WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Страхування технічних ризиків - Реферат

Страхування технічних ризиків - Реферат

Страхування технічних ризиків
У сучасних умовах прискореного науково-технічного прогресу, розвитку капіталомістких галузей виробництва, зростання в міжнародному зовнішньоторговельному потоці частки машин і обладнання (включаючи постачання комплектних підприємств і виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт на території країн-імпортерів) значного розвитку в усьому світі набуває страхування технічних ризиків, а також відповідальності перед третіми особами, пов'язаної з проведенням за-значених щойно робіт.
Особливо розвиненим страхування технічних ризиків є у США, Німеччині, Англії, Японії та інших країнах, які входять до Міжнародної асоціації страховиків технічних ризиків.
В Україні зазначений вид страхування лише починає розвиватися. Створюються та вдосконалюються належні правила страхування, розробляються та вводяться в дію відповідні законодавчі й нормативні акти з цього питання. Нині страхування технічних ризиків в Україні здійснюється як страхування майнових інтересів під час виконання будівельно-монтажних робіт і охоплює розглянуті далі галузі страхування.
o Майнове страхування, яке поширюється на такі об'єкти страхування:
o продукцію будівельно-монтажних та інших робіт, прямо пов'язаних з будівництвом, реконструкцією та капітальним ремонтом;
o продукцію пусконалагоджувальних робіт;
o будівельні машини, а також засоби та обладнання для виконання монтажу;
o обладнання будівельного майданчика;
o будови та споруди, які реконструюються або капітально ре-монтуються.
Страхування - відповідальності перед третіми особами.
У світовій практиці, коли йдеться про страхування технічних ризиків, розрізняють, як правило, види страхування, які надають покриття ризиків або виробника, або експлуатаційника;
o страхування будівельного підприємця від усіх ризиків (САК);
* страхування всіх монтажних ризиків (ЕАЯ); o страхування машин; , o страхування електронних пристроїв.
Послідовність страхових операцій, які забезпечують страховий захист на період від перевезення обладнання та матеріалів на будівельний майданчик до здачі об'єкта та його експлуатації, зазначена нарис. 1.
Страхування будівельного обладнання
Технічне обслуговування
Перевезення Зберігання Будівельні та монтажні роботи Випробування Експлуатація
Рис. 1 . Страховий захист промислового підприємства
Страхування машин
Страхування
електронних
пристроїв
Страхування від вогню
Якщо під час будівництва об'єкта переважають (за обсягом та вартістю) будівельні ризики, то вибирають страхування будівельного підприємця від усіх ризиків. Якщо при технічному спорудженні, в якому використовуються попередньо виготовлені або готові пристрої, наприклад верстати, переважають монтажні ризики, то укладаються договори страхування всіх монтажних ризиків. Страхування машин, а також електронних пристроїв відбувається вже у процесі експлуатації об'єкта.
Розглянемо зазначені види страхування докладніше.
А. Страхування будівельного підприємця від усіх ризиків. Страхування будівельного підприємця від усіх ризиків (страхування САR. - contractors and risks) є одним з основних і найпоширеніших видів страхування технічних ризиків. Це страхування всіх видів будівельних об'єктів, у рамках якого надається страховий захист як від збитків, завданих будівельному об'єкту, спорудам на будівельному майданчику і/або будівельним машинам, так і від претензій третіх осіб внаслідок матеріального збитку або тілесного ушкодження, пов'язаних з будівництвом об'єкта.
Страхування САR було вперше здійснено у Великій Британії під час спорудження Ламбертського мосту через Темзу, а особливого розвитку цей вид страхування набув після Другої світової війни, коли розроблялися грандіозні плани відновлення зруйнованого господарства. Згодом технічний прогрес, підвищення попиту на всі види будівельних робіт, постійне зростання вартості окремих будівельних об'єктів і пов'язане з цим збільшення ступеня технічного та економічного ризиків будівництва зумовили в усьому світі підвищений попит на страхування САR.
Крім того, напружена конкурентна боротьба змушує будівельні фірми при розрахунках ціни пропозиції відмовлятися від достатніх за розміром надбавок за ризик. Оскільки розмір страхової премії завжди менший за ризикову надбавку будівельного підприємця, страхування САR сприяє зниженню вартості будівництва та надає всім учасникам ефективний захист від фінансових збитків.
Нерідко забудовники, консультаційні інженерні бюро, архітектори, кредитори та інші суб'єкти будівничої галузі при видачі замовлення наполягають на укладенні договору страхування будівельного підприємця від усіх ризиків. А держава та муніципалітет при видачі замовлень вже давно додержують правила, за яким до умов договору включено вимогу про страхування САR.
Страхувальники. Страхувальниками можуть бути:
o забудовники;
o будівельні підприємці, що здійснюють проект, включаючи підрядчиків.
Об'єкти страхування. У рамках страхування будівельного підприємця від усіх ризиків можуть бути застраховані будь-які об'єкти будівництва, наприклад:
o житлові будинки та конторські будівлі, лікарні, школи, театри;
o промислові споруди, електростанції;
o дорожні та залізничні об'єкти, аеропорти;
o мости, дамби, греблі, тунелі, іригаційні та дренажні споруди, канали, порти.
Зокрема, страховий захист поширюється ось на що.
o Будівельний об'єкт, а саме:
o усі роботи, які виконуються будівельним підприємством або його підрядчиками згідно з договором, включаючи підготовчі роботи на будівельному майданчику (виймання ґрунту, планування роботи);
o допоміжні споруди (наприклад, тимчасові обвідні канали та захисні дамби);
o усі матеріали, що зберігаються на будівельному майданчику та необхідні для проведення будівельних робіт.
Обладнання будівельного майданчика (гуртожитки, склади, водопідготовчі станції, риштування, інженерні мережі і т. ін.).
Будівельні машини (землерийні машини, крани тощо, транспортні засоби, що використовуються на будівельному майданчику, якщо вони не допущені до експлуатації на дорогах загального користування).
Витрати з розчищення території після страхового випадку.
Відповідальність (претензії третіх осіб, які виникли в результаті матеріального збитку або тілесного ушкодження у зв'язку з виконанням будівельних робіт, за що, згідно із законодавством, страхувальник може нести відповідальність).
Об'єкти, які доручені страхувальникові або перебувають у нього на зберіганні і на яких чи біля яких виконуються роботи.
Страхові випадки. Страхування будівельного підприємця від усіх ризиків дає досить широкий страховий захист. Відшкодуванню підлягають усі збитки, завдані застрахованим предметам протягом дії договору страхування внаслідок аварійної події, тобто раптово й несподівано, якщо лише ці збитки не пов'язані з винятками, зазначеними в умовах страхування чи в полісі.
Дострахових ризиків, як правило, належать:
o пожежа, вибух, удар блискавки, падіння літальних апаратів, збитки, до яких призвела дія води або інших засобів, що використовувались для гасіння пожежі;
o паводок, повінь, затоплення, дощ, сніг, лавина, підводний землетрус;
o бурі всіх видів;
o землетрус, опускання ґрунту, зсув, обвал;
o злом, крадіжка;
o будь-який брак внаслідок

 
 

Цікаве

Загрузка...