WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Страхування технічних ризиків - Реферат

Страхування технічних ризиків - Реферат

ушкодження, пов'язаних з виконанням монтажних робіт, за які страхувальник згідно із законодавством може нести відповідальність. Претензії робітників та службовців, зайнятих монтажними роботами, не приймаються (вони регулюються в рамках страхування від нещасних випадків).
Страхові випадки. Страхування всіх монтажних ризиків забезпечує досить повне страхове покриття. Усі збитки, що спричинюються застрахованим предметам протягом дії договору страхування внаслідок аварійної (несподіваної") події, підлягають відшкодуванню, якщо лише вони не пов'язані з винятками, зазначеними в полісі. До страхових ризиків, як правило, належать:
o пожежа, вибух, удар блискавки, падіння літальних апаратів, збитки, до яких призвела дія води або інших засобів, що використовувалася для гасіння пожежі;
o паводок, повінь, затоплення, дощ, сніг, лавина, підводний землетрус; ^
o бурі всіх видів;
o землетрус, опускання ґрунту, зсув, обвал;
o злом, крадіжка;
o помилки під час монтажу;
o халатність, необачність, необережність, злий намір;
o коротке замикання, надмірна напруга, електричні дуги;
o підвищений і знижений тиск, пошкодження внаслідок дії відцентрової сили;
o інші аварійні події, наприклад пошкодження частинами, що обвалюються чи падають, проникнення чужорідних частинок, збитки, до яких призвели перевезення на монтажному майданчику, тощо.
Винятки. Міжнародною практикою страхування ЕАЯ передбачені такі винятки з страхових випадків:
o пошкодження внаслідок воєнних чи подібних до війни подій, суспільних хвилювань, арешту майна будь-яким органом влади;
o пошкодження внаслідок страйків чи заколотів (іноді після ретельної перевірки обставин події страхове відшкодування може виплачуватися);
o пошкодження, спричинені впливом ядерної енергії;
o пошкодження завдані з наміром чи в результаті грубої необачності страхувальника або його представника;
o збитки, що виникли через недоліки в конструкції, дефекти матеріалу чи помилки при виготовленні;
o несправність машин та пристроїв внаслідок експлуатації монтажного обладнання (тобто пошкодження, спричинені не зовнішніми факторами);
o претензії за неустойками та недоліками наданих послуг.
Термін страхування. Термін дії страхування всіх монтажних ризиків починається, як правило, після вивантаження матеріалу на монтажному майданчику та закінчується в момент завершення всіх робіт з монтажу об'єкта та пробного його пуску. Отже, цей вид страхування охоплює ризик зберігання під час монтажу та пробний пуск, котрий здебільшого обмежується чотиритижневим строком. Поряд з цим є можливість поширити страховий захист і на період технічного обслуговування.
Страхова сума. Страховою сумою є вартість установок згідно з договором про постачання, включаючи витрати з перевезення, митний збір, інші збори та витрати з монтажу. Якщо в разі настання страхового випадку страхова сума виявиться заниженою (що можливо при зростанні цін і підвищенні заробітної плати), то при відшкодуванні збитку враховується факт неповного страхування. Тому про зміни у страховій сумі рекомендується негайно повідомляти страховика.
Страхові тарифи У страхуванні всіх монтажних ризиків ви-користовуються лише посібники з тарифікації, які при проведенні масових страхових операцій передбачають звичайні ризики, ступінь яких не збільшений. Немає змоги встановити тверді ставки премій за всіма видами монтажних робіт та ризиків. Тому премію з кожного конкретного ризику доводиться обчислювати окремо з урахуванням особливих умов відповідного випадку. При цьому береться до уваги така інформація: технічний опис споруджуваного об'єкта, його вартість, виробничий процес, план розташування, геологічні, гідрологічні та метеорологічні дані про місце монтажу, наявність охорони, засобів пожежегасіння, досвід монтажної фірми з монтажу аналогічних об'єктів і т. ін.
В. Страхування машин. Цей вид страхування технічних ризиків є досить динамічним напрямком страхування, розвиток якого пов'язаний з розвитком технологій. Страхування машин набуло поширення у зв'язку з потребою надати підприємствам можливість ефективно захистити дорогі машини, механічне обладнання та установки.
Крім первинного завдання, яке полягає в тому, щоб прийняти від страхувальника ризик, пов'язаний із виникненням непередбаченого чи раптового збитку, страхування машин дає змогу застрахованому підприємству відмовитися від створення резервів на випадок виникнення збитків. Адже для цього воно мало б вилучити з обігу ліквідні кошти, які в будь-який момент мають бути в розпорядженні підприємства. Але тоді неможливо було б використати їх як працюючий капітал для ефективного функціонування та розвитку підприємства. Що ж до страхування, то на ньо-го спрямовуються значно менші кошти, і це дає змогу розвивати виробничий процес.
Страхувальники. Страхування машин має велике значення для кожного, хто їх експлуатує. І це стосується не лише промислових підприємств, на яких працюють великі машини чи повністю автоматизовані виробничі установки. Вирішальне значення страхування машин має саме для середніх та невеликих підприємств, де пошкодження машин може потягти за собою фінансові та економічні збитки.
Об'єкти страхування. У рамках страхування машин можуть бути застраховані всі машини, апарати, механічне обладнання й установки, наприклад:
* машини, що виробляють енергію (парові котли, турбіни, генератори);
* машини й установки для розподілу енергії (трансформатори, високо- й низьковольтні установки);
* усі виробничі й допоміжні машини (верстати, мішалки, насоси, компресори, ємності, апарати, трубопроводи тощо).
Не підлягають страхуванню, як правило, лише деякі предмети, термін служби яких порівняно з терміном служби всього об'єкта невеликий. Здебільшого до них належать такі предмети:
* усі види змінного інструменту;
* пуансони, матриці, троси, ланцюги, ремені, стрічки, сита;
* вироби зі скла, кераміки, деревини, а також шини;
* матеріали виробничого призначення всіх видів (наприклад, паливо, газ, засоби охолодження, каталізатори, рідини, мастила).
Страхові випадки. Цей вид страхування покриває збитки аварійного характеру,тобто такі, що виникли несподівано й непередбачено, призвівши до ремонту чи заміни застрахованого майна.
Машини страхуються від пошкодження чи знищення з таких причин:
* помилки в конструкціях та розрахунках, помилки під час монтажу, дефекти лиття та матеріалу;
* помилки в обслуговуванні, недбалість, необережність, злий намір; ..
* дії відцентрової сили;
* коротке замикання та інші електричні ризики;
* нестача води в парогенераторах;
* фізичний вибух;
* буря, мороз, льодохід.
Винятки. Страхове відшкодування не виплачується, якщо шкоду майну завдано з таких причин:
* воєнні чи подібні до них події, усі види громадського безладдя, а також дії страйкарів чи робітників і службовців, що підпадають під локаут;
* намір чи груба необережність страхувальника або його пред-ставника;
* ризики, страхування яких передбачено іншими видами страхування (наприклад, вогонь, блискавка, вибух, спричинений хімічною реакцією, крадіжка, злом та крадіжка зі зломом);
* затоплення, повінь, землетрус, просідання ґрунту, зсув;
* дії наземних, водних та повітряних транспортних засобів;
*

 
 

Цікаве

Загрузка...