WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

яскравість, рівна нулю,означає чорний колір. Думаю, вам немає різниці, коли в кімнаті темно, знати яка саме лампа вимкнена - червона або зелена. Точно так само немає різних кольорів білого. Різні значення вміщені в табл. 2 і 3 тільки для того, щоб не порушувати логіку опису.
Модель HSL історично пішла від чорно-білих телевізорів. Коли телевізори були чорно-білими, досить було вказати освітленість тієї або іншої частини екрана. Коли зображення стало кольоровим, телевізійний сигнал був модифікований таким чином, що додаткова інформація про колір стала передаватися за допомогою двох додаткових значень, а значення освітленості було збережене для сумісності.
Типове діалогове вікно Windows для вибору кольору по стандарту HSL показане на мал. 14.
Мал. 14. У стандартному діалоговому вікні Windows для вибору кольору можна вводити як значення стандарту HSL, так і звичайні RGB-значення
o У верхній частині забарвленого прямокутника розташовані ті ж кольори, що і в звичайному колірному колесі. Відтінок можна вибирати як переміщенням маркера праворуч і ліворуч, так і введенням значення в полі Відтінок (від 0 до 239).
o Переміщення маркера вгору і вниз по основному полю для вибору кольору дозволяє вибрати рівень насиченості. Зверніть увагу, що нижній край відповідає сірому кольору, що отримується змішуванням 50 % білого і 50 % чорного. Можна також ввести потрібне значення в полі Відтінок (від 0 до 240).
o Вузький і високий прямокутник праворуч від основного поля вибору кольору дозволяє встановити потрібне вам значення освітленості. Для цього можна перетягнути маркер вгору або вниз або просто ввести потрібне значення в полі Яскравість (від 0 до 240). Значення 0 означає чорний колір, 240 - білий, а 120 - чистий колір потрібного вам відтінку
Більшість Web-дизайнерів вважають, що модель HSL важча для розуміння, ніж моделі HSB і RGB. Однак і в цій моделі можна змінювати кількість білого і чорного кольору, залишаючи незмінним початковий колір. Крім того, ця модель так широко поширена в Windows, що варто прикласти зусилля, щоб повністю її освоїти.
Як ще можна оцінювати колір
У кожного з нас є своя думка про різні кольори. Деякі особливості сприйняття кольору формуються на підсвідомому рівні. Наприклад, червоний колір - колір вогню, він асоціюється з теплом. Деякі кольори можуть мати якісь соціальні асоціації, наприклад, пурпур прийнято вважати кольором королівської влади. Але як би кольори не впливали на людину, за допомогою кольору створюється комунікативний канал - наприклад, між творцями Web-сторінок і відвідувачами Web-сайта. Тому завжди потрібно враховувати той вплив, який справляє колір. Ось моменти, які зустрічаються найчастіше і які потрібно мати на увазі.
Гарячі тони. Чим більше відтінків червоного кольору, тим більш гарячою здається композиція. Такі кольори настирливо привертають до себе увагу, вони цілком годяться для того, щоб підкреслити що-небудь. У червоного кольору є ще одна властивість: він діє на нервову систему людини і збуджує її.
Холодні тони. Холодні кольори - це кольори, які містять велику кількість синього кольору. Дія холодних тонів прямо протилежна гарячим. Ці тони викликають асоціації зі снігом і льодом. Крім того, холодні тони заспокоюють нервову систему людини. Насичений зелений колір і синьо-зелені тони також відносяться до холодних.
Теплі тони. Вони виходять шляхом змішування відтінків червоного і жовтого і діють подібно гарячим, але більш легко. Композиція, в якій домінують теплі тони, буде здаватися відвертою та енергійною.
Прохолодні тони. У цю категорію попадають холодні кольори, до яких доданий жовтий (не в значенні чистих RGB-значень, а швидше в художньому значенні). У цю категорію попадають жовто-зелені тони, відтінки зеленого і синьо-зеленого, в тому числі бірюзовий колір. Ці кольори здаються соковитими, глибокими і весняними.
Світлі тони. У них багато білого кольору. Вони здаються повітряними, що струмують і заспокоюють. Всі RGB-значення цих тонів близькі до максимуму. З точки зору моделі HSB вони відрізняються тим, що у них велике значення яскравості.
Темні тони. У цих тонах багато чорного кольору. У термінах RGB жодне значення для цих кольорів не перевищує 127, в моделі HSB - значення яскравості менше 50. Темні тони здаються щільними, похмурими і мужніми. Композиції, в яких використовуються тільки темні тони, зустрічаються рідко, але темні тони часто використовуються для контрасту зі світлими.
Бліді тони. Ці тони складаються з білого принаймні на дві третини. Вони також часто називаються м'якими або пастельними. Типові кольори - блідо-рожевий, ясно-блакитний, колір слонової кістки. Вони діють на людину заспокійливо і тому часто використовуються при оформленні будинків і офісів.
Яскраві тони. Це - еквівалент чистих кольорів. Таке рішення привертає увагу, однак, зловживаючи яскравими тонами, ви можете створити кричуще враження.
Колірний контрастпри створенні Web-сторінок
Одне з правил при застосуванні колірної схеми свідчить, що основних кольорів повинно бути не більше трьох (рідко чотири). Для Web-сторінок цілком природно зробити один колір кольором фону, інший - кольором звичайного тексту, а третім виділити гіперпосилання.
o З точки зору зручності читання найбільший контраст повинен бути між звичайним текстом і фоном. Як правило, звичайний текст роблять темним, а фон - світлим.
o Спеціальним кольором можна виділити рамки, значки і заголовки. Спробуйте використати для них колір, додатковий до кольору фону, але з тим же самим насиченням і яскравістю. Врахуйте, що контраст між виділеними частинами і фоном повинен бути меншим, ніж контраст між фоном і звичайним текстом.
o Значки і зображення на сторінці повинні поєднуватися з фоном. Наприклад, якщо фон у вас ясно-блакитного кольору, то для значків можна вибрати більш темні тони синього або додаткові до ясно-блакитного тони земних відтінків. Однак, якщо ви будете використовувати значки, які недостатньо виділяються по відношенню до фону, це може ввести в оману відвідувачів Web-сайта.
o Використовуйте схожі кольори для звичайних гіперпосилань і гіперпосилань, які вже були відкриті користувачем. Наприклад, можна використати різну ступінь насиченості одного і того ж відтінку. Інший варіант - використати відтінки, розташовані рядом при однаковому насиченні і яскравості. Ідеальний варіант - зробити так, щоб гіперпосилання обох видів чітко відрізнялися від фону і основного тексту. У той же час схожість використаних тонів повинна навести користувача на думку, що гіперпосилання обох видів виконують схожі функції. Як правило, гіперпосилання (як звичайні, так і відвідані) робляться яскравішим, ніж звичайний текст.
o Уникайте не тільки використання більш ніж трьох основних кольорів на сторінці, але також і більше ніж двох-трьох типів контрасту. У іншому випадку ви ризикуєте дезорієнтувати відвідувачів.

 
 

Цікаве

Загрузка...