WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Початок роботи з Web-сторінками (пошукова робота) - Реферат

Початок роботи з Web-сторінками (пошукова робота) - Реферат

інформацію. Якщо на цю посаду прийде інша людина або адреса зміниться, вам досить буде усього раз змінити змінну, замість того, щоб вишукувати всі згадки про предмет на сторінках. Додавати змінні просто: натисніть кнопку Add, а потім введіть ім'я і значення змінної (мал. 4.10).
Мал .10. Діалогове вікно для додання системної змінної
Для зміни вже існуючої змінної або її значення призначена кнопка Modify.
o Copyright. Заява про авторські права.
o Description. Пропозиція з описом змісту сторінки.
o Distribution. Звичайно використовується одне з двох слів: global або local. Local означає, що сторінка не представляє інтересу для користувачів за межами організації - власника Web-сайту.
o Expires. Дата, після якої зміст сторінки вважається застарілим. Використовуйте наступний формат:
Tue, 02 Dec 1997 21:29:02 GMT
o Keywords. Це - ключові слова, які полегшують знаходження цієї сторінки при пошуку. Якщо ключових слів декілька, вони розділяються комами.
o Robots. Інструкції для "роботів" - пошукових серверів Інтернету. Єдиних стандартів не існує. Деякі інструкції підтримуються одними серверами і не підтримуються іншими. Ось найпоширеніші змінні:
o None. Роботам пропонується проігнорувати цю сторінку. Еквівалентне Noindex, Nofollow;
o All. Роботам пропонується індексувати цю сторінку і всі сторінки, до яких можна перейти по гіперпосиланням, без будь-яких обмежень. Діє так само, як і Index,Follow;
o Index. Запрошення всім роботам включити цю сторінку в результати пошуку;
o Noindex. Цю сторінку індексувати не рекомендується;
o Follow. Запрошення роботам слідувати по гіперпосиланням цієї сторінки;
o Nofollow. Слідувати по гіперпосиланням цієї сторінки не рекомендується.
Можливості системних змінних HTTP
Системна змінна Refresh, яка показана на мал. 10, в деяких ситуаціях може бути дуже корисною Вона наказує браузеру зачекати декілька секунд (в нашому прикладі - 20), а потім автоматично перейти на новий URL. Так можна влаштувати, наприклад, щось на зразок автоматичного показу слайдів. Інше застосування - при переміщенні всього сайту на нове місце залишити на старому сторіночку з оголошенням про перехід на нову адресу При цьому відвідувач буде переноситися на нову адресу автоматично. Краще не використовувати значення затримки, що рівне нулю. Відвідувач може не зрозуміти, в чому справа, і повторно спробує потрапити на ту ж адресу або скористається кнопкою Back, а сторінка буде повертати його назад.
Про деякі інші корисні системні змінні розказано нижче. Ці змінні часто використовуються пошуковими роботами типу Yahoo, Lycos, AltaVista і lnfoSeek для більш точного індексування сторінок.
Вкладка Language
Вкладка Language призначена для настройок кодування для Web-сторінки (мал. 11).
Мал 11. Вкладка Language властивостей Web-сторінки у FrontPage
На цій вкладці є три поля:
o Mark current document as. Встановлене в цьому полі значення буде використовуватися FrontPage для перевірки правопису (якщо стоїть None, то FrontPage буде керуватися тим, яка розкладка клавіатури у вас була включена під час набору тексту). Значення, введене в це поле, використовується також пошуковими серверами;
o Save the documents as. Можна вибрати кодування, в якому буде збережена Web-сторінка. Наприклад, для сторінки на російській мові можна вибрати Cynllic або Cyrillic (KOI8-R). Якщо ви вибрали значення за умовчанням (None), то буде використовуватися мова за умовчанням вашої операційної системи;
o Reload the current document as. Настройки для браузера. Керуючись ними, браузер буде відображати вашу Web-сторінку. За умовчанням використовується значення .
Вкладка Workgroup
Вкладка Workgroup призначена для організації роботи з Web-сторінками в колективі (мал. 13).
Мал. 12. Вкладка Workgroup властивостей Web-сторінки у FrontPage
На цій вкладці можна скористатися наступними полями:
o Available Categories. Можна встановити прапорець для віднесення сторінки до певної категорії. Кнопка Categories призначена для створення нової категорії, якщо ті, що вже є, вас не влаштовують. Цей атрибут призначений для спільного використання з компонентом Categories (детальніше про нього і про інші компоненти буде розглянуто пізніше);
o Assigned To. У цьому полі належить вказувати відповідального за Web-сторінку. Поповнити список відповідальних можна за допомогою кнопки Names;
o Review Status. Сюди можна ввести (або вибрати зі списку) поточний етап проходження Web-сторінки по інстанціях. Інстанції можна вказувати і свої, скориставшись кнопкою Statuses;
o Exclude This File When Publishing the Rest of the Web. При публікації вашого Web ця сторінка передаватися не буде. Така можливість може виявитися корисною, якщо сторінка ще не готова.
Як вибрати кольори
Вибір колірної гамми - одне з найважливіших рішень, які приймаються при створенні Web-сторінок. Крім того, іноді варто поміняти кольори на Web-сторінці, щоб освіжити її сприйняття. У будь-якому випадку Web-дизайнеру необхідно знати основні концепції роботи з кольором.
Модель RGB
Будь-який колір можна отримати за допомогою поєднання трьох кольорів: червоного, зеленого і синього. Наприклад, світло-жовтий колір вийде при певному наборі відтінків червоного і зеленого. Для людського сприйняття те, що цей колір був отриманий за допомогою комбінації інших кольорів, не має значення. Вона сприймає його як чисто жовтий колір.
Цей ефект використовується для відображення кольорів на екрані комп'ютерних моніторів. Для кожного пікселя екранного зображення додаток повідомляє (наприклад, в діапазоні від 0 до 255) бажану кількість червоного, зеленого і синього кольору. Внаслідок множення 256 можливих значень інтенсивності червоного кольору на 256 - зеленого і на 256 - синього виходить 16 777 216 можливих колірних відтінків. Такий підхід отримав назву колірної моделі RGB (від red - червоний, green - зелений і blue - синій). Наприклад, колір RGB 255-0-0 означає найінтенсивніший, який тільки можливий. 0-0-0 - абсолютно чорний колір, а 255-255-255 - повністю білий.
Безпечні кольори - гарантія правильного відображення сторінок
У значної кількості відвідувачів Web відеоадаптери працюють тільки з 8 бітами на піксель, що дає тільки 256 можливий значень. Технологія така, що їх системи можуть відображати всі 16 777 216 кольорів, але не більше за 256 кольорів одночасно на екрані. У результаті можуть виникнути

 
 

Цікаве

Загрузка...