WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Вставка в креслення фотографій (растрових зображень), та таблиць Excel - Реферат

Вставка в креслення фотографій (растрових зображень), та таблиць Excel - Реферат


Реферат на тему:
Вставка в креслення фотографій (растрових зображень), та таблиць Excel
Вставка зображень
Система AutoCAD дозволяє розміщати на кресленнях растрові зображення: фотографії та інші картинки. Завдяки цьому існує можливість створення красиво оформлених креслень, на яких, наприклад, крім креслення якого-небудь об'єкта міститься і його фотографія.
У AutoCAD підтримуються наступні формати растрових зображень:
" BMP;
" GIF;
" JPEG;
o PNG;
" PCX;
" TARGA;
" TIFF ( з використанням LZW-стиску);
" PICT, FLIC, CALS-1.
Щоб уставити зображення на креслення, випливає з рядка меню вибрати Insert (Вставка) -> Raster Image (Растрове зображення) чи ввести в командний рядок _imageattach.
У результаті з'явиться діалогове вікно Select Image File (Вибір файлу зображення), у якому ви зможете указати файл зображення, .яке ви хочете вставити в креслення (мал. 18.1). При цьому в області Preview (Предос-мотр) ви зможете побачити в зменшеному виді обране зображення.
Рис. 18.1. Вибір зображення для вставки. Діалогове вікно Select Image File (Вибір файлу зображення)
Рис. 18.2. Діалогове вікно Image (Зображення)
Після того, як ви у вікні Select Image File (Вибір файлу зображення) виберете потрібне зображення, з'явиться ще одне вікно - вікно Image (Зображення) (мал. 18.2). У цьому вікні задаються параметри вставки зображення і воно цілком повторює собою вікно Insert (Вставка) (мал. 17.6), використовуване для вставки блоків і розглянуте нами вище.
У вікні Image (Зображення) ви можете задати масштаб зображення, кут повороту і т.д. За замовчуванням у ньому встановлені прапорці Specify on-screen (Указати на екрані). Це значить, що всі параметри зображення (крапку вставки, масштаб) ви задасте мишею безпосередньо на кресленні. Звичайно так воно і робиться. Ви просто натискаєте у вікні Image (Зображення) на "ОК" і далі щигликом миші спочатку задаєте місце вставки зображення, а потім його масштаб (мал. 18.3). Масштабний коефіцієнт ви при цьому можете ввести й у командний рядок. Після цього зображення буде уставлено.
Рис. 18.3. Завдання розміру растрового зображення на кресленні
Надалі ви можете робити практично всі основні операції з зображенням як з об'єктом креслення: збільшити його, повернути, перемістити, зробити дзеркальне відображення і т.д. Зручно для цього використовувати ручки.
Примітка.
Трохи пізніше буде розглянутий ще один спосіб вставки зображень на креслення - за допомогою AutoCAD Design Center (Центр керування AutoCAD).
Цей інструмент передбачений для широкого кола задач, тому йому присвячена окрема глава.
Використання Менеджера зображень
У загальному випадку для керування всіма зображеннями на кресленні використовується Менеджер зображень. Викликати його можна з панелі інструментів Draw (Малювання), у груповій кнопці вибравши значок Щ (див. мал. 18.4). Крім того, Менеджер зображень можна викликати з рядка меню Insert (Вставка) -" Image Meneger (Менеджер зображень).
У результаті кожного з перерахованих дій на екрані з'явиться діалогове вікно Image Meneger (Менеджер зображень), показане на
мал. 18.5. Центральну частину цього вікна займає перелік наявних на кресленні растрових зображень із указівкою їхніх властивостей. Якщо ви хочете видалити яке-небудь зображення, його варто виділити в списку і натиснути на кнопку Detach(Отсоединить).
З вікна Image Meneger (Менеджер зображень)
можна вставити і нове растрове зображення на креслення. Для цього варто натиснути на кнопку Attach (Приєднати). Після цього на екрані з'явиться вже знайоме нам вікно Select Image File (Вибір файлу зображення) і вставка зображення буде вироблятися звичайним образом, описаним нами вище.
Редагування растрових зображень на кресленні
У AutoCAD передбачено кілька операцій редагування растрових зображень, вставлених у креслення. При це ви можете:
Рис. 18.4. Виклик
Менеджера
зображень
" зробити настроювання основних характеристик зображення: яскравості, контрастності, ступеня злиття з тлом;
" відрегулювати якість зображення (чорнове чи високе);
" задати прозорість зображення;
" накреслити автоматично рамку навколо растрового зображення;
" підрізати зображення.
Рис. 18.5. Діалогове вікно Менеджера зображень
Щоб відрегулювати основні характеристики зображення, випливає його виділити (як звичайний елемент креслення) і з рядка системного меню вибрати Modify (Редагування) -> Object (Об'єкти) -". Image (Зображення) -> Adjast (Регулювання). Після цього на екрані з'явиться діалогове вікно Image Adjast (Регулювання Зображення), у якому, за допомогою повзунків ви зможете настроїти необхідні характеристики зображення (мал. 18.6).
Щоб установити якість відображення чорнове (Draft) чи високе (High), випливає з рядка меню вибрати Modify (Редагування) -> Object (Об'єкти) -> Image (Зображення) -> Quality (Якість), а потім у командному рядку вказати потрібне значення. За замовчуванням використовується висока якість.
За замовчуванням усі растрові зображення на кресленнях AutoCAD обрамляються. Щоб відключити відображення рамки навколо зображення, варто вибрати в рядку меню Modify (Редагування) -" Object (Об'єкти) -> Image (Зображення) -" Frame (Рамка). Далі, у командному рядку потрібно буде вказати OFF (Откл.). Снову уключити відображення рамок можна, повторно виконавши цю дію і ввівши в командний рядок ON (Вкл.).
Підрізати зображення можна, вибравши з рядка меню Modify (Редагування) -> Clip (Підрізування) -> Image (Зображення).
Рис. 18.6. Настроювання зображення. Діалогове вікно Image Adjast (Регулювання Зображення)
18.2. Вставка Excel-таблиць і інших об'єктів на креслення
У AutoCAD 2004 не передбачено стандартного засобу, що дозволяє швидко і зручно створювати таблиці на кресленні. Тому, уставивши таблицю Есхеї в креслення, можна позбутися від кропіткої роботи, тим більше, якщо у вас уже мається така Есхеї-таблица.
Зробити це можна в такий спосіб. Вам необхідно запустити Excel і відкрити в ньому таблицю, що ви хочете вставити на креслення. Потім випливає цю таблицу виділити і скопіювати в буфер обміну Windows (натиснувши на кнопку %,). Далі варто перейти на креслення і клацнути по піктограмі '"і . Після цього таблиця буде розміщена на кресленні, а на екрані з'явиться вікно OLE Properties (OLE Властивості) (мал. 18.7). У цьому вікні можна задати такі характеристики вставки таблиці, як масштаб, розміри і т.п. Можна відразу натиснути на "ОК", а потім змінити розташування і розміри таблиці за допомогою миші (редагуючи по "ручках").
У загальному випадку таким же шляхом здійснюється впровадження в креслення даних з інших додатків (ці додатки повинні бути встановлені на комп'ютері).
Рис. 18.7. Вставка Excel-таблиці

 
 

Цікаве

Загрузка...