільні інтереси. До другої групи включаються менш важливі для життя й здоров'я людини матеріальні об'єкти, загибель яких здебільшого обмежує лише реалізацію особистих інтересів громадян.
Зруйнування житлового будинку або загибель сільськогосподарських тварин у місцевості, де вони відіграють основну роль у забезпеченні харчування сім'ї, може заподіяти надзвичайної шкоди благополуччю людей, відновити яке їм без допомоги дуже важко.
Цю допомогу громадянам, у разі загибелі такого майна, повинна надавати держава. З метою підвищення відповідальності громадян за експлуатацію й зберігання майна першої групи держава вводить принцип обов'язкового страхування на певний мінімум до його повної оцінки ( страхової суми). Інша ж частина може страхуватись добровільно. Майно другої групи підлягає лише добровільному страхуванні, умови якого поширюються не на всі об'єкти власності громадян. Державне страхування не стосується не господарських домашніх тварин. Не страхуються також фотографії, креслення, рукописи, гроші, хоча деякі з цих об'єктів можуть страхуватись не державними страховими компаніями.
Зазначені вилучення окремих об'єктів із страхування зумовлені тим, що здебільшого не можна дати їм страхової оцінки, а також встановити факт загибелі та розмір збитку.
В особистій власності громадян обов'язковому страхуванню підлягає таке майно: житлові будинки, дачні споруди, господарські будівлі. Зазначимо, що страхованими будуть лише ті з названих об'єктів, які мають фундамент, стіни та дах. Не включаються в страхування зруйновані або ветхі споруди, а також ті, власники котрих постійно не проживають у даному населеному пункті.
Обов'язковому страхуванню підлягають також тварини, які належать громадянам на правах особистої власності.
Громадяни, котрі мають об'єкти, застраховані в обов'язковому порядку, в установлені строки вносять страхові платежі. При цьому до поточних платежів додається недоплата за ними за попередні роки і пені за весь період прострочки платежу. Страхові платежі поточного року, не внесені в установлені строки, стягуються в обов'язковому порядку з нарахуванням пені - 0.1% за кожний день прострочки.
У разі загибелі або пошкодження належного страхувальнику майна страхові платежі, термін виплати яких настав, можуть бути утримані із суми відшкодуваня. Якщо страхувальник недоплатив певну частину страхових платежів, то з виплачуваних ним внесків спочатку погашаються недоплати минулих років, потім пені на неї, недоплата платежу поточного року, пеня на неї, нарешті непрострочені платежі поточного року.
Окремі господарства громадян, для яких виникли фінансові труднощі, можуть повністю або на певну частину звільнятись від виплати

 
 

Цікаве

Загрузка...