WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Html - Реферат

Html - Реферат

правому по лівому краю
alt="picture" - альтернативний текст для випадків, коли малюнок не завантажується
Теми
Гіперпосилання
Інтернет базується на документах, що пов'язані між собою, тобто на гіперпосиланнях між документами. Їх можна створювати за допомогою мови HTML. Між тегами та вставляється деякий текст, клацнувши на якому можна перейти до вказаного у href документу (в даному випадку - до index.html).
Іноді виникає потреба перейти до підтеми в межах одного документу. Тоді використовується так званий якір. У тому місці документа, куди треба буде перейти, вставляється мітка , а посилання на неї створюється за допомогою тегів та
Таблиці
Часто для структурованого представлення інформації використовуються таблиці. Вони створюються тегами (таблиця), (рядки таблиці), (стовпці таблиці) і виглядають наступним чином:
рядок 1 стовпець 1
рядок 1 стовпець 2
рядок 1 стовпець 3
рядок займає 2 стовпці
рядок 2 і 3, стовпець 3
рядок 3 стовпець 1
рядок 3 стовпець 2
рядок 1 стовпець 1 рядок 1 стовпець 2 рядок 1 стовпець 3
рядок займає 2 стовпці рядок 2 і 3, стовпець 3
рядок 3 стовпець 1 рядок 3 стовпець 2
Як бачимо - мова HTML надає можливість об'єднання комірок таблиці: тег поєднує стовпці, а тег - рядки.
Тег таблиці має наступні параметри:
bgcolor - колір таблиці
border= - ширина рамки таблиці (0-невидима рамка)
width= - ширина таблиці (в пікселях або у відсотках)
height= - висота таблиці (в пікселях або у відсотках)
align="center right left" - спосіб вирівнення таблиці по центру по правому по лівому краю
Схожі параметри мають теги та :
bgcolor - колір комірки / всього рядка
background=*.* - колір комірки
width= - ширина комірки (в пікселях або у відсотках)
height= - висота комірки (в пікселях або у відсотках)
align="center right left" - спосіб вирівнення вмісту комірок: по центру по правому по лівому краю
valign="top bottom middle" - спосіб вирівнення вмісту комірок по вертикалі: згори внизу посередині
nowrap - блокує автоматичне перенесення слів в межах комірки
colspan= - кількість стовпців комірки
rowspan= - кількість рядків комірки
Форми
Форми дозволяють організувати інтерактивність для web-сторінки. Форми в документах HTML розміщуються між тегами та .
Всередині самої форми може бути розміщений звичайний текст, інші HTML-документи (таблиці), а також елементи форм (випадаючі списки, текстові поля, кнопки). Заповнені форми передаються певній програмі, яка обробляє отримані дані, але можна також відправити результати електронною поштою. Форми у HTML мають наступні атрибути:
ACTION Цей атрибут задає те, як оброблятиметься форма. Зазвичай йому присвоюється адреса програми, яка оброблятиме дані, отримані з форми. Тут можна також вказати електронну адресу, на яку треба відсилати відомості з форми.
METHOD Задається те, як саме форма передаватиметься за адресою, вказаною в попередньому атрибуті(варіанти: get/post)
ENCTYPE Задає спосіб кодування (application/x-www-form-urlencoded)
Форма може складатись з різних елементів: текстових полів, випадаючих меню, списків, переключателів та кнопок.
Текстові елементи. Для створення найпростішого текстового поля потрібно вставити елемент і присвоїти його атрибуту значення text. Всі елементи форми повинні мати ім'я. Значенню атрибуту size елементу відповідає кількість символів, які будуть введені у це поле. Якщо користувач введе більше символів, то текст прокручуватиметься. Якщо треба обмежити розміри поля, можна визначити атрибут maxlength - максимальна кількість символів, яку можна ввести у поле.
Поле для паролів. Дані, введені у це поле показуються на екрані у вигляді "зірочок" для того, щоб введена інформація залишалась приватною. Для цього атрибуту type присвоюється значення password.
Багатострічкове текстове поле. У цього елемента є атрибути rows (кількість рядків), cols (кількість стовпців), name (ім'я). та . Для цього елементу можна задати значення по замовчуванню між тегами та .
Меню. Випадаюче меню дає користувачеві можливість вибрати один варіант з кількох можливих. Це меню створюється елементом та . Всередині його розміщуються кілька елементів . При вказанні в атрибуті value іншого значення, ніж після , на обробку відправлятиметься саме це значення. Можна вказати який елемент буде вибраним по замовчуванню через атрибут selected. Можна також поставити атрибут size - тоді на екран виводиметься лише певна кількість стрічок списку.
Ukraine
Russia
Other country
Мітки. Якщо користувачеві потрібно обрати кілька пунктів з великої групи варіантів можна використати поле для міток. Для цього атрибуту type елементу присвоюється значення checkbox. За допомогою атрибута value можна вказати "своє" значення замість того, що мало б передаватись далі.
Cat
Parrot
Кнопки-перемикачі. Користувач може обирати лише один варіант з запропонованих. Для цього атрибуту type елементу присвоюється значення radio. Тут обов'язково потрібно вказувати однакове ім'я name і різні значення value.
Yes
No
Кнопки reset та submit. Ці кнопки організовуються також через задання значення атрибуту type елементу як reset або submit відповідно. Кнопка Reset дозволяє користувачеві очистити заповнені поля і перевести форму у початковий стан. Submit - дає команду броузеру відправити вміст форми за адресою, вказаною у атрибуті action елементу .
Стилі
Таблиці стилів, так звані CSS, Cascading Style Sheets містять опис формату частини або цілого тексту. Задання стилю відбувається за допомогою тегу
тег {властивість1:значення1; властивість2:значення2;...;властивістьN:значенняN}
Таблиці стилів можуть розміщуватися в окремому файлі, що дозволить звертатися до них всім сторінкам певного сайту - а це полегшить цілісність його оформлення. Тоді в межах тегу вставляється посилання на файл зі стилями:
За допомогою стилів ми можемо змінити вигляд тегів h, p, body, table тощо. Наприклад, задання стилю body {background:honeydew} означає, що лише вказуючи тег body він завжди позначатиме фон кольору honeydew.
Можна також вводити власні стилі. Наприклад, стиль .blue {color:blue} означає, що текст буде написаний блакитним кольором.
При використанні стилів доцільно користуватись тегом - він не форматує документ, але помічає фрагмент тексту, який розглядатиметься як єдиний об'єкт. Тоді для цього об'єкту можна вказати певний стиль форматування - При цьому всередині тегу можуть бутирозміщені й інші елементи та теги.
Стильових ефектів є досить багато. З їх допомогою можна оформити веб-сторінку оригінально, різноманітніше, ніж за допомогою звичайних тегів. Наприклад ефектами оформлення можуть бути:
" background колір фону
" font-family вид шрифта
" font-size розмір шрифта
" color колір шрифта
" text-align вирівнювання тексту
" text-decoration оздоблення тексту
" font-weight - жирність шрифта
" margin-top - відстань від верхнього рядка
" line-height - висота рядка

 
 

Цікаве

Загрузка...