WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Деякі аспекти взаємодії страхових компаній та служб Асістансу на сучасному етапі - Реферат

Деякі аспекти взаємодії страхових компаній та служб Асістансу на сучасному етапі - Реферат

"Альфа-А".
Паралельно з цим включився в систему ДМС і представник міжнародного Асістансу - "Coris Україна". Пізніше до "Coris" приєдналися "Aсист Україна" та ін. Чотири роки бурхливого розвитку ДМС в Україні пройшли під егідою "тихого" змагання що краще: мати Асістанс в структурі страхової компанії, перекласти весь тягар організації обслуговування застрахованих на плечі міжнародного універсального Асістансу (приклад "Coris" ), чи співпрацювати з незалежним спеціалізованим Асістансом (приклад "Альфа-А").
Розглянемо переваги і недоліки тієї чи іншої системи обслуговування застрахованих.
Асістанс знаходиться в структурі страхової компанії. Позитивним моментом є тісний взаємозв'язок між продавцем страхового продукту, що проводить моніторинг клієнта і вузлом, що асістує, націленим на роботу тільки з даним продавцем. Хороше взаєморозуміння веде до можливості чіткого рішення Асістансом поставленихпродавцем завдань і як наслідок - висока якість обслуговування клієнтів, швидке реагування на потреби, що змінюються. Однак потреби часто виходять за межі можливостей страхової компанії чи її партнерів - медичних закладів. Відсутність медичної ліцензії в страхової компанії (надання якої неможливо за законодавством) і часто відсутність гнучкості партнерів - медичних закладів обмежує можливість створення спеціалізованих кабінетів, потрібних у даний момент, а залучення до роботи лікарів за сумісництвом носить завуальований характер, приводячи до ускладнення і до того непростої системи обслуговування за ДМС. Крім того, наявність Асістансу в структурі страхової компанії знижує в цілому рентабельність СК.
Універсальні Ассистанси можуть одержати медичну ліцензію, а отже залучати необхідних лікарів на роботу по спеціальності, а не страховими експертами, сюрвейерами, агентами та ін. Вони мають великий досвід роботи (в т.ч. міжнародний) по обслуговуванню клієнтів, налагоджену систему обліку застрахованих, відпрацьовані прийоми взаємодій з медичними закладами і страховими компаніями. У цьому сила універсальних міжнародних Асістансів. Але в цьому ж і їхня слабкість. Відпрацьовані, тверді правила гри важко змінювати. Тут вже не доводиться говорити про те, що Асістанс буде цілком перебудовуватися під правила гри тієї чи іншої страхової компанії (звичайно, у деяких межах, закладених системою, це можливо). Поняття щоденного моніторингу (навіть щотижневого) страхових компаній, що обслуговуються, з відповідним коректуванням діяльності, неможливо по суті. І чим більше полярність вимог, пропонованих страховими компаніями, тим меншу гнучкість можуть виявляти універсальні Асістанси.
Напевно саме тому, з урахуванням накопиченого за останній час досвіду, провідні страхові компанії на терені ДМС, як у Росії, так і в Україні, йдуть по шляху створення власних, спеціалізованих Асістансів поза структурою компанії, досягаючи цим усіх переваг, що можуть бути отримані, а саме:
- з одного боку, високе взаєморозуміння зі страховою компанією і на основі моніторингу клієнтів - швидке реагування;
- з іншого боку - можливість одержання медичної ліцензії веде до повноцінного використання можливостей Асістансу, перетворюючи його в первинну медичну організацію по обслуговуванню застрахованих, тим самим, у підсумку заощаджуючи страхової компанії значну частку страхових виплат.
Крім того, робота в тісному зв'язку зі спеціалізованим Асістансом дає поштовх підвищенню якості обслуговування, а також постійному розвитку й удосконаленню системи обслуговування клієнтів за ДМС в цілому.
Який же шлях розвитку Асістансу бачиться в Україні?
Невже кожна страхова компанія, яка вирішить займатися ДМС, буде змушена відкривати власний Асістанс? Напевно ні. Все залежить від того, що хоче страхова компанія від ДМС. Якщо ДМС необхідний страхової компанії тільки для надання корпоративним клієнтам повного спектру страхових послуг - вони можуть скористатися універсальним Асістансом, цього цілком достатньо. Якщо ж страхова компанія хоче включитися в гонку (по іншому це не назвеш) і зробити на ДМС окремий бізнес, то вже зараз їй потрібно подумати, чим вона буде відрізнятися від конкурентів, що зможе вона запропонувати нового, незвичайного, як вона може контролювати якість сервісу і відповідність своїм завдання. У такій ситуації без свого Асістансу не обійтися.
Так, напевно, буде продовжуватися доти, поки ДМС із "зоряної" перетвориться в "дійну корівку" (по класифікації Бостонської групи ...), поки не затихнуть конкурентні пристрасті, не стане на ноги вітчизняна охорона здоров'я і не з'явиться можливість дійсної універсалізації не тільки страхових програм, але і системи обслуговування, тоді і різниця між універсальними Ассистансами і спеціалізованими зникне.
Інший шлях бачиться в об'єднанні страхових компаній у страхові медичні пули, які реалізують єдиний страховий продукт і дотримуються єдиної політики взаємодії з клієнтами і медичними закладами, об'єднані системою перестрахування, договорами про поділ ринку, які дотримуються антидемпінгової домовленості. Для такого об'єднання (пула) цілком логічна робота з одним спеціалізованим Асістансом.
Очевидно, для створення подібного пула на даному етапі необхідна наявність страхових компаній, що уже займаються ДМС, у різних нішах, які, наприклад, розділені за галузевою чи регіональною ознакою.
Майбутнє Асістансів, багато в чому, як і самого ДМС, залежить від прийняття закону про ОМС в Україні.
А поки-що, основним завданням, яке ставлять перед Асістансами страхові компанії, що спеціалізуються на ДМС, є робота в унісон, а також чітке розуміння його політики і завдань по розвитку ДМС, моніторинг якості обслуговування і здатність гнучко реагувати на потреби клієнтського сектора, які постійно змінюються, удосконалення роботи з медичними закладами, розвиток регіональної системи медичного обслуговування. Саме з урахуванням виконання цих і багатьох інших завдань по розвитку ДМС і з урахуванням взаємної довіри, тандем Страхова компанія - Асістанс може бути успішним для кожної з цих організацій і необхідним для самих клієнтів - застрахованих.

 
 

Цікаве

Загрузка...