WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання мережі Інтернет у географічній освіті - Реферат

Використання мережі Інтернет у географічній освіті - Реферат


Реферат на тему:
Використання мережі Інтернет у географічній освіті
ПЛАН
1. Суть комп'ютерної мережі.
2. Історія створення мережі Інтернет.
3. Структура мережі Інтернет.
4. Інтернет - освіта вчителів географії.
5. Ресурси Інтернету для географів.
1. Суть комп'ютерної мережі
Ще на початках комп'ютерної цивілізації виникла ідея обміну інформацією між комп'ютерами в режимі реального часу. Об'єднання комп'ютерів розташованих безпосередньо один біля одного (в одному чи у кількох сусідніх будинках), за допомогою спеціальних кабелів і програм управління називають локальною мережею. Якщо в загальну мережу об'єднуються комп'ютери чи локальні мережі віддалені на значні відстані (в межах однієї чи кількох держав) то таку структуру називають територіальною мережею.
Глобальні мережі - це територіальні мережі всесвітнього масштабу. Самою відомою і доступною глобальною мережею є Інтернет. Мережа Інтернет не є стійкою структурою, вона постійно змінюється самими користувачами, чисельність яких вже рахують мільйонами. Найважливіша особливість цієї глобальної мережі: Інтернет нікому не належить. Наслідком відсутності централізованого управління Інтернетом є абсолютна свобода інформаційного простору. Ця обставина породжує безкінечні суперечки про цензуру в мережі. Хоча, безсумнівно, саме необмежена свобода і приваблює маси користувачів Інтернету.
2. Історія створення мережі Інтернет
29 жовтня 1969 року в Стенфордському і Каліфорнійському університетах були проведені перші випробування комп'ютерної мережі, яка стала потім основою Державної комп'ютерної мережі США, а пізніше перетворилася в глобальну міжнародну комп'ютерну мережу Інтернет. Ініціаторами ідеї створення державної комп'ютерної мережі для наукових досліджень в США стали фізики-ядерники. Її початкова мета - забезпечення доступу до ресурсів потужних комп'ютерів для спеціалістів інститутів і фірм, зайнятих розробками в стратегічних галузях. Спеціалісти із історій техніки вважають початком Інтернету запуск першого штучного супутника Землі 4 листопада 1957 року. Вперше в історії провідні спеціалісти США в області стратегічного планування вимушені були зробити висновок про те, що їх країна вже немає значних військових переваг в світі, і протистояння з СРСР тільки на рівні розробки новітніх систем озброєнь стало беззмістовним. Була розроблена нова стратегія економічного виграшу за рахунок розвитку нових наукомістких технологій. Ідея створення державної комп'ютерної мережі США для прискорення розробок атомних і ракетних технологій стала частиною стратегії досягнення технологічної переваги. В кінці 70-х років, коли в більшості розвинутих країн з'явилися свої державні комп'ютерні мережі, вчені-фізики виступили з ідеєю розробки системи протоколів обміну, які дозволили об'єднати комп'ютерні мережі різних країн з метою використання загальних програмних і інформаційних ресурсів. На початку 90-х років Інтернет з'явився і в СРСР. Ініціаторами його створення виступили фізики-ядерники із Об'єднаного інституту ядерних досліджень. В 1991 році швейцарський фізик Тім Бернерс Лі запропонував ідею і методи реалізації інформаційних систем на основі гіпертекстових документів, які володіли системою перехресних посилань один на один.
Гіпертекст (гіпертектовий документ) - мережевий документ, розмічений за спеціальними правилами і написаний на спеціальній мові. Помітками гіпертексту є посилання на інші документи чи частини цього ж документа. Зручність гіпертексту полягає в тому, що за допомогою посилання можна зразу ж викликати потрібний документ.
Саме система пов'язаних між собою гіпертекстових документів надала Інтернету його сучасний вигляд. Сьогодні Інтернет є гігантською бібліотекою, яка містить сотні мільйонів документів, пов'язаних між собою перехресними посиланнями, доступними при натисканні клавіші миші.
3. Структура мережі Інтернет
Інтернет подібний до живого організму без єдиного центру управління. Кожен вузол мережі (немов самостійна жива клітина) забезпечує життєдіяльність організму в цілому. Вузлом може бути як окремий комп'ютер, так і локальна мережа. Взаємодія вузлів не залежить від типів комп'ютерів, їх операційних систем, а також фізичної реалізації зв'язку між ними. Обмін інформацією між вузлами мережі проходить за допомогою спеціальних протоколів - своєрідних правил для взаєморозуміння. При цьому проблеми окремого вузла не можуть глобально вплинути на мережу. Для уникнення плутанини при передачі інформації ведеться контроль лише за неповторністю імені вузла - його адреси.
Самим популярним сервісом Інтернету на сьогоднішній день є www - World Wide Web (верлд вайд веб) чи, просто, Wев (всесвітня павутина). Wев - це абстрактний інформаційний простір, в якому користувачу доступні незліченні архіви документів, пов'язані перехресними посиланнями. Інформація може бути подана у вигляді текстів, графіків, звуку чи відеозображення. Будь-який користувач може опублікуватися у Wев.
4. Інтернет - освіта вчителів географії
Вчителі географії, мабуть, більше інших предметників потребують використання ресурсів Інтернет для актуалізації і візуалізації фактичної інформації про країну і світ, для поповнення браку карт і космічних знімків різних масштабів, геоінформаційних систем, які сьогодні ввійшли в широке практичне використання. Крім того, Інтернет сприяє підвищенню кваліфікації вчителів, дозволяючи спостерігати за новим в теоретичних основах географії і методиці її викладання в школі як в нашій країні, так і в світі. Щоб ефективно використовувати ці можливості вчитель географії повинен оволодіти технологіями роботи із різноманітними ресурсами глобальної мережі. Звідси випливає необхідність введення на географічних факультетах педагогічних вузів поглибленого вивчення інформатики.
На сьогодні Інтернет-освіта вчителів-предметників як правило відсутня. Причини повільного освоєння Інтернету вчителями географії не стільки технічні, скільки соціальні. Навіть в школах, підключених до Інтернет, географ часто не може працювати в мережі, тому що не вміє, чи доступ залежить

 
 

Цікаве

Загрузка...