WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Спільна діяльність органів державної влади і громадських організацій – успішне впровадження ОМС - Реферат

Спільна діяльність органів державної влади і громадських організацій – успішне впровадження ОМС - Реферат

організацій сприяння охороні здоров'я населенню, що тісно буде співпрацювати з Міністерством охорони здоров'я України;
- на рівні АР Крім, Києва та Севастополя - громадські Ради, що тісно будуть співпрацювати з Міністерством охорони здоров'я АР Крим, ГУОЗ міст Києва та Севастополя;
- на рівні областей - громадська Рада, що буде тісно співпрацювати з обласним управлінням охорони здоров'я;
- на рівні міст обласного підпорядкування - громадська Рада, що буде тісно співпрацювати з міським відділом (управлінням) охорони здоров'я;
- на рівні міст і сільських районів - громадська Рада, що буде тісно співпрацювати з Центральною місцевою лікарнею чи з Центральною районною лікарнею.
Статус громадських Рад не може бути в якості юридичної особи. Це - дорадчі органи, якім громадські організації концентровано делегують свої повноваження для вирішення питань співпраці з органами державної влади в межах існуючого законодавства.
Громадські Ради за дорученням та при особистій участі громадських організацій України, областей, міст, районів беруть безпосередню участь в законотворчої діяльності виконавчих органів, органів охорони здоров'я населення. Вони будуть приймати активну участь, в межах існуючого законодавства, в процесах створення правових, економічних та управлінських механізмів реалізації конституційних прав громадян України на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.
Для вирішення питань державної політики охорони здоров'я при Верховній Раді України можуть створюватися дорадчі та експертні органи з провідних фахівців у галузі охорони здоров'я - представників медичної громадськості країни для розгляду питань захисту здоров'я населення, впровадженню інтересів громадських об'єднань, спрямованих на подальший розвиток їх законотворчої діяльності на усіх рівнях державного самоврядування.
Громадські Ради, використовуючи можливості засобів масової інформації виконують заходи по забезпеченню інформованості населення з питань діяльності медичних, фармацевтичних, стоматологічних установ, закладів, підприємств усіх форм власності, їх впливу на показники здоров'я населення, працюючих в провідних галузях народного господарства.
Громадські Ради, професійні Асоціації, чи їх об'єднання приймають безпосередню участь в роботі державних комісій по ліцензуванню, акредитації та атестації установ, закладів, підприємств медичного, стоматологічного, фармацевтичного профілю незалежно від форми їх власності, науковій експертизі нової медичної техніки та виробів медичного, та іншого призначення, які можуть завдати шкоду здоров'ю населенню, роботі тендерних комісій різних рівнів, відстоюють свою думку щодо результатів спільної роботи та прийнятих рішень державних комісій, а при незгоді з цими рішеннями - оскаржують їх в встановленому законодавством порядку. В міру подальшого розвитку їх професіоналізму, використовуючи міжнародні стандарти діяльності громадських об'єднань в світі -поступово беруть на себе питання вищенаведеної експертної роботи, результати якої представлятимуть на затвердження в Міністерство охорони здоров'я.
Громадські Ради, окремі Асоціації можуть виносити свої рішення в органи державної влади стосовно діяльності установ, закладів, підприємств недержавної форми власності щодо пропозиції про припинення їх діяльності внаслідок відомих їм порушень честі, гідності, тощо при наявності існуючих підстав.
Федерацією передбачається разом з профспілковими організаціями, Конфедерацією роботодавців України розробка та впровадження юридичне обгрунтованих заходів по удосконаленню системи соціального та правового захисту медичних і фармацевтичних працівників підприємств державної, комунальної і приватної форм власності.
Громадська політика в економіці охорони здоров'я.
Розвиток економічної політики охорони здоров'я на України в часи впровадження в діяльність галузей народного господарства ринкових відносин не може бути без активної участі в цих процесах громадськості. В цьому напрямку державними законодавчими органами постійно розробляються законодавчі акти, рекомендації, спрямовані на безпосередню участь громадських об'єднань в процесах відпрацювання різноманітних моделей фінансування охорони здоров'я, громадського контролю за фінансовими витратами, спрямованими на охорону здоров'я та навколишнього середовища України.
Федерація буде сприяти запровадженню ефективної системи багатоканального фінансування сфери охорони здоров'я запровадженні ефективної, брати участь в формуванні керованого ринку медичних послуг, удосконаленні механізмів державного регулювання цін на медичні послуги, лікарські засоби, медичне обладнання та вироби медичного призначення, узагальнювати досвід створення лікарняних кас при закладах охорони здоров'я за рахунок добровільних внесків підприємств, установ та окремих громадян; ініціювати питання щодо можливості поширення такого досвіду у закладах охорони здоров'я державної та комунальної форми власності.
Захист прав медичних, фармацевтичних працівників та споживачів медичних послуг, товарів і виробів медичного призначення.
Федерація, керуючись рішеннями Лісабонської декларації, що була прийнята XXXI У Всесвітньою медичною Асамблеєю (1981 p.), з погляду на відсутність в Україні правової бази по захисту прав пацієнтів та медичних і фармацевтичних працівників разом з установами охорони здоров'я спрямує свою увагу на розробку законодавчих актів по захисту цієї групи медичних працівників та пацієнтів. При цьому, будуть створені громадські контролюючи органи, що здійснюватимуть свою роботу в межах діючого законодавства.
В світі суттєвого загострення державою уваги питанням захисту прав споживачів, враховуючи високі темпи росту недержавних форм власності в загальнодержавному секторі, в межах діючого законодавства почне роботу, спрямовану на активізацію діяльності в цьому напрямкугромадських Рад, асоціацій та інших громадських об'єднань. З цією метою планується створення наукової громадської експертизи медичних послуг, товарів та виробів медичного призначення, проведення якої може бути ініційоване громадськими об'єднаннями, споживачами чи фахівцями - виробниками послуг, товарів, виробів медичного призначення. Передбачається створити чітку систему захисту прав споживачів на громадських засадах, обгрунтувати обсяги та юридичні можливості її діяльності, розробити спільно з державними органами охорони здоров'я заходи, щодо впровадження цієї системи в життя.
Громадський контроль діяльності органів охорони здоров'я.
В межах діючого законодавства, Указів Президента України, наказів Міністерства охорони здоров'я України громадські організації здійснюють громадський контроль та нагляд діяльності установ, закладів, підприємств усіх форм власності в галузі охорони здоров'я. Передбачається створення системи забезпечення і контролю якості надання медичної допомоги, яка надається понад базовим стандартом її якості та загальнодоступності на основі розроблених показників якості. Передбачається здійснення громадського контролю за розподілом і витратами коштів добровільного медичного страхування, накопичувальних фондів територіальних громад, які спрямовуються на задоволення індивідуальних потреб населення у медичних послугах понад базовим стандартом якості загальнодоступної медичної допомоги. Організаційно-методичне забезпечення цих заходів буде відпрацьовуватися Конфедерацією разом з Міністерством охорони здоров'я України.
Міжнародне співробітництво.
Враховуючи більш сприятливе бажання міжнародних організацій спілкуватися та працювати з громадськими об'єднаннями, Федерація отримує можливість на більш авторитетній основі розвивати стосунки з міжнародними громадськими організаціями, фондами, об'єднаннями; ініціювати питання інвестиційної політики, спрямованій на подальший розвиток передової медичної науки, реформування системи охорони здоров'я України, обміну досвідом роботи, науковими та управлінськими кадрами, тощо.
За матеріалами Науково-практичної конференції "Проблеми вдосконалення та систематизації законодавства України в галузі охорони здоров'я" 29.10.2002р.

 
 

Цікаве

Загрузка...