WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Планування і організація FrontPage Web - Реферат

Планування і організація FrontPage Web - Реферат

нестислому малюнку зі стороною в 170 пікселів.
І остання порада по плануванню: не треба прикладати непомірні зусилля, прагнучи створити шедевр. Переважна більшість сайтов постійно змінюються, тому цілком можливо, що вам доведеться все переробляти ще перед тим, як ви встигнете втілити задумане.
Ефективне компонування сторінок
Будь-яка сторінка повинна починатися з назви (title) і заголовка (heading). Назва служить для ідентифікації Web-сторінки, наприклад, в таких програмах, як FrontPage, або для пошукових серверів (Yahoo!, AltaVista, Lycos, InfoSeek і інших). Заголовок же покликаний повідомляти відвідувачеві Web-сайту про те, яку інформацію він зустріне на цій сторінці. Якщо відвідувач попав кудись не туди, подивившись на заголовок, він відразу може повернутися назад. Якщо ж він попав за адресою, заголовок дає йому підтвердження. У довгих сторінках часто використовуються гіперпосилання-закладенки, за допомогою яких можна відразу ж перейти до потрібного розділу сторінки.
Професіонали в області компонування сторінок знаходять, що можливості HTML цілком недостатні. У цій області яскраво проявляється конфлікт між принципом абсолютної незалежності від обладнання, який реалізований в HTML, і необхідністю в точному позиціонуванні елементів на сторінці, яка потрібна дизайнерам. Навряд чи цей конфлікт можна вирішити простими засобами. У той же час у FrontPage 200Х існують могутні додаткові засоби, які розширюють можливості при підготовці сторінок:
o Теги розміщення (alignment tags). Стандартно в HTML передбачене розміщення тексту за слідуючими правилами:
o текст починається з лівого краю сторінки;
o по досягненні правого краю проводиться автоматичне перенесення тексту на наступний рядок;
o всередині рядків можна вставляти службові команди;
o кінець параграфа може бути спеціально оголошений або матися на увазі;
o зображення, Java-апплети, елементи управління ActiveX зберігають їх відносне розташування всередині текстових рядків HTML.
Кінці параграфів автоматично підставляються в слідуючих ситуаціях:
o до і після таблиць;
o при змінах стилю абзацу;
o до і після маркірованих і нумерованих списків.
У останніх версіях HTML передбачені спеціальні теги для розміщення зображень або інших об'єктів по лівому краю або по правому краю. При цьому текст обтікає ці об'єкти. Є теги і длярозміщення об'єктів в центрі екрана, але при цьому їх текст обтікати не буде. Додаткові теги дозволяють вертикальне компонування нетекстових об'єктів з "що обтікається тексту". У FrontPage 200Х передбачена підтримка всіх цих тегів.
o Таблиці HTML (HTML tables). Спочатку таблиці HTML були призначені для того, щоб розміщувати в них табличні дані. Поступово з'ясувалося, що таблиці одне з найбільш зручних засобів для компонування більшості елементів сторінки. Коли вам треба розмістити зображення на сторінці як комірки решітки, передусім подумайте про використання саме таблиць HTML.
o Позиціонування з використанням каскадних таблиць стилів (CSS Positioning). Ця технологія дозволяє Web-дизайнерам позиціонувати елементи з точністю до пікселя і використати декілька рівнів зображення. У FrontPage можна легко скористатися засобами CSS, вибравши пункт Position в меню Format.
o Фрейми (Frames). При використанні цієї технології Web-сторінка ділиться на прямокутники, вміст кожного з яких можна контролювати окремо. На Web-сторінці визначається набір фреймов (frameset) об'єкт, який управляє кількістю, розміром і розміщенням фреймов. Додаткові Web-сторінки визначають вміст для кожного фрейма. Існують два типи фреймів. При використанні фреймів першого типу (стандартних) навколо фрейма є видимі межі з лінійками прокрутки. У фреймів другого типу немає видимих кордонів, і вони є просто областями, які відмежовують частини сторінки.
Використання Web-серверів для організації робочої середовища
Принципи роботи FrontPage в набагато в більшій мірі засновані на технологіях Web, чим це може показатися на перший погляд.
o FrontPage Server Extensions, - забезпечують найбільш складні функції для сторінок, створених у FrontPage, призначені для роботи з процесами на Web-сервері;
o коли FrontPage завантажує файл з повністю настроєного FrontPage Web, він використовує при цьому Web-запит, як це зробив би, наприклад, Web-браузер, а не звертається напряму до файлової системи, як звичайні додатки;
o коли FrontPage оновлює файл на Web-сервері, при цьому використовується звернення до Web-сервера за допомогою команди HTTP POST. Використовується той же механізм, що і при передачі даних за допомогою HTML-форм.
Для більшості проектів краще мати в своєму розпорядженні два Web-сервери з встановленими FrontPage Server Extensions. Одна система буде призначена для цілей розробки і тестування, а друга безпосередньо надавати доступ відвідувачам Web. Коли Web буде повністю готовий, можна просто переслати його з однієї системи на іншу.
Спочатку створене вами може бути просто набором Web-сторінок і пов'язаних з ними файлів, які розташовані в папках вашого локального диска. Однак незалежно від того, якого розміру ваш сайт, набагато зручніше організовувати файли у FrontPage Web. Це може бути як Web, розташований на локальному або мережевому диску, без використання Web-сервера, так і віддалений Web, розташований на Web-сервері, що адмініструється іншими людьми, або Web на Web-сервері вашого локального комп'ютера, що адмініструється особисто вами.
Звичайно чим більш схожа система, яка використовується для розробки, з робочою системою, яка буде забезпечувати доступ відвідувачів, тим з меншою кількістю проблем ви зіткнетеся. На практиці це означає, що на обох серверах повинно використовуватися одне і те ж програмне забезпечення для Web-сервера, обидва вони повинні працювати під Windows і на обох повинні бути встановлені FrontPage Server Extensions. Проте, в реальному житті можуть використовуватися самі різні поєднання встановленого програмного забезпечення, як для розробки, так і для робочої системи.
Якщо ви вирішили, що вам необхідно буде використати персональний Web-сервер, раджу відразу встановити його.

 
 

Цікаве

Загрузка...