WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота з гіперпосиланнями - Реферат

Робота з гіперпосиланнями - Реферат

комп'ютера, буде використаний порт за умовчанням для поточного протоколу (для HTTP за умовчанням використовується порт 80). Якщо ж ім'я комп'ютера не вказане, буде використаний той же порт, що і для завантаження поточної сторінки.
o Якщо немає інформації про шлях, використовується та ж папка, до якої відноситься поточний файл.
o Якщо не вказане ім'я файла, Web-сервер передасть файл за умовчанням для цього каталогу. Якщо такий файл відсутній, в залежності від настройок Web-сервера (пов'язаних з безпекою) буде переданий або список файлів в даному каталозі, або повідомлення про неможливість знайти файл або про те, що перегляд каталогу заборонено.
o Хоч і інформація про шлях, і інформація про ім'я в файлі відносяться до числа необов'язкових, щось одне все-таки повинно бути присутнім.
Зверніть увагу, що ви не зможете застосувати таку підстановку замість пропущеної вами інформації при введенні адреси в адресному рядку браузера (за винятком можливості пропустити ім'я файла). Наприклад, якщо зараз у вашому браузері відкрита сторінка
http://www.microsoft.com/frontpage/learn.htm
то для переходу на сторінку What's New вам зажадається змінити адресу в браузер і на
http://www.microsoft.com/frontpage/brochure/whatsnew.htm
Однак всередині самого файлу learn.htm ви можете використати набагато більш коротке посилання:brochure/whatsnew.htm
Всю інформацію, що залишилася браузер введе за вас автоматично.
Створення гіперпосиналь і управління ними
Найбільш поширена форма гіперпосилань - це так званий якір (anchor). При використанні цього типу гіперпосилань натиснення мишею по частині тексту або зображення, пов'язаного з цим гіперпосиланням, приведе до завантаження вказаної в ній нової сторінки. Простий якір має такий синтаксис HTML:
Клацніть тут для отримання інформації про нас
В браузері це буде мати такий вигляд:
Клацніть тут для отримання інформації про нас
І, якщо все зроблене правильно, натиснення мишею дійсно повинне відкрити в браузер і нову сторінку з потрібною інформацією. Буква А в коді означає Anchor (якір), а HREF розшифровується як Hypertext Reference. Весь текст, який вміщений між тегами і , буде сприйнятий як гіперпосилання, і натиснення по ньому приведе вас до сторінки, вказаній в HREF.
Головна причина, по якій взагалі був створений FrontPage, - це можливість позбавити від необхідності створювати теги типу вручну. Процедура створення гіперпосилання у FrontPage виглядає таким чином:
1. Виділіть текст або зображення, для якого ви бажаєте створити гіперпосилання.
2. Виберіть Hyperlink в меню Insert (або натисніть кнопку Hyperlink в панелі інструментів Standart, або просто натисніть Ctrl+K). Відкриється діалогове вікно Insert Hyperlink (мал. 1).
3. Введіть в полі URL шлях до Web-сторінки, на яку буде посилатися гіперпосилання, і натисніть ОК.
Мал. 1. Діалогове вікно Insert Hyperlink
Створення гіперпосилань перетягненням
Якщо ви працюєте з FrontPage Web (неважливо, розміщений він на локальному диску або на Web-сервері), гіперпосилання на сторінки всередині вашого Web можна створювати зовсім просто.
1. Відкрийте сторінку, на якій ви хочете розмістити гіперпосилання.
2. Знайдіть в Folder List сторінку, на яку треба перейти по гіперпосиланню.
3. Перетягніть цю сторінку туди, де ви хочете розмістити гіперпосилання. FrontPage автоматично створить гіперпосилаання, при цьому як текст буде використана назва сторінки.
Зверніть увагу на кнопку Parameters в правій частині діалогового вікна IsertHyperlink. Ця кнопка спеціально призначена для додавання параметрів і їх значень до адреси URL. При її натисненні відкривається діалогове вікно Hyperlink Parameters (мал. 2), в якому можна вказати назви параметрів і їх значень. Така можливість може виявитися корисною для передачі даних програмі або скрипту на Web-сервері без використання форм HTML. Зміна або видалення вже існуючих параметрів проводиться за допомогою кнопок Modify і Remove. Можна видалити відразу всі параметри. Для цього призначена кнопка Clear.
Мал. 2. Додавання параметрів для гіперпосилання
Щоб видалити непотрібне гіперпосилання, клацніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть Hyperlink Properties. Відкриється вікно Edit Hyperlink, в якому ви зможете видалити раніше введену адресу.
Використання закладок
Якщо Web-сторінка досить довга, буває краще, щоб гіперпосилання вказувало не на її початок, а на яке-небудь спеціально вказане місце на цій сторінці. Для цього в HTML передбачені закладки (bookmarks). Закладки можуть використовуватися як для того, щоб перейти з одного місця на інше на тій же самій сторінці, так і для того, щоб при переході з іншої сторінки нова сторінка відразу ж відкривалася в потрібному місці. Ось як створюється закладки у FrontPage.
1. Відкрийте у FrontPage сторінку, на яку ви хочете вмістити закладки.
2. Встановіть курсор вставки туди, де ви хочете розмістити закладки.
3. У меню Insert виберіть Bookmark. Відкриється діалогове вікно, показане на мал. 3.
Мал. 3. Закладки дозволяють перейти точно на певне місце на сторінці
Введіть ім'я закладки в полі Bookmark name. Імена закладок на сторінці повинні бути унікальними.
Місце закладки буде помічене пунктирним підкресленням (якщо при створенні закладення ніякий текст не був виділений, то додатково буде вставлене зображення прапорця ).
У діалоговому вікні Bookmark (див. 3) є дві додаткові кнопки. Кнопка Clear дозволяє видалити раніше створену закладку (вибравши її в списку Other Bookmark on this page), а кнопка Goto - переміститися на вибрану закладку. Щоб створити гіперпосилання, яке посилається на закладку, можна скористатися комбінованим списком Bookmark в діалоговому вікні IsertHyperlink або просто дописати ім'я закладки після знаку фунта(#) в кінець адреси URL.
Використання активних областей
Гіперпосилання можна прив'язувати не тільки до тексту або зображень цілком, але і до окремих частин зображень. Для цього потрібна частина зображення позначається як активна область (hotspot). Інша назва активних областей - карти зображень (image maps).
Натиснення мишею по активній області приводить до переходу на сторінку, вказану в URL, як і натиснення по звичайному гіперпосиланню . Частіше за все активні області застосовуються при використанні зображень-меню або карт, хоч область їх застосування може бути самою різноманітною.
Ось як позначаються активні області на зображенні у FrontPage:
1. Виділіть зображення на сторінці.
2. Клацніть по кнопці Rectangular Hotspot (прямокутна активна область), Circular Hotspot (кругла активна область) або Polygonal Hotspot (многокутна активна область) в панелі інструментів Picture.
3. Якщо ви вибрали Rectangular Hotspot або Circular Hotspot, перетягнете їх мишею в потрібне місце на зображенні. Якщо ж ви використовуєте Polygonal Hotspot, клацніть мишею на кожний кут, а щоб завершити створення багатокутника, клацніть два рази мишею по останньому куту. Від нього буде автоматично проведена лінія до тієї точки, з якої почався багатокутник.
4. Після створення активної області FrontPage відкриє діалогове вікно Create Hyperlink (те ж саме, що використовується і при створенні звичайних гіперпосилань). Введіть потрібну інформацію і натисніть кнопку ОК.
5. Якщо після виділення активних областей на малюнку вам ще потрібно створити гіперпосилання для всього малюнка, клацніть по будь-якій частині малюнка, яка досі не помічена як активна область, і створіть для неї гіперпосилання звичайним образом.
Якщо на зображенні важко розпізнати активні області, скористайтеся кнопкою Highlight Hotspot в тій же панелі інструментів Picture.
Щоб змінити розміри або перетягнути активну область по зображенню, клацніть по цій області і перетягніть її мишею. Щоб змінити гіперпосилання для активної області, двічі клацніть по цій області мишею (або клацніть правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть Picture Hotspot Properties).

 
 

Цікаве

Загрузка...