WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → «Пластиковий» бум - Реферат

«Пластиковий» бум - Реферат

міжнародної платіжної системи Visa Int. у другому кварталі 2003 року заявили в Укргазбанку. Протягом двох років після початку емісії банк збирається випустити близько 85 тис. карток цієї платіжної системи. За цей період планується збільшити обсяг емісії карток MasterCard Int. в 3,7 разу - до 85 тис. шт. У грудні цього року Укргазбанк також почне обслуговувати картки Visa Int., випущені іншими банками, у своїх банкоматах.
Видимі перспективи
Однією з головних подій 2002 р. обіцяє стати старт чіпової індустрії. Першим має стартувати банк "Аваль": за словами заступника голови правління цього банку Ігоря Слобідського, ще цьогороку банк випустить першу чіпову картку на основі міжнародного стандарту EMV.
Нині в Україні випускають тільки пластикові картки міжнародних платіжних систем з магнітною смужкою. За прогнозами експертів MasterCard Int., на 2005 рік 80% усіх POS-терміналів в Україні мають бути переведені на чіп-технології.
Нагадаємо, ще 1994 р. рада директорів платіжної системи MasterCard Int. ухвалила перехід на чіп-технології, 1996 з'явився EMV-стандарт (спільно розроблений компаніями Europay, MasterCard, Visa стандарт для чіп-технологій), а в жовтні 1997 р. перші пластикові картки MasterCard цього стандарту було випущено у Великій Британії.
Чіп-технології мають низку переваг порівняно з традиційними картками з магнітною смужкою: дають змогу підвищити рівень безпеки при трансакціях, завдяки чому знижується ймовірність шахрайства, зменшити операційні витрати, а також сприяють розвитку нових технологій, зокрема проектів електронної комерції. Станом на 1 липня 2002 року в 32 країнах було випущено понад 125 млн чіп-карток системи MasterCard Int.
Думки фахівців:
Кредитні картки справді стають кредитними
Сергій ФРАНЦИШКО, заступник начальника управління розрахунків з використанням платіжних карток Ощадбанку:
Нині в Україні здійснюються перші кроки щодо розвитку і впровадження на ринку системи "справжніх" кредитних карток. Відкриваючи в нашому банку кредитну картку, клієнтові реєструють два рахунки: картковий і рахунок забезпечення, на який вноситься додаткова сума - резерв, яким у разі вичерпання карткового рахунку клієнт може скористатися як кредитом (до 75% резервної суми).
Так, для оформлення кредитної картки MasterCard за відкриття нульового карткового рахунка треба заплатити 70 грн плюс 500 грн - на рахунок забезпечення. У разі відкриття дебетного рахунку клієнт платить тільки за оформлення картки. На 1 жовтня Ощадбанк випустив 113 644 дебетні картки і 23 263 кредитні (17%). На 1 грудня 2002 р. частка кредитних карток зросла до 18-19%. Таке співвідношення сьогодні спостерігається загалом в усій Україні (6% MasterCard і 12% Visa).
Приваблювати клієнтів не демпінгом, а якістю
Iгор СЛОБОДСЬКИЙ, заступник голови правлiння АППБ "Аваль":
- Одним із принципів роботи нашого банку є стабільні тарифи на карткові продукти, які хоча й не найнижчі на цьому ринку, але доволі доступні. Наш банк приваблює клієнтів переважно не низькою вартістю, а якістю послуг. Ми не намагаємося демпінгувати на ринку платіжних карток, що, на жаль, роблять багато банків. 2003 року ми плануємо довести кількість банкоматів до 600-650 шт., збільшити еквайрингову мережу на 500 точок, а обсяг емісії платіжних карток на 500 тис.
"Анонімна" картка
На "пластиковому" ринку України з'явився принципово новий платіжний продукт - безіменна картка Maestro Prepaid. Новинку декларують як картку "анонімну" й таку, що має гарні перспективи маніпулювання фінансами. Тимчасом як банкіри роблять наголос на перевагах "анонімності" картки для клієнта, деякі експерти вважають, що можливість оформлення картки на іншу особу або передання її в треті руки нібито дозволить безперешкодно давати хабарі або навіть відмивати гроші.
Першим запустити картку "в народ" наважився Приватбанк - улітку цього року. Майже водночас вона з'явилася на розвиненішому російському ринку, а в грудні пробний запуск продукту збирається здійснити банк "Надра". Українські споживачі вже користуються безіменними картками, такими як Visa Plus, Visa Travel Money. Нарешті й MasterCard Europe "розродився" на такий продукт. Однак, як кажуть банкіри, Maestro Prepaid за багатьма параметрами переважає свої аналоги із системи Visa.
Однією із суттєвих переваг цього пластикового гаманця банкіри називають оперативність: карта оформлюється протягом 5 хвилин (для прикладу: аналоги на кшталт VTM оформлюються так само швидко, проте активізація рахунку клієнта відбувається щонайменше кілька годин). Клієнтові просто видають готову картку, "прив'язуючи" її до відповідного рахунка, що дуже зручно в разі термінового виїзду за кордон. Легко й поповнити рахунок - для цього не обов'язково навіть пред'являти карточку, достатньо пам'ятати її номер.
Водночас Maestro Prepaid зберігає високий рівень безпеки завдяки PIN-підтвердженню кожної операції. З іншого боку, максимальна сума, що може міститися на картковому рахунку, обмежена - від EUR10 до EUR10 тис. До того ж банк повинен мати всю необхідну інформацію і довіряти клієнтові, якому видано картку Maestro Prepaid. Тобто бажано, аби він мав рахунок у цій фінансовій установі і, звичайно, не перший день.
Щодо інших плюсів продукту, тут питання теж спірне: більшість торгових точок в Україні поки не готові обслужити власника картки Maestro Prepaid - їх не обладнано POS-терміналами та PIN-падами (пристроями для введення PIN-коду), а отже, вони не можуть обслуговувати неперсоніфіковані картки. Є й ті, хто просто боїться приймати їх до оплати, оскільки існує сумнів щодо справжньої належності картки (хоча, як стверджують у Приватбанку, з 12 тис. торговельних точок з відповідним обладнанням жодна не відмовляла в обслуговуванні власникові Maestro Prepaid).
Питання безпеки залишає ще один пропуск: у разі втрати картки, як уже було сказано, без знання PIN-коду нею не можна буде скористатися. Проте й ідентифікувати власника для поновлення такої картки після її крадіжки чи втрати теж проблематично, особливо у випадках, коли її було передано третій особі. Проте в банку "Надра" впевнені, що картка матиме популярність серед теперішніх та потенційних клієнтів. На першому етапі вона буде переважно банкоматною, а надалі функціональні можливості цього фінансового продукту суттєво розширяться.

 
 

Цікаве

Загрузка...