WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаСтрахування → В Україні бажаючих «банкувати» в інтернеті стає більше - Реферат

В Україні бажаючих «банкувати» в інтернеті стає більше - Реферат

В Україні бажаючих "банкувати" в інтернеті стає більше
В розвинених країнах банківські послуги через інтернет в більшості банків вже увійшли в розряд традиційних. Особливо клієнтів приваблює можливість працювати з рахунками пластикових карток, оскільки це дає змогу користуватися послугами інтернет-магазинів у всьому світі. Механізм простий - достатньо перевести за допомогою системи інтернет-банкінгу необхідну суму коштів на картку, а потім з її допомогою сплатити якусь послугу або товар в інтернеті-магазині. При цьому в системі будуть доступні витяги з карт-рахунку, з яких можна визначити, яку суму коштів списано з картки і за що.
Банківські послуги через інтернет ще не набули масового поширення в Україні. Однак зростання популярності інтернет-банкінгу не лише на Заході, а й в Україні зайвий раз підтверджує, що на цей нетрадиційний вид банківських послуг з'являється платоспроможний попит.
Відрадно вже те, що українські користувачі інтернет не позбавлені можливості сплатити вподобані в онлайн-магазині товар чи послугу за карткою одного з просунутих вітчизняних банків.
Наприклад, в банку "Надра" вже понад півроку пропонують дебетну картку Visa Virtuon, призначену тільки для оплати інтернет-послуг. Причому, побоюючись випадків карткового шахрайства, що почастішали останнім часом, рекомендується тримати на карт-рахунку невелику суму, якої вистачить для одноразової купівлі. Потім рахунок можна відразу поповнити.
Аналогічний проект зовсім недавно запропонував "найледачішим" ПриватБанк. Клієнтам пропонується придбати через мережу відділень, банкоматів, POS-терміналів, а також систему електронного банкінгу "Приват-24" і сервісний центр банку передоплачені картки Prepaid Internet Visa Electron (PIVE) для розрахунків за товари і послуги в мережі інтернет. Щоб купити картку, не треба відкривати рахунок або "світитися", надаючи якісь документи. Карта існує в електронному вигляді. Її власник тільки отримує чек із зазначенням реквізитів і може скористатися нею відразу після придбання.
Картки PIVEInternational призначені для міжнародних розрахунків, а картки PIVEDomestic підходять для оплати товарів і послуг в Україні. Власники карт PIVE можуть безкоштовно користуватися системою "Приват-24", що дає власникові змогу відстежувати витрати по карті (витяг з карткового рахунку, баланс) і поповнювати рахунок.
Низка українських банків зробили ставку на розвиток інтернет-технологій. Незважаючи на те, що банківські послуги через інтернет доступні поки що лише обмеженому колові клієнтів, з початку 2002року спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості фінансових установ, що прагнуть до розширення спектра банківських інтернет-продуктів.
На початку року АКІБ "УкрСиббанк" запропонував своїм клієнтам банківський сервіс в режимі реального часу з доступом до довідкової та фінансової інформації про рахунки в банку, можливість працювати з платіжними документами, надсилати їх через Інтернет у банк, отримувати витяги з рахунків за певний період часу і деякі інші банківські послуги. В основі системи - нова технологічна розробка під назвою "тонкий клієнт". Система вирізняється особливою мобільністю, оскільки не передбачає встановлення спеціалізованого програмного забезпечення на комп'ютер клієнта і зберігання в ньому даних. Користувач отримує доступ до своїх рахунків з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет, і може безперервно отримувати необхідну фінансову інформацію і здійснювати платежі, перебуваючи в офісі, вдома, у відрядженні або на відпочинку. Інтернет-система дає клієнтам банку можливість переглядати інформацію про поточний стан рахунків, зокрема й карткових, поточні обороти, отримувати витяги по рахунках, приймати, виконувати і скасовувати платежі, перераховувати кошти з поточного рахунку на картковий, вносити пластикову карту в STOP-лист, надсилати заявки на пошук сум надходжень за системою Western Union і отримувати інформацію про надходження сум, отримувати за заявою інформацію про надходження грошових коштів на рахунок, довідкові дані і копії документів. Як додатковий сервіс система дозволяє заповнювати форму для оцінки кредитоспроможності клієнта, а також отримувати інформацію про діючі умови депозитів і кредитування.
У той же період часу АКБ "Правекс-банк" порадував своїх просунених "швидкісних" клієнтів новою послугою "інтернет-кредитування". Суть цієї послуги полягає в тому, що юридичні та фізичні особи, які бажають отримати кредит, заповнюють запропоновані на сайті банку форми, які в короткі терміни розглядаються в кредитному департаменті банку. Тут же, на сайті, клієнт, який бажає отримати кредит, може ознайомитися з вердиктом щодо своєї заявки. Тож період болісного очікування практично зведено до мінімуму.
Експерти вважають, що банки, які роблять зараз ставку на розвиток інтернет-послуг, не помиляться і дуже скоро залишать далеко позаду конкурентів, які не приділяють цьому аспектові належної уваги.

 
 

Цікаве

Загрузка...