WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Страхування наземного транспорту - Реферат

Страхування наземного транспорту - Реферат

втрати товарної вартості.
Іншим важливим застереженням є застосування франшизи. Договір страхування укладається, як правило, за умови власної участі страхувальника у відшкодуванні збитків з установленим розміром безумовної франшизи.
За бажанням страхувальника при укладанні договору страхування може бути заявлена також умовна франшиза, що дає змогу застосувати знижки зі страхової премії.
Страхова премія обчислюється страховиком залежно від страхової суми та обраних страхувальником страхових випадків - чинників, що впливають на рівень імовірності виникнення страхового випадку: марки автомобіля, року його випуску, стажу та віку водія (якщо водіїв кілька - то кожного з них), а також наявності охоронної сигналізації і протиугонного пристрою та розміру умовної франшизи.
При розрахунку розміру відшкодування розмір матеріального збитку*, якщо є сенс відновлювати пошкоджений ТЗ, визначається як сума вартості відновлювальних робіт з урахуванням експлуатаційного зношення замінних деталей, а також втрати товарної вартості.
Втрата товарної вартості є умовною величиною, значення якої становить зниження дійсної вартості відновленого після пошкодження ТЗ (коли виконуються вимоги щодо якості ремонту) порівняно з аналогічним непошкодженим транспортним засобом.
Отже, втрата товарної вартості враховується, коли потрібно виконувати ремонтні роботи з відновленням пошкоджених деталей (вузлів, агрегатів) усіх типів ТЗ, незалежно від характеру та переліку пошкоджень.
Втрата товарної вартості не враховується, якщо:
а) строк експлуатації легкових ТЗ перевищує 5 років для ТЗ виробництва країн СНД і 7 років для іноземних ТЗ;
б) легкові ТЗ експлуатуються в інтенсивному режимі (фактичний пробіг щонайменше вдвічі більший за нормативний), а строк експлуатації перевищує 3,5 року для ТЗ виробництва країн СНД, 5 років для ТЗ виробництва країн далекого зарубіжжя;
в) строк експлуатації вантажних ТЗ та автобусів перевищує З роки для країн СНД, 4 роки - для ТЗ виробництва країн далекого зарубіжжя;
г) ТЗ раніше був перефарбований зовні (для автобуса і лриче-па-дачі - коли відбулося повне перефарбування ззовні та всерединісалону);
д) ТЗ має сліди минулих аварій або корозійні руйнування;
е) здійснено заміну кузова;
є) заміна окремих деталей ТЗ (скло, фари, пластмасові бампери, декоративні накладки, шини, зовнішня та внутрішня фурнітура тощо) не зумовлює потреби фарбування та не погіршує зовнішнього вигляду. Але якщо, крім зазначених деталей, пошкоджено й інші деталі, то розрахунок втрати товарної вартості необхідно проводити з урахуванням усіх пошкоджених деталей у комплексі;
*Матеріальний збиток - це вартісний вираз реальних витрат з урахуванням зносу, що їх зазнає власник транспортного засобу в разі його пошкодження або розукомплектування (Зміни І доповнення до методичних рекомендацій для автотоварознавчої оцінки транспортних засобів, затверджені секцією автотоварознавства науково-консультативної Методичної ради Міністерства юстиції України, протокол № 13 від 23.11 2000).
ж) якщо ТЗ був виданий громадянинові безкоштовно, через органи соціального захисту населення (крім випадків, коли нарахування втрати товарної вартості здійснюється за завданням особи або органу, які призначили експертизу).
При визначенні розміру прямої шкоди обов'язково враховується вартісне збільшення ціни досліджуваного автомобіля в результаті його додаткового переобладнання чи реконструкції до часу страхового випадку. Але ціна та строк експлуатації додатково встановленого обладнання (оснащення) та вартість ремонтних робіт, пов'язаних з реконструкцією даного ТЗ, обов'язково повинні бути документально підтверджені. Відсутність таких документів не дає права на врахування таких змін у розрахунку вартості транспортного засобу.
Задача. Запропонувати різні умови для укладання договору страхування транспортного засобу (ТЗ) за умови, що для цього типу ТЗ установлено такі дані:
страхова сума (вартість ТЗ) - 50 000 грн.;
страховий тариф на випадок викрадення чи угону - 5 %;
страховий тариф на випадок ДТП - 2 %;
страховий тариф на випадок стихійного лиха - 0,5 %;
у разі застосування безумовної франшизи за кожний 1 % надається 5%-на знижка Із загального розміру страхового платежу, але в цілому не більш як 50 % знижки платежу.
Страхувальник готовий заплатити страхову премію не більш ніж 2000грн.
Розв'язання.
Обчислимо розмір страхових платежів для різних умов страхування:
розмір страхової премії в разі укладання договору страхування лише від викрадення чи угону:
50 000 o 0,05 = 2500 (грн);
розмір страхової премії в разі укладання договору страхування лише на випадок ДТП:
50 000 - 0,02 = 1000 (грн);
розмір страхової премії в разі укладання договору страхування лише на випадок стихійного лиха:
50 000 o 0,5 = 250 (грн);
загальний розмір страхової премії від усіх ризиків;
2500 + 1000 + 250 = 3750 (грн).
Оскільки розмір страхової премії не може перевищувати 2000 грн, можна запропонувати такі умови договорів страхування.
1. Договір страхування укладається лише від ризиків ДТП та стихійного лиха без франшизи з розміром страхового платежу 1250 грн.
2. Розглянемо можливість укладення договору страхування від усіх ризиків, застосувавши франшизу і, відповідно, знижки із загального розміру страхового платежу.
Для цього визначимо достатній розмір знижки, яку можна отримати, застосувавши франшизу:
3750 o х% = 2000 (грн).
Розв'язавши рівняння, знаходимо: х = 46,66 %.
Якщо знижка становить 46,66 % від загального розміру страхового платежу, можна укласти договір страхування з такою франшизою:
46,6:5 = 9,33 % (частка страхової суми).
Договір страхування укладається від усіх ризиків із безумовною франшизою розміром 9,3 % від страхової суми та сплатою страхового платежу в сумі 2000 грн.

 
 

Цікаве

Загрузка...