WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Початок роботи з Web-сторінками (пошукова робота) - Реферат

Початок роботи з Web-сторінками (пошукова робота) - Реферат

деякі проблеми.
o Звичайно не всі з 256 кольорів можна одночасно використати. Наприклад, для комп'ютерів під управлінням Windows 20 кольорів зарезервовано для використання з елементами вікон (кордони вікон, заголовки і інші). У результаті в розпорядженні додатків залишається тільки 236 кольорів.
o Web-сторінки можуть містити будь-яку кількість зображень у форматі GIF. Кожне з цих зображень, в свою чергу, може використати 256 кольорів. Однак два зображення можуть запросити вже 512 кольорів, три - 768 і т.д. Але одночасно на екрані можуть відображатися тільки 256 кольорів, що може привести до проблем при перегляді Web-сторінок.
o Зображення у форматі JPEG (JPG) може містити до 16 777 216 кольорів. Зрозуміло, що при спробі використати для такого зображення тільки 256 кольорів можуть виникнути проблеми.
Більшість браузерів вирішують ці проблеми, використовуючи для відеосистем з 256 кольорами фіксовану палітру з 216 кольорами. Ця кількість кольорів виходить шляхом множення шести певних рівнів червоного на шість рівнів зеленого і на шість рівнів синього (табл. 4.3). Оскільки це - єдині кольори, відносно яких можна бути упевненим, що браузер відобразить їх так, як ви задумали, вони отримали назву безпечних кольорів браузерів (browser-safe colors).
Для відображення кольорів з RGB-інтенсивністю, відмінною від значень, наведених в таблиці, браузер використовує змішення (dither) або підстановку (substitutes). При застосуванні змішення області з нестандартним кольором замінюються сумішшю пікселів стандартних кольорів. У теорії око майже не повинно помічати відмінностей, але на практиці таке зображення часто виглядає зернистим. Найкраще змішення працює на зображеннях з плавними переходами тонів (наприклад, фотографіях). Однак результат його застосування до тексту, заливки або зображень, створеним за допомогою ліній, може бути дуже неприємним.
При використанні підстановки браузер просто замінює нестандартний колірна найближчий до нього стандартний. Для фону звичайно застосовується підстановка, оскільки нерівномірність фону може привести до проблем із сприйняттям тексту.
Висновки прості. Так як при змішенні та підстановці відвідувачі будуть бачити зовсім не те, що ви планували, використовуйте для Web-сторінок тільки безпечні кольори.
У деяких випадках, однак, можна забути про відвідувачів з 8-бітним кольором і розраховувати тільки на відвідувачів з 24-бітними відеосистемами (наприклад, всі відвідувачі вашого сайту - співробітники підприємства зі стандартними робочими станціями). Однак, якщо ви відкриваєте сайт для публічного доступу, потурбуватися про 8-бітних відвідувачів слід обов'язково.
Використання діалогових вікон FrontPage для вибору кольорів
Для вибору більшості кольорів у FrontPage використовуються три діалогових вікна:
Діалогове вікно, що розкривається з 16 стандартними кольорами VGA, кнопкою для кольору за умовчанням (Automatic) і кнопкою для додаткової настройки (More Colors). Це діалогове вікно наведено на мал. 13.
Мал .13. Перше діалогове вікно для вибору кольорів у FrontPage
При натисненні на кнопку More Colors відкривається наступне діалогове вікно, в якому вам вже пропонується вибір з 127 кольорових зразків, зразків білого і чорного кольорів і 15 відтінків сірого кольору (мал. 4.15). Крім того, там є декілька інформаційних полів для відображення інформації про колір і дві кнопки. Натиснення на кнопку Select дозволяє вибрати будь-який колір з екрана вашого монітора, а натиснення на кнопку Custom відкриває ще одне діалогове вікно для найбільш точного вибору кольору.
Абсолютно будь-який з доступних в системі кольорів можна вибрати в діалоговому вікні Color (мал. 16). Щоб відкрити це вікно, в діалоговому вікні More Colors натисніть кнопку Custom.
Розглянемо кожне вікно для вибору кольорів по порядку.
Найперше діалогове вікно (мал. .13) надає у ваше розпорядження 16 кольорів (кнопка Automatic передбачає вибір кольору, що використовується браузером по умовчанню). На жаль, з цих 16 кольорів лише половина є безпечною. Вісім, що залишилися, може не вистачити для створення ефективного оформлення вашого сайту.
Мал. 14. Діалогове вікно More Colors
Тому для вибору кольорів краще використовувати наступний рівень - діалогове вікно More Colors (див. мал. 14). У ньому використовується шестикутник з набором із 127 кольорів, а внизу - чорний і білий зразки і шість градацій чорно-білого зображення. Переважна більшість кольорів з набору є безпечними, однак зрідка попадаються і такі кольори, які не відповідають вимогам до безпечних кольорів. Наприклад, такий колір вибраний на малюнку. Пам'ятайте, що якщо будь-яке з трьох шістнадцатеричних значень відрізняється від 00, 33, 66, 99, CC або FF, то колір не є безпечним.
У цьому ж діалоговому вікні можна скористатися кнопкою Select, щоб вибрати потрібний колір з будь-якої точки екрана монітора.
Мал. 15. Діалогове вікно Color
Будь-який колір, доступний в системі, можна вибрати в наступному діалоговому вікні Color (див. мал. 16). При цьому у вашому розпорядженні три способи: можна вибрати колір на панелі, можна скористатися звичайною колірною моделлю RGB, а можна також скористатися моделлю відтінок-насиченість-яскравість: Hue-Saturation-Luminance (в цій книзі ми її не будемо розглядати). Пам'ятайте, що для створення будь-якого з 216 безпечних кольорів в полях Red, Green і Blue можна використати тільки десятеричні значення 0, 51, 102, 153, 204, 255 - і ніякі інші.
Вибір кольорів для сторінки
На жаль, мистецтво вибору кольорів не є предметом цієї роботи. Однак ось декілька порад, які можуть допомогти Web-дизайнерам.
o Вибирайте кольори, які поєднуються між собою. Наприклад, сторінку можна виконати в небесних тонах, морських тонах, вибрати для неї теплі кольори землі або щось інше. Ті кольори, які звичайно зустрічаються разом і красиво виглядають в природі, швидше усього, будуть добре виглядати всюди.
o При виборі кольорів для Web-сторінок пам'ятайте про те, що вони повинні поєднуватися з кольорами на зображеннях.
o Між текстом і фоном завжди повинен бути чіткий контраст.
o Краще використовувати темний текст на світлому фоні, ніж навпаки.
o Кольори повинні контрастувати, але не дисгармоніювати.
o Краще не використовувати таких фонових зображень, які будуть відволікати увагу від тексту. Ідеальні зображення для фону - дуже світлі і зі слабим контрастом.

 
 

Цікаве

Загрузка...