WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Аналіз, проблеми та пропозиції щодо вдосконалення розвитку страхових послуг в Україні - Дипломна робота

Аналіз, проблеми та пропозиції щодо вдосконалення розвитку страхових послуг в Україні - Дипломна робота

страховоїсуми на яку укладено договір. Разом зтим для збільшення страхової суми страхувальник має право укладати декілька договорів одночасно. За кожним з них страхова сума встановлюється за згодою сторін але не нижче певного мінімуму.
За умоваіндивідуального страхування від нещасних випадків передбачено можливість пропорційного зменшення страхової суми в разі якщо страхувальник добровільно зробив менший внесок ніж того вимагає ступінь ризику його професії. Водночас враховуючи що обсяг страхової суми є однією з найважливіших умов страхування зміна її в перід дії страхування можлива лише за згодою сторін. У наведеній ситуації страхувальник має право лише на перерахунок страхових внесків.
Страхування від нещасних випадків використовує договори на строк у цілих роках від 1 до 5 років але найбільш поширеним є однорічний період. З метою зацікавлення страхувальників в укладенні договорів на більш тривалий строк передбачено скидки при страхуванні: на три роки - 5%; на 4 роки - 10%; на 5 років - 15% з нарахованої суми страхового внеску.
Крім індивідуального добровільного страхування від нещасного випадку є ще й страхування від них робітників та службовців за рахунок підприємств організацій та установ в яких зайняті працівники з найбільш небезпечними умовами праці для застрахованих а страхові внески виплачують підприємства на яких застраховані працюють. Перелік працівників що підлягають страхуванню за рахунок організацій встановлює Міністерство фінансів Українина основі подання відповідних міністерств і відомств.
Специфічною формою обов язкового страхування від нещасних випадків є страхування пасажирів. На відміну від обов язкового майнового страхування принцип автоматичності обов язкового страхування пасажирів поширюється на час пербування їх в дорозі. Джерелом страхових виплат є страхові внески включені в ціну проїзних документів. У разі коли цих умов немає постраждалий (наприклад безбілетний пасажир) не має права на страхове відшкодування. Зазначимо, що обов язкове страхування пасажирів повністю діє на повітряному транспорті, а також на інших видах транспорту далекого прямування.
Для посилення соціального захисту військовослужбовців та військовозобов язаних під час знаходження на зборах введено обов язкове страхування їхнього здоров я і життя. Страхувальниками тут виступають відповідні військові та інші відомства, що мають свої війська й контингенти військовослужбовців.
1.5 Транспортне страхування
Перевезення матеріальних активів транспортними засобами може в окремих аипадках призвести до збитків їхніх власників, що зумовлює необхідність страхування вантажів. суб єктами цого виду страхування можуть бути юридичні та фізичні особи, які є вантажовідправниками або вантажоодержувачами. Залежно від того, хто з них укладає договір страхувння вантажів, визначаються умови перміщення їх, юридичні права й обов язки сторін. Передбачається можливість страхування вантажів на умовах відповідальності страховика "за всі ризики" і "без відповідальності за пошкодження".
Договір страхування "за всі ризики" означає відшкодування збитків від пошкодження чи повної загибелі всього або частини майна, що зумовлене будь-якими причинами (за вийнятком обумовлених окремо), а також витрати з рятування та збереження застрахованих товарів, з попередження подальшого пошкодження їх.
Як бачимо, таке страхування вантажів є всеохоплюючим, хоча тут є й вийнятки. Зокрема, не відшкодовують збитки, причиною яких були: військові конфлікти або їхні наслідки: страйки; конфіскація або арешт вантажу; наслідки ядерного вибуху чи застосування атомної енергії або радіоактивних матеріалів; невиконання однією із сторін правил переміщення та зберігання вантажів; порушення необхідних вимог з упаковки вантажів; перевезення вантажів із пошкодженнями; у випадку пожежі при перевезенні чи вибуху вибухонебезпечних матеріалів, завантажених без дозволу страховика; при невідповідності вантажу за масою, комплектацією, іншими умовами, зафіксованими в договорі, при непошкодженній упаковці.
Згідно з умовами договору страхування "без відповідальності за пошкодження" відшкодовуються збитки, зумовлені повною загибеллю всього або частини вантажу від пожежі, вибуху, удару блискавки, урагану, інших стихійних лих, аварій чи зіткнення транспортних засобів, посадження судна на мілину. Страховому відшкодуванню підлягають також збитки внаслідок зникнення транспортних засобів, обгрунтовані витрати з гасіння пожежі, збереження вантажу та попередження його подадьшого пошкодження.
Страхування водних транспортних засобів.
В умовах швидкого розвитку світогосподарських зв язків зростає обсяг перевезень вантажів і пасажирів морським та річковим транспортом. Тому страхування суден набирає все більшого значення, що зумовлено як підвищеними ризиками використання цих транспортних засобів, так і їхньою величезною вартістю.
У міжнародній практиці використовуються правила страхування суден, котрі відображено в Кодексі торгового мореплавства. Згідно з ними встановлюється страхування за декількома типами відповідальності: " з відповідальністю за загибель та пошкодження", тобто повна відповідальність; "без відповідальності за незначну аварію"; " з відповідальністю за повну загибель, включаючи витрати з рятування ".
Наведені типи відповідальності визначають обсяг суми відшкодування та величину тариіних ставок.
Договір страхування водних транспортних засобів може укладатись на повний строк або на конкретний рейс, у межах яких поширюється відповідальність страхової компанії на збитки. Договір не втрачає сили, якщосудно відхилилось з обумовленого району чи напряму з метою надання допомоги в рятуванні людей та матеріальних активів або для забезпечення безпеки рейсу.
За основу страхової оцнки судна береться сума, запропонована страхувальником, але вона не може перевищувати фактичну вартість судна. У випадку, коли в договорі заявляється сума, нижча вартості судна, всі збитки й витрати, пов язані з страховою подією та ліквідацією її наслідків, відшкодовується за пропорцією, яка виявилась при зіставленні страхової суми з фактичною вартістю судна на дату початку дії договору страхування.
Для страхування водних транспортних засобів уцілому застосовуються принципи, властиві страхуванню інших матеріальних активів, хоча є й певні особливості, пов язані з встановленням причин настання страхової події. Для цього на судні постійно ведеться корабельний жарнал, в якому відповідальні особи повинні щоденно фіксувати всі обставини та факти, що стосуються умов плавання, стану судна, вантажу тощо.
Якщо сталась аварія чи інша надзвичайна подія, яка вплинула на виконання умов договору страхування, капітан після прибуття в порт повинен про них повідомити спеціальній службі. Якщо можливі майнові притензії до судновласника, то відповідною посадовою особою порту заявляється морський протест, уньому дається

 
 

Цікаве

Загрузка...