WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Планування і організація FrontPage Web - Реферат

Планування і організація FrontPage Web - Реферат

тип сторінок повинен володіти:
o симетрією, яка повинна робити всі сторінки цього типу схожими;
o чіткими контрастами, що дозволяють відрізняти один тип сторінок від іншого і різні елементи сторінки один від одного;
o симетрією для забезпечення схожесті між схожими типами сторінок.
Вибір візуальної концепції
Зовнішній вигляд грає важливу роль в сприйнятті відвідувачами вашого сайту. Ваш сайт може бути дуже цікавим і добре організованим, але якщо він погано оформлений, це знизить враження, яке він буде справляти на відвідувачів. Крім того, погане оформлення показує, що ви самі в ньому не дуже зацікавлені. Оскільки більшість найбільш цікавих сайтів в Інтернеті оформлені якісно, у багатьох людей привабливе оформлення асоціюється з цікавим змістом, і навпаки.
Оформлення не може бути заміною добре організованому і корисному з точки зору відвідувачів змісту. Для дійсно ефективного Web-сайту важливі обидві ці компоненти. За винятком трохи спеціалізованих Web-сайтів зміст не складається з оформлення, навпаки, оформлення повинно посилювати враження від змісту. HTML - досить важка мова для ефективної роботи з візуальними ефектами, і цілком можливо, що, захопившись боротьбою з ним, ви забудете про оформлення. Не дайте цьому статися.
Графічне оформлення сайту повинно доповнювати його зміст і поєднуватися з ним. Наприклад, нарочито яскраве, кричуще оформлення цілком підходить для рок-групи, але не для банку або брокерської контори. Постарайтеся, щоб зовнішній вигляд вашого сайту посилював враження від змісту, а не заважавйому.
Якщо ви не професіонал в області дизайну, зневірятися не варто. У багатьох випадках ви зможете скористатися вже готовими логотипами, затвердженими кольорами і підготовленими стильовими розробками, заздалегідь створеними для представлення фірми за допомогою традиційних засобів. Звичайно все це можна легко адаптувати для застосування до оформлення Web-сайту. Може вийти і так, що застосування заздалегідь готових і затверджених елементів оформлення просто стане вимогою юридичних служб.
Якщо якихсь прямих вказівок до того, яким повинно бути оформлення сайту, немає, то можна скористатися готовою темою. Існують, наприклад, характерні теми для шкіл, спортивних клубів, ресторанів і іншого. Теми можна вибирати не тільки засновуючись на продуктах, які виробляє ваша компанія, але і на місті, де вона розташована, аспектах її історії, технологій, які застосовуються, і іншому. Вибирайте тему, засновуючись на тому, які можливості вона вам надає.
За умовчанням в більшості браузеров використовується чорний текст на білому фоні. Використання тільки цих двох елементів подібно показу на екрані чорно-білих слайдів, що містять тільки текст. Зовсім не треба нехтувати чорним, сірим і білим, але вони, як правило, потребують підтримки з використанням кадрів, малюнків і обрамлення. При виборі тексту і фону для нього постарайтеся вибрати темний текст на більш світлому фоні. Шрифт, який яскраво виділяється на темному фоні, важче читати, особливо якщо шрифт дрібний. Хороші результати звичайно також дає використання для пари елементів шрифт-фон в доповнення до контрасту по яскравості ще і колірного контрасту.
Планування сторінок
Ви вже зрозуміли, яка мета вашого сайту, визначилися з аудиторією, отримали підтримку з боку керівництва, вибрали стиль для оформлення. Тепер ваша задача - спланувати ваші Web-сторінки. Для цього часто використовуються інструменти на зразок спеціальної дошки (storyboard), на зразок використовуємих в школі, на яку кнопками прикріпляються маленькі листики паперу (index card), і схематичні наброски сторінок.
Класична дошка виглядає саме так - з кнопками і листками. Для кожної Web-сторінки звичайно виділяється свій окремий листок, на якому робляться нотатки, що відносяться до Web-сторінки, і ці листки розставляються відповідно до ієрархії Web-вузла і можливих маршрутів відвідувачів Web-сайту. Час від часу керівництво, і члени команди розробників Web-вузла звертаються до схеми на дошці і вносять необхідні поправки.
У наш час такі дошки зустрічаються рідко, але концепція залишилася тією ж самою. Замість дошки можна використати різні електронні документи або навіть просто режим Navigation View у FrontPage. Неважливо, який інструмент використовується, головне - отримати в результаті ретельно сплановані відносини між Web-сторінками сайту.
Меню повинне бути простим. Відвідувачі дуже не люблять, коли їм доводиться розшукувати сторінку, яка знаходиться більш ніж в двох-трьох переходах від початкової сторінки, тому краще не використовувати меню з дуже багатьма рівнями. Замість довгих списків гіперпосилань набагато краще будуть виглядати списки, що розкриваються, перемикачі, прапорці та інші елементи форм HTML. Список, що розкривається з 10 найменуваннями продукції і другий з чотирма іншими параметрами цілком ефективно замінюють список з 40 елементів меню.
Після створення схеми сайту можна накидати схеми для кожної сторінки. Ідентифікуйте всі типи сторінок, які ви плануєте використати, а потім для, кожного типу створіть нарис або шаблон. Також визначтеся із змінними компонентами, однаковими для всіх сторінок, - меню, підписами, адресою для контактів і іншим. Сплануйте для них змінні вузла (Site parameters): і продумайте, як ви їх будете підтримувати. Створіть набори стандартних зображень (логотипів, значків, кнопок та іншого), щоб їх було зручно використовувати для створення сайту зі стандартизованим зовнішнім виглядом.
Кількість тексту (в тому числі і службових команд HTML) рідко помітно позначається на швидкості завантаження сторінок. Звичайно зображення, Java-апплети і елементи управління ActiveX впливають набагато сильніше. При плануванні Web-сайту постійно пам'ятаєте про зразковий розмір кожної сторінки. Твердо встановлених правил не існує, і звичайно ці обмеження істотні тільки для зовнішніх сайтів, які обслуговують велику кількість відвідувачів (але не для интранет-сайтів, які працюють в локальній мережі). Звичайно при з'єднанні по комутуємому з'єднанню максимально допустимий об'єм сторінки 25 30 Кбайт. Це приблизно відповідає 15 20 сторінкам звичайного тексту через 2 інтервали або одному

 
 

Цікаве

Загрузка...