WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Аналіз, проблеми та пропозиції щодо вдосконалення розвитку страхових послуг в Україні - Дипломна робота

Аналіз, проблеми та пропозиції щодо вдосконалення розвитку страхових послуг в Україні - Дипломна робота

коли в одному договорі встановлюється декілька видів страхової відповідальності на випадок настання стількох же страхових випадків. Їх виділяється три: дожиття застрахованого до закінченнястроку страхування; втрата страхувальником здоров я від нещасного випадку; смерть застрахованого. Вже перелік страхових випадків показує що за догоговором змішаного страхування страхувальниками є лише фізичні особи.
Страхова організація при укладанні договорів цього виду страхування враховує такі обставини: стан здоров я страхувальника; його вік; громадянство.звичайно враховуються й інші фактори зокрема умови праці життєдіяльність генетична спадковість тощо. Усе це в сукупності визначає рівень смертності страхувальників.
На страхування беруться громадяни від 16 років і до того віку який вважається сердньою тривалістю життя. Хоч страхувальники мають бути громадянами України однак договори можуть укладатися з громадянами й інших країн та особами без громадянства. Якщо вони постійно проживають у нашій країні. Застрахуватись не можуть лише не працюючі інваліди першої групи.
За змішаним страхуванням життя застосовуються різні обсяги страхової відповідальності. наприклад при страхуванні на дожиття до закінчення строку страхування страховим випадком за наслідками якого передбачається виплата страхової суми вважається дожиття застрахованого до останнього дня дії договору.іншими словами страховий випадок має бути чинним на день дожиття тобто бути оплаченим повністю місячними або одноразовими внесками.страхувальник може одержати страхову суму на дожиття вже наступного дня після закінчення договору при чому незалежно від того одержував чи не одержував страхову суму за наслідками нещасного випадку який відбувався.це зумовлено тим що страхові випадки за зазначеними страховими випадками формуються за рахунок різноманітних нетто-ставок як складових страхових тарифів. Після закінчення договору право страхувальника одержати страхову суму зберігається впродовж трьх років.
Обсяг страхової відповідальності залежить також від втрати здоров я страхувальника внаслідок нещасного випадку якмй відбувся на протязі періоду дії договору і зумовив передбачувані наслідки пов язані з одержанням травматичних чи інших пошкоджень організму.
В такому разі виплачується частина або повна страхова сума що залежить від встановленого ступеня втрати здоров я. Зазначемо: страхові виплати за страхуванням від нещасного випадку здійснюються незалежно від тих сум які має одержати застрахований за державним соціальним страхуванням із пенсійного забезпечення.
Страхова відповідальність у зв язку знастанням смерті застрахованого в повному обсязі настає із сьмого місяця дії договору. Це зумовлено тим що договори страхування укладаються без попереднього медичного огляду та без медичних протипоказань щодо певних осіб. Тому необхідні обмеження страхової відповідальності в початковий період страхування коли ще не нагромаджено страхових внесків.
За згодою сторін договори змішаного страхування укладаються на будь-яку суму. Вона залежить лише від матеріальних можливостей застрахованого якому при більшій страховій сумі необхідно виплачувати більші обсяги страхових внесків.
Як правило договори укладаються строком на 3 5 10 15 та 20 років але за умови вибору застрахованим такого строку щоб закінчення договору страхування не виходило за межі досягнення ним 80-річного віку.
Тарифні ставки встановлюються з певної частини стьрахової суми і прямо пов язуються з віком страхувальника на день укладення договору. У зворотній залежності величини тарифних ставок пов язані із строком страхування. Для спрощення практики застосування тарифних ставок вік застрахованого визначається в повних роках як різниця між роком укладення договору і роком його народження. Щоб обчислити розмір страхового внеску необхідно величину тарифної ставки помножити на число сотень страхової суми.можливо й укладення договорів умови яких пердбачають сплату страхового внеску одноразово наперед за весь строк. При звичайних умовах договорів страхувальники зобов язані виплачувати страхові внески щомісяця. У випадку несплати черговог страхового внеску дія договору припиняється через три місяці після сплати попереднього внеску.
Специфічною формою страхування на дожиття є страхування додаткової пенсії. Цей вид добровільного страхування сприяє підвищенню державних пенсій усім категоріям громадян після настання пенсійного віку.Тим страхувальникам що досягли його виплачується довічна додаткова пенсія.
Страхувальниками в цьму віді страхування виступають всі категорії працюючих у тому числі військовослужбовці а також домогосподарки якщо вони воховують двох і більше дітей у віці ло 16 років. Застрахуватись можуть чоловіки від 25 до 65 років жінки від 20 до 60 років. З огляду на те що застрахувати можна лише майбутню додаткову пенсію страхувальник в одній особі є й застрахований. Стан їхнього здоров я при цьму до уваги не береться.
Певні особливості страхування характерні для страхування дітей весільного страхування страхування вихованців дитячих будинків та інтернатів страхування на випадок смерті та втрати здоров я які в даній роботі не розглядаються.
Принципи викладені при розгляді змішаного страхування життя зберігають чинність і в разі страхування від нещасних випадків. йдеться насамперед про обмеження обсягу страхової відповідальності лише обумовленими наслідками страхового випадку що викликав втрату здоров я страхувальника в період дії договору. Саме таке обмеження сприяє встановленню доступних страхових тарифів навіть для людей з незначними доходами суттєво доповнюючи можливості соціального страхування.
Добровільне індивідуальне страхування від нещасних випадків є найбільш поширеним. Згідно з його умовами застрахувати можна лише самого себе.до числа страхувальників входять ті ж особи що й при змішаному страхуванні життя. Їх вікові межі майже аналогічні: від 16 років до середнього періоду тривалості життя але з умовою щоб договір страхування закінчувався через рік після верхньої межі. Стан здоров я страхувальника в цому виді страхування до уваги не береться за вийнятком непрацюючих інвалідів першої групи.
Обсяг страхової відповідальності встановлюється аналогічно до відповідної страхової відповідальності за змішаним страхуванням життя. Страхова сума виплачується тоді коли стався нещасний випадок із застрахованим у період дії договору що зумовив втрату ним здоров я або смерть. У зв язку із смертю страхова сума виплачується якщо вона надійшла на протязі одного року з дня нещасного випадку.
Аналогічно змішаному страхувнню за обумовлені наслідки від настання нещасного випадку виплачується стільки відсотків від страхової суми на скільки відсотків страхувальник втратив своє здоров я. Але за індивідуальним страхуваннямвід нещасних випадків усі виплати не можутьперевищувати величини однієї

 
 

Цікаве

Загрузка...