WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота в Web - Реферат

Робота в Web - Реферат

списків, прапорців і перемикачів, які можуть знаходитися на сторінці поряд з полем запиту.
" Клацніть на кнопці для початку пошуку, і після деякої паузи відбудеться автоматичний перехід на сторінку із списком документів, що задовольняють вашому запиту. Час паузи залежить від складності запиту, швидкості роботи пошукової системи і якості зв'язку з даною системою.
" Якщо посилань так багато, що вони не вміщаються на одну сторінку, то після перегляду першої сторінки з результатами пошуку можна перейти до наступної.
" Знайшовши потрібне посилання, клацніть на ньому мишею і переходьте на сторінку, яку ви розшукували. Якщо потрібно переглянути після цього інші знайдені документи, то поверніться назад до сторінки з посиланнями і здійсніть перехід на новий документ за іншим посиланням.
В багатьох пошукових системах поле запиту залишається на сторінці під час перегляду результатів, там можна швидко уточнити запит і організувати новий пошук. В більшості систем список включає в себе, крім посилань, декілька рядків кожного зі знайдених документів.
В деяких системах списки посилань відсортовані таким чином, що на початку списку виписані посилання на документи, що найточніше задовольняють ваш запит. Наприклад, якщо в документі часто зустрічаються слова запиту і декілька слів, включених в запит, розміщені в документі поряд, то такий документ, на думку пошукової системи, найповніше задовольняє запиту. Відмітимо, що ступінь відповідності знайденого документа запиту, визначений пошуковою системою, не завжди співпадає з вашим розумінням цієї відповідності. Зазначимо також, що при виконанні запиту пошукова система не шукає документи безпосередньо в Iнтернеті. Вона звертається до своєї бази даних, де в компактному вигляді зібрані дані про інформацію в Iнтернеті.
4.4. Пошук інформації за допомогою системи Yahoo
Опишемо, як виконати пошук з використанням популярної пошукової системи Yahoo.
Принципова відмінність системи Yahoo від інших систем полягає в тому, що можна в цій системі знайти необхідну інформацію без використання запитів, переходячи між посиланнями розділів вбудованого довідника і послідовно уточнюючи межі простору для пошуку. Не обов'язково знати правила формування запитів, достатньо переходити, використовуючи посилання, в потрібні розділи.
Алгоритм роботи з довідковою системою Yahoo досить простий.
" Для активізації пошукової системи Yahoo, вкажіть броузеру, яким ви користуєтеся, адресу www.yahoo.com.
" На Web-сторінці, що з'явилася на екрані, введіть в поле вводу запиту для пошуку слово iнтернет.
" Клацніть на кнопці Search(Пошук), розміщеній праворуч від поля вводу. З'явиться сторінка з відповіддю системи, де вказані посилання на Web-сторінки, в яких зустрічається слово Iнтернет.
Розглянемо ще один спосіб пошуку інформації засобами Yahoo. Одержимо інформацію про Iнтернет, не даючи запиту, а послідовнo уточнюючи інформацію.
" Клацніть на кнопці Назад(Back), щоб повернутися до початкової сторінки системи Yahoo.
" Клацніть мишею на посиланні Internet, яке розміщено під посиланням Computers and Internet. Прочитається сторінка з посиланнями на сторінки, присвячені Iнтернету.
В верхній частині сторінки є поля для запитів і перемикач, що дозволяє обмежувати область пошуку.
" Встановіть перемикач на сторінці в положення Search only in Internet. Тепер простір для пошуку суттєво обмежений.
" Уведіть в полі вводу запит url:ua, щоб одержати список всіх українських сторінок в даному розділі.
" Клацніть на кнопці Search, розміщеній біля поля вводу. В результаті пошуку можуть з'явитися посилання на документи, серед яких можливо будуть і документи українською мовою, присвячені Iнтернету.
Оскільки в пошуковій системі Yahoo можна виконувати пошук за допомогою простих і складних запитів, то розглянемо створення таких запитів в Yahoo. По-перше, треба мати на увазі, що для пошуку документів, які містять певне слово, досить ввести тільки це слово, а для пошуку документів, що містять певне словосполучення, вводять це словосполучення і обмежують його подвійними лапками. По-друге, необхідно знати, якщо слово набране малими літерами, то шукаються документи, в яких зустрічається це слово, набране як малими, так і великими літерами. Наприклад, для слова web шукаються всі документи, які містять слова Web,wEb,weB,WEB,web. Можна задавати тільки частину слова, використовуючи для цього знак "*". Наприклад, на запит наук* будуть знайдені слова наука, науковий і т.д. Для побудови складного запиту використовуються логічні оператори і синтаксичні вирази. Перелічимо допустимі в розширених запитах логічні оператори:
" оператор AND для логічної операції "і" гарантує, що в документі присутні обидва аргументи.
" Оператор OR для логічної операції "АБО" гарантує, що в документі присутній хоча б один з аргументів.
" Оператор NEAR для операції "БіЛЯ" гарантує, що аргументи в документі віддалені один від одного не далі, ніж на 10 слів.
" Оператор NOT для логічної операції "НЕ" гарантує, що в документі цей аргумент відсутній.
Розглянемо побудову складних запитів на прикладах. Для того, щоб в документі певне слово було відсутнє, необхідно перед ним в запиті поставити операцію заперечення, наприклад, NOT music. Для того, щоб задати пошук сторінок, на яких є наявність зараз декількох слів або словосполучень, використовується логічна операція "і". Наприклад, якщо шукаємо документ, в якому є слово "львів" і словосполучення "розклад поїздів", то в запиті слід вказати львів AND "розклад поїздів". Як аргумент можна використовувати не лише слова і словосполучення, але й логічні вирази, наприклад, на запит "розклад поїздів" AND (NOT львів) буде знайдено документи, в яких наявне словосполучення "розклад поїздів" і немає слова "львів". В простому запиті для цього випадку треба було б записати +"розклад поїздів"-львів.
Якщо в шуканому документі має знаходитись хоча б одне з заданих слів, то слід скористатися логічною операцією "АБО". Наприклад, запит чай OR кава OR молоко забезпечить пошук документів, в яких було хоча б одне із вказаних слів.
За допомогою операції "БіЛЯ" формують запити, в яких вказані слова знаходяться поруч. Наприклад, львів AND "розклад поїздів" вказує, що дані слова просто присутні, однак можуть бути розміщені в різних кінцях документа. Запит львів NEAR "розклад поїздів" описує, що слова повинні знаходитися одне від одного недалеко, тобто між ними має бути не більше 10 слів.
Література
1.Буров Є. Комп'ютерні мережі. ? Львів: БАК, 1999. ? 468c.
2.Основи сучасних комп'ютерних технологій ./ Под. Ред.Хомоненко. ?
СПБ : Корона, 1998. ? 448c.
3.Фафенберг Б. Открой для себя INTERNET. ? К.; M.; СПБ.: Комиздат;
Диалектика, 1998. ? 400c.
4. Крол Є. Все об INTERNET. К.: BHV, 1995. ? 320c.
5. Берзин С. INTERNET у васдома. ? СПб.: BHV, 1997. ? 400c.
6. Пайк M. INTERNET в поддлиннике. ? СПб.:BHV, 1996. ? 640c.
7. Левин Д. Р. і др. INTERNET для чайников. ? К.; M.; СПб.: Диалектика, 1998. ? 200c.

 
 

Цікаве

Загрузка...