WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → FrontPage. Концепція створення Web-сторінок, яка реалізована у FrontPage (пошукова робота) - Реферат

FrontPage. Концепція створення Web-сторінок, яка реалізована у FrontPage (пошукова робота) - Реферат

або частину тексту дуже просто:
1. Відкрийте Web-сторінку в режимі Page View.
2. Виберіть елементи, які ви хочете позиціонувати.
3. Виберіть Position в меню Format.
4. Введіть настройки місцезнаходження елементів.
5. Натисніть ОК.
Якщо ви протягом довгого часу змагаєтесь з HTML, намагаючись управляти шрифтами і компонуванням сторінки, використання CSS може помітно полегшити ваше життя. Однак візьміть до уваги дві пастки:
Те, що ви вказали якийсь шрифт, ще не означає, що він буде автоматично встановлений на комп'ютері відвідувача Web-сайта.
Якщо ви настроїли розміщення одних елементів і не зробили цього для інших, загальне компонування сторінки може виявитися не дуже вдалим.
Мал. 6. Задопомогою цього діалогового вікна можна обрати позиціонування CSS2 для виділеного об'єкта
З чого складається ім'я стилю CSS?
Офіційно стилі CSS називаються селекторами (selectors). Існує три типи селекторів:
1. Клавіатурні селектори (type selectors) називаються так само (і таким же чином впливають на відображення тексту), як і відповідні їм теги HTML. Наприклад, ви можете управляти зовнішнім виглядом всіх списків на Web-сторінці за допомогою селектора L1 і привласнювати йому потрібних вам властивостей.
2. Селектори класів (class selectors) починаються з точки, і їх використання складається з двох, етапів. На першому етапі ви визначаєте клас, а на другому -застосовуєте його до будь-якого вибраного вами елемента HTML.
3. Селектори ідентифікаторів (ID selectors) починаються зі знаку фунта (#), використовуються вони також в два етапи, але дещо по-іншому. Передусім ви привласнюєте будь-якому елементу HTML ідентифікатор (ID), а потім визначаєте селектор ідентифікаторів, що дозволить настроїти властивості CSS для елемента.
На практиці частіше за все використовуються клавіатурні селектори і селектори класів.
Абсолютне позиціонування і Z-індекс
Абсолютне позиціонування - це засіб, який передбачений в браузерах, що підтримують специфікацію CSS другого рівня. CSS2 забезпечує можливість розміщувати елементи в певних місцях. При цьому відлік може проводитися як від їх нормального розміщення, так і від верхнього лівого кута контейнера. (Для CSS контейнер за умовчанням - це простір всередині кордонів документа. Однак спеціально виділені області Web-сторінки також можуть бути контейнерами. Контейнерами можуть бути ячейки таблиць, розділи і діапазони.)
Нова властивість CSS, яка називається z-index, дозволяє управляти видимістю елементів Web-сторінки, що перекриваються. Коли на одній ділянці сторінки перекриваються декілька елементів, видимим стає елемент з найвищим значенням z-index. Далі елементи можуть відкриватися відповідно до їх відносних значень z-index.
У звичайних елементів Web-сторінки z-index за умовчанням рівний 0. Елементи з позитивним значенням z-index мають при відображенні пріоритет перед нормальним змістом Web-сторінки. У той же час нормальні елементи Web-сторінки мають пріоритет перед елементами з негативним z-index.
Набори фреймів
Набір фреймів (frameset) - це спеціальна Web-сторінка, єдине призначення якої - розбиття вікна браузера на прямокутні області, які називаються фреймами (frames). У кожного фрейма є ім'я (name) і мета (target). Ім'я визначає назву фрейма, а мета - назва Web-сторінки всередині цього фрейма. Можна зробити так, що натиснення гіперпосилання в одному фреймі буде завантажувати сторінки в іншому фреймі. Часто зустрічаються додатки, коли в одному фреймі метою є файл з меню, а в іншому - те, що з'являється при виборі пункту меню. У результаті немає необхідності спеціально піклуватися про те, щоб меню було доступне з кожної сторінки. Звичайно, фрейми можна застосовувати і для безлічі інших додатків. Фрейми - це завжди кращий вибір, коли вам необхідно, щоб мінялися лише вікна в браузері.
На мал. 1.9 показаний відкритий у FrontPage набір фреймів. Набори фреймів і їх цілі показані з використанням всіх можливостей WYSIWYG. Зверніть увагу на фрейм заголовка вверху сторінки, меню в нижній лівій частині і велике вікно для основного змісту в нижньому правому куті. Таке рішення є вельми поширеним.
Мал 7. FrontPage забезпечує повний режим WYSIWYG для роботи з наборами фреймів
Компонент Shared Borders
Компонент Shared Borders дозволяє застосовувати будь-яке обрамлення - зверху, знизу, справа і зліва - до вибраних Web-сторінок або до всього Web. Загальне обрамлення може бути дуже корисне при застосуванні стандартних стилів заголовків, стандартних підписів в кінці сторінки і стандартного вмісту по краях сторінок у всьому Web.
Зображене нижче діалогове вікно дозволяє застосувати загальне обрамлення для Web-сторінки або Web цілком. Зображення The Borders To Include показує зразкове розміщення елементів обрамлення.
Насправді обрамлення представляє з себе елементи таблиці. FrontPage оточує нормальний вміст сторінки спеціальною таблицею. Якщо використовуються всі чотири можливих поля для обрамлення, виходить таблиця розміром 3x3 (три стовпці в рядку 1 і ще 4 об'єднаних). На мал. 1.10 показана сторінка з чотирма полями загального обрамлення.
Мал. 8. Прямокутні поля зверху, знизу, справа і зліва - це загальне обрамлення. Воно може застосовуватися до всіх сторінок у Web
Ви можете редагувати загальні поля всередині будь-якої сторінки, яка їх використовує, але пам'ятайте, що ці зміни відіб'ються на всіх сторінках вашого Web. Вміст полів загального обрамлення зберігається в чотирьох файлах:
o _borders/bottom.htm;
o _borders/left.htm;
o _borders/right.htm;
o _borders/top.htm.
За умовчанням в top.htm міститься компонент заголовка сторінки і горизонтальний компонент Navigation Bar. Файл left.htm містить вертикальний компонент Navigation Bar, а в інших двох вміщені тільки коментарі.
У розділі "Автоматичне створення вмісту за допомогою компонентів Front-Page" нижче в цьому розділі заголовки сторінок (Page banners) будуть розглянуті детальніше. Зараз досить зазначити, що вони відображають заголовки сторінок, настроєні в режимі Navigation View. Компонент заголовка сторінки дозволяє відображати у файлі top.htm правильний заголовок для кожної сторінки Web. При цьому зміст єдиного top.htm не змінюється.
Navigation Bars можна визначити як компоненти FrontPage, які автоматично створюють зв'язки між сторінками у FrontPage Web. Зв'язки на кожній сторінці відображають структуру, яку ви формуєте, перетягуючи Web-сторінки на ієрархічній діаграмі. Більш детально Navigation Bars розглядаються в розділі "Автоматичне створення вмісту за допомогою компонентів FrontPage" нижче в цьому розділі або в "Компоненти FrontPage, призначені для роботи з FrontPage Web".
Використання шаблонів кольорів
Колірні шаблони (Color Master) надають можливість одним сторінкам Web успадкувати кольори тексту і фон інших сторінок, хоч і не таким радикальним чином, як теми.Будь-яка сторінка може бути джерелом (або шаблона) відносно кольорів і фону для іншої сторінки, хоч кращий підхід

 
 

Цікаве

Загрузка...