WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → FrontPage. Концепція створення Web-сторінок, яка реалізована у FrontPage (пошукова робота) - Реферат

FrontPage. Концепція створення Web-сторінок, яка реалізована у FrontPage (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота
на тему:
FrontPage. Концепція створення Web-сторінок, яка реалізована у FrontPage
Механізми роботи у World Wide Web вельми прості. Головний принцип - це обмін інформацією між комп'ютером, що запитує інформацію (його; часто називають клієнтом), і комп'ютером, який цю інформацію надає (цей комп'ютер часто називають сервером). Клієнтське програмне забезпечення - браузер - запитує Web-сторінки з серверу, який знаходиться десь в мережі, будь то корпоративна інтрасітка або World Wide Web. Браузер ідентифікує запитаний файл відповідно до його імені у файловій системі серверу і запитує сервер на предмет його відправки. Після отримання файла браузер відображає його для користувача. Якщо у Web-сторінці знаходяться посилання на додаткові компоненти, наприклад, графічні, звукові або відеофайли, браузер запитує їх, використовуючи той же механізм.
Творець Web-сторінки може призначити уривки тексту, зображення та інші об'єкти на сторінці гіперпосилання. В кожному гіперпосиланні вказується мережева адреса та ім'я файла іншої Web-сторінки. Клацнувши по гіперпосиланні на поточній Web-сторінці, ми віддаємо команду браузеру завантажити і показати асоційовану з нею сторінку або файл.
HTML і текстові редактори
Найважливіше рішення, яке було прийняте при винаході World Wide Web, - відкинути весь досвід, який був накопичений протягом 10 років в комп'ютерній оброці тексту. Проте в цей час браузери чекають від вас, що Web-сторінки будуть представлені у форматі HyperText Markup Language (HTML). HTML складається із звичайного ASCII-тексту, розміченого за допомогою тегів. Наприклад, тег означає початок нового параграфа, - маркірований список, а - сам елемент "список". Цим форматом може скористатися будь-хто, застосувавши при цьому найпростіший текстовий редактор типу Microsoft Notepad, що постачається з Windows.
Немає способу передбачити, який розмір екрана використовує кожен відвідувач Web-сайта або які шрифти у нього встановлені. Тому деталі залишаються Web-дизайнером на розсуд браузера користувача або системи, з якою він працює. Текст повинен відображатися правильно, незалежно від того, в якому вікні документа у користувача він показаний. Дизайнер може, наприклад, привласнити заголовкам стильові коди від до в залежності від їх відносного розміру, але теоретично кожний комп'ютер може відобразити ці заголовки по-своєму, використовуючи різні шрифти, розміри і кольори.
Об'єктивно HTML - це одна з найгірших мов для опису сторінок. Її величезна сила і в той же час слабкість полягають в простоті. Простота дозволяє будь-якій людині створювати Web-сторінки, використовуючи найпростіші текстові редактори (наприклад, Notepad), і ці сторінки можна буде успішно прочитати на іншому комп'ютері. З іншого боку, та ж сама простота накладає на дизайнерів такі обмеження, що вони тратять значну частину часу на їх подолання. Дизайнери сторінок повинні бути дизайнерами, стилістами і художниками, але не техніками, які єдині можуть розібратися в заплутаному коді.
Для справедливості треба вказати, що перші версії HTML призначалися для роботи з учбовими і науковими текстами і цілком відповідали цим задачам, незважаючи на простоту. У них не були передбачені засоби, наприклад, для запису математичних рівнянь, діаграм або таблиць. Проте специфікації HTML, розроблені в наші дні, передбачають засоби, за допомогою яких можна створити найскладніші з Web-сторінок, що зустрічаються. На практиці текстові редактори і досі залишаються в числі найпоширеніших засобів для створення Web-сторінок, незалежно від того, наскільки складна сторінка або її HTML-код.
Можливість створення Web-сторінок з використанням найпростіших, всім доступних засобів зіграла важливу роль в розвитку Web і досі залишається поширеною на практиці, хоча для багатьох людей створення Web-сторінок вручну представляє серйозні труднощі.
o Кодування Web-сторінок вручну вимагає серйозного знання безлічі команд розмітки. Наприклад, означає формат заголовка, і означає початок і кінець виділення напівжирним шрифтом, а - вставку вказаного графічного файла.
o Відсутність графічного інтерфейсу не дозволяє використати візуальний зворотній зв'язок, щоб можна було відразу уявити собі, як Web-сторінка буде виглядати в очах відвідувачів вашого сайта. Крім того, відсутність візуальних підказок утруднює використання різних елементів і параметрів.
o У типовому наборі Web-сторінок відносини між текстом, зображеннями та іншими типами файлів відрізняються великою складністю і заплутаністю. Це може привести до помилок, наприклад, друкарської помилки, коли вказується ім'я файла або шлях до нього. Створення такої структури - досить складна задача, але працювати з нею протягом тривалого часу набагато складніше.
FrontPage надає велику кількість засобів, які дозволяють творцям Web-сторінок вирішувати проблеми, подібні до описаних вище, і багато інших. У частині розділу, що залишилася, я спробую дати їх короткий огляд. При розгляді кожного засобу постарайтеся уявити, як складно було б досягти такого ж результату з використанням звичайного текстового редактора.
FrontPage і редагування в режимі WYSIWYG
Звичайно у Web-дизайнерів, що працюють з текстовим редактором, паралельно працює браузер, який показує сторінку, на якій вони працюють. Час від часу дизайнер зберігає файл, а потім натискає кнопку Refresh в браузері, щоб знову завантажити файл в браузер. "Але це божевілля! - скажете ви. Чому не можна зробити так, щоб редактор Web-сторінок відразу відображав те, що побачить відвідувач сайта?" Іншими словами, чому не можна скористатися технологією WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get - що бачиш на екрані, те і отримаєш в результаті), замість того, щоб розбиратися в коді HTML?
В деякій мірі FrontPage 200X дає відповідь на це запитання. На мал. 1 та 2 показано, що Internet Explorer i FrontPage 200X відображають одну і ту ж сторінку майже однаково.
Мал. 1. Показ в Internet Explorer складної Web-сторінки
Мал. 2. FrontPage схожим чином відображає цюж сторінку
Звичайно, існують обмеження при відображенні Web-сторінки в режимі WYSIWYG в HTML-редакторі. Відвідувач вашого сайту самостійно визначає розподільну здатність свого монітору, глибину кольору, ширину вікна браузера, гарнітуру і розмір шрифта та інші параметри в залежності від своєї опреційної системи та властих потреб . Наврядчи будь-який HTML-редеактор зможе передбачити ці параметри в процесі розробки сторінки, і, відповідно, він не зможе точно відобразити Web-сторінку. Але у FrontPage є достатньо потужні можливості попереднього перегляду, які забезпечують результат, схожий з тим, що побачать відвідувачі Web-сайту.
При порівнянні мал. 1 і 2 помітно, що FrontPage також відображає деякі структурні елементи, які не показує браузер. Під час розробки FrontPage відображає границі таблиць, які визначені як такі, що мають нульову товщину, розриви рядків тексту і в деяких випадках також невидимі кольори. Все цепризначено для допомоги вам

 
 

Цікаве

Загрузка...