WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Огляд можливостей Video OnLine - Реферат

Огляд можливостей Video OnLine - Реферат

(безкоштовно). Сучасні версії цих програм 5.xx . На сайті RealNetworks можна знайти і бета версії програм наступного покоління RealSystem G2, що забезпечує поліпшену якість і сильно розширені можливості. Також компанія пропонує інструменти для перетворення презентацій PowerPoint і Macromedia у файли RealVideo. Крім програм фірма також продає закінчені рішення для відеоконференцій, відеотрансляцій і т.п., що включають крім ПО і все необхідне устаткування.
RealPlayer
У спочатку розрахованої на роботу зі звуковими файлами програмі підтримка відео з'явилася починаючи з четвертої версії. На картинці представлений вид RealPlayer 5.0 при перегляді вищенаведеного прикладу. Крім звичайних для media-програвачів кнопок пуск/пауза/стіп є переключення Compact/Normal diaplay (на Normal можна побачити більше інформації про файл, що програється,), кнопки Mute і Zoom. Також через меню можна викликати вікно статистики поточного з'єднання, на якому відображається число прийнятих/ відновлених/ втрачених / спізнілих кадрів, що тече швидкість каналу до сервера і т.д. Безсумнівним плюсом програми є наявність посилань на популярні сайти з файлами RealAudio/Video, у такий спосіб після установки програми Вам не прийдеться довго шукати сайт для перевірки її роботи. Через меню можна настроїти роботу програми: Ваше підключення до мережі (модем, ISND, LAN і т.д.), робота через proxy, транспорт TCP/ UDP/ HTTP, автоматичний upgrade і інші.
RealEncoder
Це програма призначена для підготовки RealAudio (.ra) і RealVideo (.rm) файлів і потоків. Вихідні файли можуть бути типів WAV, AU, AVI і MOV. Також можна кодувати потоки з будь-яких аудіо/відео джерел (від других потрібно MS Video for Windows сумісність) і передавати їх на RealServer. Програма працює під Windows 95/NT. Вимоги, що рекомендуються, до комп'ютера: i120, 16Mb RAM, 1G вільного місця на диску, TrueColor відео, 16 біт звук. Вимоги для кодування live video:
вимога менш 3 fps мінімум для більш 3fps сильно більше 3fps чи велике розрішення
ОС Windows 95 Windows NT
процесор iP 166 iP 200 Dual P2
пам'ять 32Mb 64Mb
відео 16bit 24bit
Варіантів роботи три: кодування з файлу у файл, кодування з media джерела у файл, кодування з media джерела і передача на RealSystem сервер для online віщання.
Під час кодування відео можна спостерігати його результати і порівнювати з оригіналом. Для правильного сприйняття бажано використовувати досить швидкий ПК. При кодуванні live video відображення цих вікон краще заборонити. Для спрощення створення медіафайлів запропоновано кілька визначених шаблонів (Recording Templates). Також Ви можете виправити готові чи додати свої. У них указуються параметри кодування - швидкості, кодеки, встановлення якості.
RealServer
Це і є головна частина програмного комплексу RealSystem. Існують різні версії цього ПО. Вони відрізняються ціною, кількістю одночасних з'єднань і сервісних можливостей. RealServer Basic безплатний (але вимагає реєстрації по e-mail) і підтримує до 25 одночасних з'єднань. По зовнішніх ознаках RealServer мало відрізняється від WWW чи FTP серверів. Запускатися може під Windows 9x/NT, в останньому випадку і як сервіс. Природно сервер може працювати на ПК, на якому немає WWW сервера. Запуск і зупинка сервера виконується з RealServer Control Center. Крім цього з нього можна перевірити роботу сервера, програвши тестові приклади. Для цього потрібно наявність на ПК RealPlayer. У базовому варіанті передбачені і засоби скромного Web-адміністрування - можна подивитися файли прикладів і деяку статистику роботи - версію ПО, кількість підключених користувачів і загальну використовувану смугу. У професійній версії (не безкоштовної) є більш розвиті засоби моніторингу на базі Java додатка. Для перевірки роботи сервера можна використовувати і log файли, що він веде, відзначаючи хто, що, коли дивився і як добре це вийшло. Конфігурація сервера задається в текстовому файлі. Можливості настроювання дуже широкі, однак для запуску сервера потрібно буквально пара рядків. Надалі можна додати ідентифікацію користувачів, джерел live потоків, настроювання IP і портів, чи дозволити заборонити запис трансляцій на диск користувача, уключити розсилання повідомлень по e-mail про роботу сервера, зробити настроювання продуктивності і ще дуже багато усього.
Про нове покоління системи - RealSystem G2
Основним нововведенням системи G2 є наявність кодеків, що дозволяють в одному файлі сполучати кілька потоків даних. В основному це дозволяє мати кілька швидкостей передачі одного і того-жі вмісту, що приводить до можливості використовувати динамічну ширину смуги каналу й у кожнім конкретному випадку вибирати найбільш придатну швидкість роботи. Нагадаю, що раніше для кожної ширини смуги, наприклад модему 14.4, 28.8, 56K, необхідно було мати свій файл, підготовлений саме для цієї швидкості. Із системою G2 необов'язково транслювати WAV і AVI файли у формат RealSystem, вони можуть передаватися прямо. Крім цього нова версія тепер підтримує технології RealPix, RealText і інші.
Коротко про Microsoft NetShow
Аналогічно RealSystem у складі NetShow є програми перегляду, створення і поширення потоків NetShow. Переглядач NetShow Player існує у версіях під Winsows 95/NT 4, Windows NT 3.51, Windows 3.x і Macintosh. Для нормальної роботи рекомендується P120, 16Mb RAM, SVGA і з'єднання з мережею від модему 28.8 і швидше. Засобу створення Active Streaming Format (ASF) файлів і потоків можуть працювати під Windows 95/NT. Мене трохи засмутило вимогу про наявності звукової карти в ПК, а також звуку у вихідному файлі. Я вважаю, що це необґрунтовано зменшує можливості програм. Також здивувало використання для деяких робіт утиліт, що запускаються з командного ядка. З позитивних моментів відзначимо наявність (цього разу вже GUI :) утиліти для створення ASF файлу з набору картинок і звукових фрагментів. Сервер NetShow працює тільки під Windows NT. Під Windows 95 можнаустановити програму його вилученого адміністрування. Дуже цикавим є і посібник із системи і створення аудіо/відео вмісту. Правда воно займає 7Мб у запакованому виді :)
Швидкість і якість
Як я вже говорив, швидкість і якість є частково настроювальними параметрами. Найбільш важливе обмеження для користувача - його швидкість доступу до сервера. Користувач модему 14.400 може расчитывать максимум на прослуховування моно звукової трансляції з якістю AM радіо. Для перегляду відео необхідно мінімум модем на 28.800, а для дійсно "майже як по телевізорі" потрібна смуга не менш 40kbps. Як ви розумієте, це уже виділена лінія, ISDN, радіоканал, оптоволокно, коротше не модем. Причому ця швидкість повинна минуле максимально стабільної, тому що при великих перервах буферизація не рятує, виникають зупинки і виходить уже slide show. Не забудьте, що сервер може знаходитися не в локальній мережі вашого провайдера і тому швидкість і якість каналу ISP теж важливі.
Що стосується використання технології в локальній мережі, те навіть на 10Mbit і аудіо і відео працює досить добре, можна навіть застосовувати для відео високошвидкісні кодеки на 100 і 200kbps. Природно, що мережа повинна бути працездатної і не сильно завантаженої. Якщо ж використовувати 100Mbit мережа, то проблем немає взагалі. Як показала практика, завантаження при одночасній трансляції 2-х потоків 200kbps не перевищує 5%.
Висновок
Експеримент показав, що трансляція по мережі аудіо/відео сьогодні вже проста і не дорога. Проте для більшості користувачів модемів перегляд відео залишається мрією. Однак не завжди необхідно зв'язуватися з великими системами типу RealSystem, якщо Вам необхідно, наприклад, тільки передавати статичні чи фотографії картинки на web-сайт, можна використовувати і більш прості програми. Для початку можна спробувати що-небудь з http://www.winfiles.com. А для задач типу показу картинки на сторінці в Web взагалі існують автономні пристрої з камерою і розніманням під мережний провід, керовані по IP.

 
 

Цікаве

Загрузка...