WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → Система фінансування та питання оподаткування в системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування - Реферат

Система фінансування та питання оподаткування в системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування - Реферат

напої.
До/із Органів місцевого самоврядування 2205,6 млн. очевидно за рахунок сьогоднішнього бюджету.
До/із роботодавців підприємств бюджетної сфери та навчальних закладів підприємств 569,8 млн. грн. - за рахунок збільшення ставок акцизного збору на тютюнові вироби, алкогольні напої та введення акцизного збору на пиво.
Страхувальники інші фонди мають сплачувати внески із своїх коштів, зокрема Фонд від нещасного випадку на виробництві - 0,9 млн. гривень (чи виконує цей фонд сьогодні свої обов'язки та має надлишок коштів в такій сумі?)
Що в даній системі матимуть суб'єкти запропонованої системи:
І. Підприємці та фізичні особи
1) Збільшення податкового тиску, податок на ПДВ на попередньому рівні (про зменшення ставки годі й думати), ще підвищення цін на тютюнові вироби, алкогольні напої + пиво)
2) Відповідальність за несвоєчасно сплату страхових внесків +50% до суми, що підлягає сплаті, за ухилення від сплати в трикратному розмірі (300%), за неподання або несвоєчасне подання звітності +50%
Страхувальники-транзитники звичайно такої відповідальності нести не можуть, їх обов'язок перекачати кошти, які вони отримають від органа, який їх уповноважив бути в цій системі уповноваженими органами.
3) Ризик несвоєчасної виплати заробітної плати своїм працівникам немає коштів на перерахування, не видадуть банки заробітну платню
4) Що взамін? - права, які Ви вже Вам відомі.
II. Уповноважені банки
1) обслуговувати страхові кошти, зберігати страхові резерви на своїх рахунках (двохмісячний бюджет Страховика-Фонда, а % чиї ? в першому читанні були Фонду, у другому читанні "невідомого")
2) Відповідальність згідно ст..32.
"У разі несвоєчасного перерахування банківськими установами страхових зборів до Фонду медичного страхування України одночасно з видачею заробітної плати (кому працівникам банку?) ці банківські установи сплачують до Фонду суму несплачених страхових зборів за рахунок власних коштів" (питання несвоєчасно перераховані кошти страхових платежів стали банківськими та перераховані як власні?) А як же пеня, штрафи хоча б заради солідарності з роботодавцями?.
ІІІ. Страховик (державний Фонд)
1). Майно у власності, згідно ст..23
" придбане ним за рахунок коштів, що надходять до цього фонду, а також майно, передане у власність іншими власниками" (якими, хто віддасть своє власне майно?)
2).Покриття витрат згідно ст.,31 Фонду на утримання та забезпечення діяльності Виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів, розвиток їхньої матеріально-технічної бази.
3)Підпорядкованих Фонду надавачів медичної допомоги (слухняних і неслухняних), які будуть частково авансуватись згідно ст.. 33 з наступним дорозрахунком коштів для надання медичної допомоги.
4)Відсутність відповідальності перед надавачами медичних послуг за несвоєчасне фінансування особливо дорозрахунок (в першому читанні було поняття штрафних санкцій, але загубилось), щоправда є ст.. 35 в якій "Фонд, його виконавчі органи, їх посадові та службові особи за порушення цього Закону несуть відповідальність згідно з Законом.
IV. Надавачі медичних послуг
1) Фінансування від Фонду (часткове авансування з послідуючим дорозрахунком)
2) Проблему створення добрих стосунків з Фондом, щоб не виявитьсь останнім в черзі на дорозрахунок останнім і щоб тебе зрозуміли, що ти дійсно потребуєш цього дорозрахунку, особливо якщо ти витратив власні (де взяв?) кошти.
3) Скорочення позабюджетних джерел фінансування (через договори з підприємствами, добровільне медичне страхування, благодійницькі фонди і т.д.)
4) Обов'язок виконувати державну програму соціального медичного страхування (з коштами чи без них, щоправда відповідальність ст. 36 точнісінько, як у Фонду - згідно з Законом) та нарікання населення, яке звісно буде звинуватити в першу чергу надавача медичних послуг.
Ще буде надавач медичних послуг мати права згідно ст. 13 одержувати кошти від Фонду (зауважте не вимагати та погрожувати штрафами) та самостійно їх використовувати (в цьому випадку легше звинуватити надавача медичних послуг в невмінні раціонально їх використовувати або ще краще, в "розкраданні") видавати лікарняні листки - брати участь у визначені розмірів страхових сум (тарифів на медичні послуги) здійснювати діяльність не пов'язану з загальнообов'язковим державним соціальним медичним страхуванням, тобто надавати платні послуги поза програмою соціального страхування.
І ще про програму в системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.
Програма (з пояснювальної все тієї ж записки до першої редакції Закону) буде забезпечуватись на 148,5 грн. подушного збору, або на ті гроші які від цієї суми залишились та не затримались "в дорозі").
На ці кошти має бути забезпечено фінансування:
амбулаторно-поліклінічної допомоги, включаючи лікування диспансерних хворих (без врахування забезпечення ліками пільгових категорій населення це залишиться за державою)
- стаціонарної допомоги при гострих захворюваннях, загострені хронічних захворювань в ст.. декомпенсації та невідкладних станах (без врахування видів медичної допомоги особливої соціальної вагомості - держава) невідкладна стоматологічна допомога (без врахування пільгових категорій) долікарська лікувально-профілактична допомога жителям сільської місцевості.
Але зважте нову редакцію згідно ст. 8 Закону про поетапний перехід на безпосереднє фінансування за рахунок держави та органів самоврядування медико-санітарних та оздоровчо-профілактичних цільових програм, пов'язаних з імунізацією, наданням медичної допомоги при соціальне небезпечних захворюваннях, невідкладних станах, що загрожують життю та здоров'ю громадян, здійснення надзвичайних заходів, в тому числі в зонах стихійного лиха, катастроф, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення пільгових категорій населення, а також пов'язаних із наданням медичної допомоги в інших, визначених законодавством випадках.
Це означає що в другому читанні збільшено тиск на 148,5 подушних гривень і на першому етапі держава не планує брати на себе ці обов'язки.
А як бути, в разі якщо на першому етапі програма буде фінансуватися на 60% тобто 89 подушних гривень? В такому разі хто буде сплачувати недофінансовані медичні послуги і як буде фінансуватись майно, матеріально-технічний розвиток та утримання службовців Фонду?
V.Застраховані особ
Переваги, які дасть введення цього Закону оцінюйте самі, а головне ми всі з Вами будемо мати право на захист своїх прав у суді.
І наприкінці, хочу зрозуміти, чому так змінились погляди групи депутатів, які напрацювали нормальний для першого читання закон, хто приймав участь та наполягав на внесенні змін в закон для другого читання, яка позиція народного депутата пана Франчука відносно внесених змін до закону і нарешті чому Верховна Рада, яка складає свої повноваження так намагається протягнути цей закон до 31 березня? як бути з передвиборними програмами депутатів, які сьогодні працюють у Верховній Раді і намагаються потрапити до Верховної Ради наступного скликання, відносно зменшення податкового тиску на підприємців та фізичних осіб, на зменшення або навіть відміну податку з ПДВ та ін.? яка позиція підприємців (Спілки промисловців та підприємців).
Міністерства охорони здоров'я, діючих фондів, яким потрібно виділити кошти із своїх фондів, чому майже відсутнє інформаційне забезпечення населення, для якого створюється вся система і що з цього приводу думає населення заради якого необхідно прийняти цей Закон?"

 
 

Цікаве

Загрузка...