WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Електронний підручник на уроці географії - Реферат

Електронний підручник на уроці географії - Реферат

викладачу, одержати контрольну роботу, не отримало подальшого розвитку. Дистанційна підтримка передбачає зв'язок через Інтернет за допомогою електронної пошти із конкретною і у всіх випадках тією самою адресою, усю кореспонденцію повинен одержувати вчитель (чи група вчителів), що підтримує всіх користувачів продукту. Це дуже обмежує можливості дистанційного навчання. Якби користувачі могли ввести адресу електронної пошти вчителя, свою адресу (переставши бути залежними від єдиного центру й утворити власні групи), навчання за допомогою телекомунікаційних засобів отримало б могутній імпульс.
Досвід використання електронних підручників показує, що найбільше ефективно їх використання на уроці вивчення нового матеріалу чи узагальнюючого повторення. Учителі-експериментатори відзначають, що використання такого підручникадозволяє зробити на уроці набагато більше, ніж за допомогою традиційних засобів, підвищити інтерес дітей до предмету вивчення.
Продовжуючи міркування про демонстраційні можливості електронних підручників, треба відзначити, що надалі розумно чекати в складі підручника електронний атлас. Якісних електронних атласів, доступних на ринку СНД на сьогоднішній день, небагато. Звичайно, необхідно відзначити Microsoft Encarta Interactive World Atlas 2001 (огляд самої програми поміщений на http://center.fio.ru/method/), який ввійшов у згаданий список програм, що постачаються у сільські школи Росії. Однак у всіх сучасних атласах є одне серйозне обмеження для користувачів - українців - англомовність. Одночасно необхідні картографічні програми-інструменти для створення власних картографічних посібників, картосхем, що дозволяють наносити на карту крапкові, площинні, лінійні об'єкти (дуже корисна функція зв'язку будь-якого об'єкта, що наноситься користувачем чи файлом із гіперпосиланням). Такими функціями володіють геоінформаційні системи (ГІС) і першою ластівкою, зорієнтованою на шкілу, є ГІС "Экстремум", створений Центром дослідження екстремальних ситуацій Росії. На жаль, даний ГІС поки що не надійшов у відкритий продаж.
Підручник у недалекому майбутньому повинен складатися із кількох взаємозалежних компонентів:
1. Посібник для вчителя з наочним демонстраційним матеріалом для уроку, орієнтований на використання презентаційних технологій.
2. Електронний атлас.
3. Генератор тестів з комплектом готових завдань. Важливо, щоб ця програма була відкритою, тобто вчитель міг сам складати необхідні питання. Дуже корисними функціями є моніторинг виконання тестів учнями (скільки часу кожна дитина витратила на всі завдання, на окремі питання, її помилки, чи бажала змінити завдання, автоматичне занесення результатів у журнал і т.д.). На даний момент усі тести в підручниках зроблені однотипово - вибери одну правильну відповідь з 3-4 запропонованих. Однак, вже існують системи, що дозволяють урізноманітити завдання: вибрати кілька правильних відповідей, вибрати одну неправильну, використовувати графічні елементи в питанні, географічні puzzle і т.д. (зокрема в системі дистанційного навчання "ДОЦЕНТ").
4. Посібник для дитини з практикумом, картографічними й ін. завданнями, довідником, каталогом Інтернет-ресурсів, забезпечений дистанційною підтримкою.
5. Окремо може доставлятися ГІС.
Таким чином, можна говорити про формування, на сьогоднішній день, нового типу навчального посібників - електронних мультимедійних інтерактивних підручників. Учитель, що володіє сучасними технологіями, має можливість використовувати на уроці не тільки вищзгадані засоби, але і досить великий перелік інших навчальних і розвиваючих програм. Нарешті, від вивчення досить великого матеріалу є сенс переходити до навчання прийомам самостійного пошуку інформації, її аналізу, узагальнення і систематизації. І тут головним джерелом стає Інтернет.
3. Сучасні географічні електронні підручники та інші СD-посібники
Иллюстрированный энциклопедический словарь" Ілюстрований енциклопедичний словник "- універсальне російське енциклопедичне видання, призначене для широкого кола читачів. Мультимедійні уроки з географії для учнів 6 класів.РМЦ. География. Наш дом - Земля. Материки, океаны, народы и страны. 7 класс. Мультимедіа курс розроблений відповідно до підручника "Географія. Наш будинок - Земля. Материки, океани, народи і країни" (автори: Душина И.В., Коринская В.А., Щенев В. А.). РМЦ.
География России. Природа и население. 8 класс Для 8-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. Мультимедіа-видання, призначене для вивчення учнями курсу географії в класі і вдома, факультативного вивчення курсу географії, перевірки знань, підготовки учнями рефератів, доповідей, використання як довідника за курсом географії (термінологічний ілюстрований словник), дистанційного навчання. РМЦ.
География России: Хозяйство и регионы. 9 класс Навчальне електронне видання з географії, призначене для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. РМЦ.
Использование Microsoft Office в школе. Физика. География. Мировая художественная литература. Навчально-методичний посібник для вчителів допоможе учителю вивчити можливості, які дає застосування комп'ютера на уроках географії. Матеріали диска безпосередньо адресовані учителям фізики, географії, світової художньої літератури. Московське представництво Microsoft і Республіканський мультимедіа центр.
Вокруг света. Географический атлас. Навчальна програма по географії з іграми і вікторинами для дітей 3-8 років.Акелла/Young Genius.
Путешествие по Европе. Навчальна програма для дітей. Никита.Весь мир на ладони. Географічний атлас-довідник для старшокласників і абітурієнтів. Квадрат+.
Доктор Додиус на Земле. Пізнавальна програма із географії для дітей. NMG. Веселое географическое путешествие. Для молодших школярів. Захоплююча і пізнавальна гра для дітей, що знайомить з основами такої науки, як Географія. Зведення про історію планети, її будівлі і розвиток розширять кругозір і внутрішній світ вашої дитини. Разом з відомим мандрівником і дослідником по імені Боб, що відкрив на Землі невідому країну, ваша дитина зробить подорож у край високих гір, густих лісів, бурхливих рік і пустель.

 
 

Цікаве

Загрузка...