WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Всесвітня міжбанківська система SWIFT - Реферат

Всесвітня міжбанківська система SWIFT - Реферат


Реферат на тему:
Всесвітня міжбанківська система SWIFT.
Що таке SWIFT.
Кількість міжнародних банківських мереж постійно збільшується. Для задоволення зростаючого попиту на інформаційне і телекомунікаційне обслуговування створюються міжнародні мережі, які надають комплекс послуг по переводу платежів, інформаційному забезпеченню і управлінню активами. Серед них відомі такі мережі, як HEBS (Hexagon Electronic Banking System), яка пропонує послуги з багатьох міжбанківських операцій, а також значна міжбанківська частина мережі Internet, яка займається обслуговуванням кредитних операцій банків. Але найбільшою і найпоширенішою в світі мережею фінансових повідомлень є мережа SWIFT, після під'єднання до якої будь-який банк може вважати себе повноцінним членом світового фінансового співтовариства.
SWIFT (Society for World-Wide Interbank Financial Telecommunications) або співтовариство всесвітніх міжбанківських телекомунікацій є провідною міжнародною організацією в сфері фінансових телекомунікацій. Основними напрямками діяльності SWIFT є надання оперативного, надійного, ефективного, конфіденційного та захищеного від несанкціонованого втручання доступу до телекомунікаційного обслуговування банкам та для проведення робіт по стандартизації форм і методів обміну фінансовою інформацією.
Історія виникнення SWIFT.
Пошук найефективніших засобів та методів роботи у сфері банківських операцій змусив на початку 1960-х років зібратися представників 60-ти американських та європейських банків для обговорення систем стандартизації міжнародної банківської справи. Було прийнято рішення, що кінцевою метою цих зборів повинні стати рекомендації для використання комп'ютерів, засобів телекомунікацій, що забезпечать надійнішу, швидшу і безпечнішу систему передачі банківської інформації. В основу проекту було покладено наступні вимоги:
" платіжні операції повинні здійснюватися без участі паперів і досить раціонально;
" обмін інформацією між банками повинен бути значно прискорений використанням засобів телекомунікацій;
" повинні мінімізуватися типові банківські ризики (наприклад, втрати, помилкове представлення платежів, фальсифікація платіжних доручень).
В 1968 році виникла ініціатива створення міжнародного проекту, який мав за мету забезпечення всіх його учасників можливостями цілодобового високошвидкісного обміну банківською інформацією при високому рівні контролю та захисту від несанкціонованого доступу. Дещо пізніше, в 1972 році, ця ініціатива офіційно була оформлена проектом. У тому ж році були виконані розрахунки і подані рекомендації для створення рентабельної системи обміну банківською інформацією. Вони полягають в наступному:
" система повинна базуватися на створенні міжнародної мережі і мережної служби сервісу, на стандартизації процесів і форматів повідомлень, на стандартизації способів і обладнання під'єднання банків до мережі;
" для забезпечення рентабельності при вартості передачі одного повідомлення 0.15 долара система повинна обробляти не менш ніж 100 тисяч повідомлень в день при участі приблизно 70 банків;
" система повинна містити два незалежних зв'язаних між собою каналами зв'язку розподільчі центри і концентратори зв'язку в кожній з країн-учасниць.
В травні 1973 року 239 банків з 15-ти країн заснували SWIFT з метою розробки формалізованих методів обміну фінансовою інформацією і створення міжнародної мережі передачі даних з використанням стандартизованих повідомлень. Наступні чотири роки були присвячені вирішенню організаційних і технічних питань. 9 травня 1979 року відбулося офіційне відкриття мережі. Технічна інфраструктура SWIFT-1 створювалась в сімдесяті роки і містила комп'ютерні центри, розташовані по всьому світу, які з'єднувалися між собою високошвидкісними лініями передачі даних. На початку свого існування SWIFT містила основні центри в США і Нідерландах та інші регіональні центри, пов'язані каналами зв'язку загального користування і спеціального призначення. Моральне старіння та зростання вимог до експлуатації обумовили необхідність розробки та впровадження нової мережної архітектури. Перехід до SWIFT-2 почався в 1989 році і до 1995 року був повністю завершений без перерви в експлуатації.
Кількість банків-членів SWIFT невпинно зростає. Вони забезпечують добовий трафік до 500 000 повідомлень.
Членство в SWIFT.
На 1995 рік SWIFT об'єднує біля 5000 банків і фінансових організацій, розташованих в 155 країнах світу (серед них понад 2500 банків). Всі вони мають можливість цілодобового обміну інформацією. До 2000 року очікується, що щоденний обсяг повідомлень досягне п'яти мільйонів повідомлень. SWIFT не виконує клірингових функцій, залишаючись банківською комунікаційною мережею, орієнтованою на майбутнє.
SWIFT - це акціонерне товариство, власниками якого є банки-члени. Товариство зареєстроване в Бельгії (штаб-квартира і постійно діючі органи знаходяться в місті Ла-Ульп недалеко від Брюсселя) і функціонує згідно з бельгійськими законами. Найвищий орган - загальні збори банків-членів або їх представників (Генеральна асамблея). Усі рішення приймаються більшістю голосів учасників асамблеї у відповідності з принципом: одна акція - один голос. Провідну роль в Раді директорів займають представники банків країн Західної Європи і США.
Членом SWIFT може стати будь-який банк, який у відповідності з національним законодавством має право на здійснення міжнародних банківських операцій. Крім банків учасників передбачаються асоційовані члени (без права голосу), представлені різними фінансовими інститутами. Вступ в SWIFT складається з двох етапів: підготовка банку до вступу в члени товариства і підготовка банку до під'єднання до мережі в ролі працюючого члена товариства. На першому етапі банк оформляє і відправляє в SWIFT наступний комплект документів:
" заяву про вступ;
" зобов'язання банку виконувати статут SWIFT і компенсувати товариству витрати (операційні);
" адресу банку і особи, відповідальної за зв'язок з товариством;
" огляд трафіку повідомлень банку.
Рада директорів SWIFT розглядає документи і приймає рішення про прийом банку в товариство. Банк - кандидат отримує право на оплату одноразового внеску і придбання однієї акції товариства. Вступ в SWIFT коштує дорого: одноразовий внесок складає 400 тисяч бельгійських франків (200 тисяч для асоційованих членів). Крім того, банки-члени повинні придбати одну акцію вартістю 55 000 бельгійських франків. Другий етап безпосередньо пов'язаний з фізичним під'єднанням банку до мережі. На цьому етапі вирішуються технічні питання. В кожній країні, де розгортається система SWIFT, товариство створює свою регіональну організацію. SWIFT - безприбуткова організація. Весь прибуток товариства витрачається на покриття витрат і модернізацію системи.
Членство в SWIFT створює можливість для інтенсивніших фінансових і економічних зовнішніх контактів, зокрема для створення нормальних умов функціонування іноземнихінвестицій на території країн-учасниць.
Функції SWIFT.
Робота в мережі SWIFT надає користувачам наступні переваги:
" Надійність передачі повідомлень, яка забезпечується побудовою мережі і спеціальним способом передачі і прийому повідомлень за рахунок "гарячого " резервування кожного з елементів мережі.
" Мережа гарантує абсолютну безпеку багаторівневою структурою фізичних, технічних і організаційних методів захисту, забезпечує повну захищеність і секретність повідомлень, що передаються;
" Скорочення операційних витрат у порівнянні з телексним зв'язком.
" Швидкий спосіб доставки повідомлень в будь-який пункт світу; час доставки складає біля 20 хвилин для звичайних повідомлень і 1-1,5 хвилини для термінових повідомлень, що перекриває показники багатьох інших каналів зв'язку. Повідомлення

 
 

Цікаве

Загрузка...