WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Планування і організація FrontPage Web - Реферат

Планування і організація FrontPage Web - Реферат

сформулюйте взаємозадовольняюче рішення і проведіть переговори ще раз.
o Якщо дві групи розходяться у думках, визначте їх реальних лідерів і спробуйте застосувати той же підхід. Пам'ятайте, що реальний лідер може не співпадати з номінальним.
o Постарайтеся виступити як експерт. Аргументуйте ті або інші рішення з технічної точки зору. Перераховуйте доводи доти, доки вас не перервуть.
o Пам'ятайте, що думка якої-небудь людини може змінюватися. На те ж саме питання, задане по-іншому або в інший час, можна отримати зовсім іншу відповідь.
o Кращий шлях домогтися чого-небудь від бюрократа - показати, що ви можете обійтися і без нього.
o Інша можливість - укласти з ним угоду.
o Навпаки, атакувати бюрократа напряму - це невірний хід. Старе прислів'ясвідчить: "Не треба битися зі свинями. Ви обидва забруднитеся, але їм це подобається".
Використайте вашого боса або відповідального за проект, коли це необхідне. Цілком можливо, що їм домогтися потрібного рішення буде простіше.
Розбийте зміст на категорії
При створенні більшості сайтів на створення початкової сторінки йде більше праці, ніж на будь-яку іншу. Є декілька причин цьому.
o Початкова сторінка сайту визначає перше враження від нього. Ще одне старе прислів'я свідчить: "У вас є тільки один шанс справити перше враження".
o Незважаючи на те що початкова сторінка справляє важливе перше враження, завантажуватися вона повинна швидко. Відвідувач може почекати хвилину, а потім відправитись в інше місце.
o Початкова сторінка визначає вигляд всього сайту. При створенні всіх інших сторінок сайту необхідно брати до уваги стиль і оформлення початкової сторінки.
o Крім вигляду початкова сторінка багато в чому визначає і основну структуру сайту.
Саме важливе з цього - останній пункт. Правильно створити початкову сторінку можна тільки при умові розуміння мети сайту і його аудиторії. Якщо ваша початкова сторінка організована погано, швидше усього, це говорить про погане планування.
FrontPage надає у ваше розпорядження шаблони і майстри для створення типових сторінок видів сайтів, які найчастіше зустрічаються, але краще розглядати їх тільки як початкову точку для створення вашого власного сайту. Сайти не можуть бути цілком однаковими. Ви самі визначаєте зміст і структуру сайту.
Визначення стилю сайту
Художники і фахівці з комп'ютерів мислять абсолютно по-різному. Однак для створення успішного Web-сайту необхідні уміння в обох цих областях. Цей розділ присвячений тому, як подолати розрив між мистецтвом і наукою при створенні привабливого і в той же час ефективного зовнішнього вигляду сайту.
Елементи дизайну
Художнє оформлення - це не точна наука, і багато які технічні фахівці вважають, що воно їх не торкається. Навіть якщо ви не відчуваєте в собі талантів художника, ви цілком можете застосовувати деякі прийняті принципи оформлення. До таких принципів відносяться принципи контрасту і симетрії.
Контраст і дисгармонія
Білий ведмідь на північному полюсі і чорна кішка в темній комірці - це два старих жарта, присвячених контрасту. У обох ситуаціях відсутність контрасту робить головний елемент невідмітним від фону. При розробці Web-сторінок контраст служить двом важливим цілям:
1. Полегшує сприйняття. Наприклад, чорний шрифт, яким надруковані слова на білих сторінках книги, дозволяє сприймати текст легше, ніж, якби текст був надрукований сірим.
2. Дозволяє відмежовувати різні елементи сторінки, наприклад заголовки, від основного тексту.
Регулювальник контрастності для телевізора або комп'ютерного монітора діє завжди однаково: збільшує або зменшує різницю між світлими і темними частинами екрана. При створенні Web-сторінок, однак, контраст можна створювати і безліччю інших засобів, наприклад вибором шрифту іншого розміру або гарнітури, вибором різного кольору, контрастуючих позицій на сторінці і іншими засобами.
При виборі засобів для забезпечення контрасту потрібно бути обережним. Невірний вибір може призвести до того, що відмінності між різними частинами тексту стануть важкосприйнятими, такими, що бентежать читачів або дратівливими.
У реальному житті при створенні Web-сайтів ви можете використати масу засобів для забезпечення контрасту: колір, розмір, гарнітуру, ефекти анімації. Якщо щось виглядає не так, спробуйте збільшити або зменшити число використаних для створення контрасту засобів, а також їх інтенсивність. Пам'ятайте, що контраст не повинен:
1. виглядати безглуздо;
2. бути кричущим;
3. в ньому не повинні змішуватися різні сигнали для відвідувача.
Симетрія і монотонність
При будь-якому компонуванні схожі елементи повинні мати схоже оформлення, а різні елементи - різне оформлення. Ні контраст, ні одноманітність не повинні бути випадковим. Це основний принцип симетрії.
Для всіх заголовків розділів в цій книзі використовуються однаковий шрифт, колір, розмір і розташування на сторінці. Якщо ви зустрінете рядок тексту, який виглядає так само, як заголовки розділів, швидше усього, ви передбачите, що це також заголовок розділу. Відповідно, якщо текст буде виглядати абсолютно по-іншому, ви передбачите, що це не заголовок.
Зверніть увагу, що заголовок розділу суттєво відрізняється тільки від звичайного тексту, але не від заголовків інших розділів. Те ж саме можна сказати і про інші елементи книги, наприклад про вставки Примітка і Порада. Це дозволяє вам легко ідентифікувати їх.
До створення Web-сторінок застосовуються ті ж самі принципи. Наприклад, всі заголовки верхнього рівня повинні виглядати однаково або на всіх сторінках вашого Web, або на всіх сторінках його великого розділу. Те ж саме можна сказати про кольорові схеми, гарнітури шрифтів, компонування, вигляд меню і інше. Висновок такий: потрібно уникати монотонності шляхом розміщення привабливо виглядаючого набору сигналів на сторінках, але при цьому такий набір сигналів повинен бути однаковим для всіх сторінок.
Звичайно, повинні існувати загальні принципи оформлення Web-сайту, але при цьому сам сайт не повинен виглядати застебненим на всі гудзики. У сайті можуть бути різні типи сторінок, при цьому у кожного типу може бути свій стиль. Кожний

 
 

Цікаве

Загрузка...