WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Скрипти, що виконуються на сервері - Реферат

Скрипти, що виконуються на сервері - Реферат

відкрити його, скористайтеся пунктом Other Windows в меню View. Це вікно займає ту ж область екрана, що і вікно схеми скрипта. Для переходу між цими вікнами скористайтеся вкладками HTML Outline і Script Outline.
Вікно панелі елементів
Панель елементів Microsoft Script Editor призначена для розміщення на Web-сторінці елементів, що зустрічаються найчастіше. Це можна зробити шляхом перетягування або подвійним натисненням миші по зображенню елемента.
Додаткові елементи можна вставляти за допомогою меню HTML. Однак і в панелі елементів, і в меню HTML Microsoft Script Editor ви знайдете не всі елементи, які можна розмістити на Web-сторінці. У деяких випадках вам доведеться створювати теги для них вручну.
Редагування коду скрипта
Головна перевага Microsoft Script Editor полягає в тому, що за допомогою нього дуже зручно редагувати і налагоджувати код як скриптів, так і HTML.Вам досить набрати тільки початок функції, а потім скористатися клавішею Tab (крім того, можна вибрати потрібне значення в списку, що автоматично з'являється ). Редактор Microsoft Script Editor автоматично допише повну назву функції. Це не тільки зекономить багато часу, але і допоможе зберегти від помилок в синтаксисі.
Відладка з допомогою Microsoft Script Editor
Найбільш вражаючий і потужний засіб Microsoft Script Editor - це можливості відладки. Microsoft Script Editor дозволяє вам проводити відладку як скриптів, що виконуються в браузері, так і серверних скриптів в автоматичному режимі. Ви можете скористатися всіма можливостями потужного відладчика: запускати скрипт для по-крокового виконання, перевіряти значення змінних і властивості об'єктів в різні моменти виконання і встановлювати точки зупинки.
У найбільшому вікні в тексті скрипта виділена поточна команда. Вікно Locals дозволяє переглядати всі локальні змінні для цього скрипта. У цьому вікні є вкладка Immediate, яка дозволяє негайно виконати будь-яку команду - прямо під час виконання скрипта. Наприклад, ми можемо виконати в ній рядок коду Cnt=3, і значення для змінної Cnt зміниться на 3. Після цього ми можемо продовжити відладку за допомогою клавіші F11 (натиснення на цю клавішу приводить до виконання наступного рядка коду). Якщо ж нам треба прогнати скрипт цілком, в нашому розпорядженні клавіша F5.
Жоден серйозний програміст при відладці додатків не може обійтися без пунктів зупинки (breakpoints). Пункти зупинки дозволяють зупинитися в будь-який момент виконання скрипта і проаналізувати, наприклад, поточне значення змінних. Щоб встановити пункт зупинки, виберіть потрібне місце у програмі в головному вікні редагування і скористайтеся командою Insert Breakpoint в меню Debug (встановлювати і знімати пункти зупинки можна також подвійним натисненням миші по лівому краю основного вікна редагування). Пункт зупинки буде помічений в коді скрипта червоною точкою. Для видалення пункту зупинки в меню Debug призначена команда Remove Breakpoint, для тимчасового відключення (без видалення) - Disable Breakpoint. Можна видалити відразу всі пункти зупинки за допомогою команди Clear All Breakpoints.
Microsoft Script Editor - це дуже складний і потужний додаток з безліччю можливостей. Мабуть, для повного опису всіх його функцій і особливостей була б потрібна книга розміром не менше тієї, яку ви зараз тримаєте в руках. Однак я сподіваюся, що коротке знайомство з Microsoft Script Editor стане хорошим відправним пунктом для отримання вами нових знань.
Використання Visual Basic Editor
Скрипти, як ті, що виконуються в браузері, так і ті, що працюють на сервері, - це дуже важлива частина професійних Web-сайтів. Однак іноді вам може бути потрібна автоматизація не тільки Web-сайта, але і самого FrontPage. Наприклад, як можна уникнути необхідності виконувати одну і ту ж послідовність операцій вручну при редагуванні безлічі схожих одна на одну Web-сторінок?
Тепер у FrontPage, як і в інших додатках Microsoft Office, реалізована підтримка спеціального діалекту Visual Basic, яка називається Visual Basic For Applications (VBA). Цей діалект мало чим відрізняється за можливостями від звичайного Visual Basic і дозволяє використовувати дуже зручні і потужні засоби створення і редагування коду, реалізації вигаданих вами діалогових вікон, використання найрізноманітних властивостей, подій і методів. Більш-менш докладний розгляд навіть тільки основних можливостей VBA значно збільшив би розмір цієї книги, тому ми обмежимося тільки коротким оглядом.
Ви можете відкрити Visual Basic Editor, обравши в меню Tools пункт Macro, а потім - Visual Basic Editor. Інший спосіб - скористатися поєднанням клавіш Alt+Fll.
У верхньому лівому кутку Visual Basic Editor розташоване вікно проекту. У цьому вікні показані модулі, форми і модулі класу (частіше вони називаються просто класами). Модуль - це просто файл, який містить код Visual Basic, за звичай функцій або підпрограм. Форма - це спеціально розроблене діалогове вікно, модуль класу містить об'єктно -орієнтований код, який взаємодіє з іншими модулями за допомогою властивостей, методів і подій.
У вікні Properties відображаються властивості виділеного об'єкта. Наприклад, у модуля RFP_2000Macros є тільки одна доступна для зміни властивість - його ім'я. Такі об'єкти, як діалогові вікна і елементи форм, володіють десятками властивостей, які можна настроювати в цьому вікні.
У головному вікні редагування підпроцедура, яка називається ShowDate. У цієї підпроцедурі міститься єдина команда:
"MsgBox This Page Last Updated" & Chr(13) & _
ActiveDocument.LastModified,
vblnformation
Команда MsgBox призначена для відображення стандартного діалогового вікна Windows, в яке буде вміщений напис "This Page Last Updated".
Амперсанд (&) зливає рядки разом, а підкреслення (_) повідомляє програмі, що рядок продовжується. Chr(13) означає символ з кодом 13, тобто символ перекладу рядка. Він потрібен нам виключно для того, щоб напис "This Page Last Updated" і самі дані про час і дату оновлення були розміщені на різних рядках.
Вираз ActiveDocument.LastModified призначений, для отримання інформації про поточну сторінку у FrontPage. ActiveDocument - це службовий вираз, що означає поточну, відкриту у FrontPage сторінку, а LastModified - властивість цієї сторінки (дату і час останнього збереження), vblnformation - це спеціальна константа VBA. Взагалі, можна було б обійтися і без неї, але вона відображає красивий синьо-білий значок з буквою I в лівій частині екрана, яка свідчить про те, що це діалогове вікно - інформаційне.
Щоб запустити цей макрос, збережіть його у Visual Basic Editor (після цього Visual Basic Editor можна закрити), поверніться у FrontPage і в меню Tools виберіть Macro, а потім - Macros. Відкриється діалогове вікно із списком всіх наявних макросів, в якому ви можете вибрати нашмакрос ShowDate і виконати його за допомогою кнопки Run. Якщо якісь макроси ви використовуєте часто, для них можна створити кнопку на панелі інструментів або пункт меню. Детальніше про це - в наступному розділі.

 
 

Цікаве

Загрузка...