WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Сучасні можливості використання інформаційних технологій у банківській та страховій справі - Реферат

Сучасні можливості використання інформаційних технологій у банківській та страховій справі - Реферат

справі
У страхуванні використовуються такі поняття, як "науково-технічні засоби", "технічні засоби", та інші, об'єднані загальним поняттям інформаційні технології. Оскільки одним із завдань інформаційних технологій є виявлення, обробка і використання інформації, то використання спеціалістом персонального комп'ютера, підключеного до мережі з метою збирання необхідної інформації, також можна віднести до інформаційних технологій. Якщо ж існує новий вид інформаційних технологій, то необхідно визначити основні правила і прийоми їх використання.
Всі послуги що надаються мережею Internet можна умовно поділити на дві категорії: обмін інформацією між абонентами мережі та використання баз даних мережі. Користуючись цими послугами, спеціалісту страхової справи відкриваються великі можливості для отримання, дослідження та зберігання інформації, необхідної для успішного виконання покладених на нього обов'язків.
Електронна пошта (e-mail)
Це саме популярне на сьогодні використання Internet у нас в Україні. Підрахунки показують, що в світі є більше 50 мільйонів користувачів електронної пошти (дані серверу http://www.aport.ru). Популярність її пояснюється тим, що е-mail доступна при будь-якому доступі до Internet. Система електронної пошти Internet - це величезна електронно-поштова система світу, яка часто використовується для зв'язку між іншими несумісними поштовими системами. Її робота нагадує роботу звичайної пошти: ви пишете листа на аркуші паперу (екрані дисплея), запечатуєте впоштовий конверт (зберігаєте його в файлі), а після цього підписавши конверт - додаєте заголовок, і відносите в поштове відділення (передаєте на вашу поштову машину). Проте, на відміну від звичайної пошти зайве хвилювання щодо марок, штампів і затримки в дорозі. У більшості випадків пошта за 10-20 хвилин буде доставлена в іншу частину земної кулі.
За допомогою е-mail працівник страхової компанії може посилати повідомлення, запити, отримувати їх у свою електронну поштову скриньку, відповідати на листи кореспондентів автоматично, використовуючи їх адреси, виходячи з їх листів, розсилати копії документів відразу декільком одержувачам, переправляти отриманий лист чи офіційний документ за іншою адресою. При цьому зміст електронного листа відрізняється від змісту звичайного листа тим, що в електронному листі існує можливість передавати файли з графічною інформацією (план-схема), звукові файли, відеофайли чи фотографії (суб'єктивний портрет особи. За допомогою Internet можна посилати пошту з будь-якого комп'ютера в суміжні мережі (наприклад, у локальну мережу страхової компанії ФРН), якщо ви знаєте адресу відповідного шлюзу, формат його звертань і адресу в тій мережі.
Під час користування e-mail, через її оперативність, може скластися відчуття телефонного зв'язку, але завжди потрібно усвідомлювати, що це все ж пошта. Всі повідомлення письмові, тому майже документовані. Негативним моментом використання e-mail є те, що вона не володіє тією мірою приватності, як звичайна пошта. Тому необхідно дотримуватись деяких обмежень у посланнях e-mail. Анонімність також виключена: джерело простежується без великих зусиль.
Процес роботи з електронною поштою не викликає ніяких труднощів. У сучасних програмах-оболонках, призначених для роботи з Інтернет, існують додатки і для роботи з e-mail.
Talk. Розмова в мережі
Це еквівалент телефонного діалогу і вимагає, щоб як ви, так і особа, з якою ви хочете розмовляти, мали доступ до цього сервісу і знаходились у мережі в один і той же час.
Для працівника страхової компанії така можливість Інтернет представляє велику зручність, оскільки він може спілкуватися з будь-якою особою, яка представляє службовий інтерес, навіть, з особою, яка знаходиться в іншому кінці світу. Таке спілкування набагато економніше як у фінансовому плані, так і для економії часу на безпосередні зустрічі; має більший ефект, ніж при телефонній розмові чи при спілкуванні поштою.
З розвитком інформаційних технологій ця послуга Інтернет дещо змінилась. У даний час таке спілкування можливе не тільки шляхом читання слів на екрані, але й безпосередньо за допомогою слів і жестів. При такому спілкуванні ви можете бачити та чути все те, що робить ваш співрозмовник.
Це відкриває великі можливості для працівників страхових компаній спостерігати за проведенням певних дій інших осіб, проводити такі дії самому, обмінюватись досвідом зі своїми колегами з різних країн, отримувати консультації від видатних вчених світу шляхом безпосереднього задавання питань. Така послуга Інтернет відкриває для учасників процесу спілкування нове бачення наприклад, такої дії, як проведення експертизи.
Розмова в мережі: Internet Relay Chat
IRC (Internet Relay Chat) організований таким чином, що може бути названий короткохвильовим радіо Internet: має ряд каналів, що покривають певну тематику. Користувач підключається до одного з комп'ютерів, що підтримують режим IRC, вибирає канал, який цікавить його і спілкується з співрозмовниками, які знаходяться на лінії шляхом набору тексту з клавiатури. За наявності звукової плати і відповідного програмного забезпечення можна прослуховувати співрозмовників і навіть підбирати для них голос.
Якщо ви не бажаєте брати участь у спілкуванні великої кількості людей, то можете створити свій приватний канал особисто для себе і ще для одного чи двох співрозмовників.
Така можливість Інтернет схожа з Talk, але відрізняється кількістю співрозмовників і тим, що інформація, яка була набрана на вашому моніторі в той же час стає відомою усім, хто опинився з вами "на одній хвилі".
Як і у випадку з Talk, можливості цієї послуги Інтернет можуть відігравати велику роль у роботі, оскільки відкривається можливість проводити одночасно спілкування з декількома особами на різних каналах мережі, забезпечувати своєрідну присутність під час спілкування фахівців зі страхової справи, консультацій з клієнтами, професійних нарад і т. д., інших учасників спілкування, які необов'язково повинні знаходитися в одному регіоні.
"Всесвітня інформаційна мережа"
Інтернет існує вже багато років та лише в останні кілька років спостерігається справді гігантський його зріст, а інформація про нього подається

 
 

Цікаве

Загрузка...