WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Страхування життя: погляд влади та ринку - Реферат

Страхування життя: погляд влади та ринку - Реферат

Відповідно до відповіді Мінфіну, методику формування резервів буде змінено тільки після прийняття Закону України "Про внесенння змін та доповнень до Закону України "Про страхування", що є відвертою відпискою. У нас є величезне листування з податковими органами, що за своєю безглуздістю заслуговує окремої публікації чи, як мінімум, розміщення в мережі Інтернет для ознайомлення з нею громадськості. Деякі відповіді суперечать не тільки одна одній, але й існуючому законодавству.
За рахунок чого вам вдається розвиватися в цих законодавчо несприятливих умовах?
Віктор Адамович:
- За рахунок придбання досвіду та вдосконалювання менеджменту. За нашими програмами дуже вигідно вмирати (жарт), але, як відомо, ніхто так щиро не бажає клієнту здоров'я, як його страхова компанія.
Тетяна Міщук:
- За рахунок фактичної відсутності конкуренції, яке багато в чому пояснюється побоюваннями потенційних конкурентів перед неврегульованістю законодавства і необхідністю дуже великих стартових вкладень при тому, що віддача починається через 5 - 10 років!!!.
Крім того, за рахунок відповідного підбору страхових посередників. Нашим надійним партнером в Україні є страховий брокер австрійського походження "Евролайф-Украина", який має свою агентську мережу. Цей брокер використовує багаторівневу систему продажу і поки що працює тільки з нами. Він вважає, що темпи розвитку нашої компанії досить динамічні і за рядом показників випереджають плани.
Людмила Временко:
- Розвиватися практично неможливо і для цього є багато об'єктивних причин. В першу чергу - недосконалість законодавства.
Валентина Новохатко:
- Ми наймолодша "лайфова" компанія - розпочали свою практичну страхову діяльність лише в квітні цього року. Тому, можемо говорити лише про свої плани. На першому етапі - це корпоративні клієнти. Далі - індивідуальне страхування із широким спектром страхових послуг: страхування дітей до настання повноліття, вступу до шлюбу, вступу до вищого навчального закладу; пенсійні, накопичувальні програми. Система продажу буде базуватися на використанні чисельних філій Корпорації "Страхова група "Гарант" (див. "Страхова справа" № 1(1)2001, стор. 5)
Володимир Скоморохов:
- Найважливішим фактором розвитку нашої компанії є отримання інвестицій від її австрійського власника. Як відомо, страхування життя неможливо розпочати з нуля - повинен бути значний стартовий резервний капітал. Для "розкручування" компанії необхідно мінімум 5 - 6 років.
Додатковим фактором успішної діяльності компанії є неухильне виконання зобов'язань перед клієнтами (до речі, у ряді випадків, навіть перед тими, хто за терміном давнини формально позбавлені такої можливості) .
І, нарешті, третім фактором розвитку є постійна перепідготовка співробітників. До речі, підготовка кваліфікованого співробітника вимагає від 2 до 3-х років.
Хоч це може виглядати дивним, але ми зацікавлені в збільшенні числа добротних компаній по страхуванню життя. Успішна діяльність кожної з них сприяє створенню сприятливої суспільної думки і, таким чином, полегшує діяльність інших компаній. Ємність українського ринку така, що місця вистачить усім. Слід відзначити, що психологія громадян стала змінюватися на краще. Якщо раніше кількість клієнтів залежала тільки від активності компанії, то тепер є нерідкі випадки самостійного звернення клієнтів за страховим захистом.
Галина Третякова:
- За рахунок грамотної стратегії і кваліфікованого персоналу.
Чим пояснити значні розбіжності в успіхах українських "лайфових" страхових компаній, наприклад, за даними журналу "Страхова справа" за другий квартал?
Віктор Адамович:
- На жаль, ці дані не відображають реальної картини внаслідок обліку даних тільки тих страховиків, які добровільно заявили про себе чи є членами ЛСОУ.
Якщо ж говорити про причини розбіжностей, то компанії, що займаються "схемотворчеством", мають явні переваги перед компаніями класичного напрямку. Розбіжності серед класичних компаній пояснюються використовуваними методиками продажу, досвідом і менталітетом керівників компаній тощо. Гарні результати дає мережева методика продажу, яку використовують "Граве-Україна", "ЕККО" і "Юпітер". Напевно, що вона відповідає менталітету наших громадян.
Тетяна Мищук:
- Багато чого залежить від систем продажу, які використовуються. Наша система, тобто система, яку застосовує наш брокер, є багаторівневою і за своєю сутністю більш агресивна, оскільки, на відміну, наприклад, від "АСКА-життя", не дозволяє враховувати інтереси окремих клієнтів, а орієнтована на їхнє максимальне охоплення.
Людмила Временко:
- Розходження в можливості розміщення страхових резервів і використанні гарантій закордонних страхових компаній.
Валентина Новохатко:
- Ймовірно, що багато чого залежить від ефективності системи продажу. Яскравим прикладом є дуже успішний тандем "Граве-Украіна" та її ексклюзивний страховий брокер "Евролайф-Україна".
Що стосується зовні менш успішних компаній, зокрема, такої відомої компанії як "АСКА-Життя", то їхнє положення визначається швидше за все вичікувальною позицією. Наша компанія планує зайняти активну позицію на ринку, не очікуючи змін законодавства. Так діяти дозволяє нам договір з швейцарською перестрахувальною компанією "Swiss-Re", за яким ми можемо перестраховувати 90 % премій.
Володимир Скоморохов:
- Багато чого залежить від того, наскільки успішно компанія може перебороти законодавчі перешкоди, а також від ефективності в діяльності страхових агентів. До речі, останнім часом кількість агентів ми скоротили в 3 рази: з 1200 чоловік до 400. На жаль, ми не можемо похвалитися великою кількістю висококваліфікованих фахівців із продажу страхових полісів. На мою думку, найбільш широкою та ефективною мережею володіє "Граве-Україна".
Галина Третякова:
- "Істотну роль у швидкості розвитку компанії грає стратегія побудови мережі продажу. Лінійна мережа коштує істотно дорожче (підготовка одного висококваліфікованого фахівця може коштувати близько $ 100 тис.) і має меншу швидкість продажів, ніж багаторівнева. Однак, і можливості продажу у цих мереж різні. Лінійна мережа за рахунок більш коротких відносин страхової компанії зі страховими агентами дозволяє продавати більш складні і різноманітні продукти. У багаторівневоїмережі такої можливості немає. Крім того, лінійна мережа має потенційно більш широкі масштаби освоєння ринку, ніж багаторівнева. Саме за рахунок швидкісних відмінностей стратегій продажу, які використовуються, і відрізняються, в основному, успіхи українських "лайфових" компаній. Наприклад, наша компанія використовує лінійну стратегію продажу, на відміну від "Граве - Україна", "ЕККО", "Юпітера" тощо."
Ваші прогнози перспектив розвитку страхування життя на Україні на найближчі роки, зокрема - прогноз сукупного обсягу премій у 2001 році?
Володимир Семиноженко:
- Я вважаю, що страхування життя в Україні має непогану перспективу. Свідченням цього є стабільний поступ України вперед за останні майже два роки. Нинішні темпи зростання промислового та сільськогосподарського виробництва в Україні дозволяють зробити висновок про те, що не забариться піднесення добробуту її населення. Нові можливості для страховиків, що здійснюють страхування життя, відкриються з прийняттям Верховною Радою України законопроектів "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про недержавне пенсійне забезпечення" та "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про страхування".
Зайняте, платоспроможне населення і оптимальне податкове законодавство - основні складові успішного страхового бізнесу в

 
 

Цікаве

Загрузка...