WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

додатичорного, ми повинні зменшити найбільші RGB-значення. Наприклад, щоб додати чорного в чисто синій, можна скористатися значеннями 0-0-153, 0-0-102 або 0-0-51.
o Для додання сірого можна скористатися комбінованим способом: збільшити низькі значення і зменшити високі.
Наприклад, для чисто синього це може виглядати як 102-102-153.
За допомогою того ж принципу легко отримати і додаткові кольори. Для цього досить просто інвертувати початкове значення. Наприклад, інвертувавши значення для чистого синього кольору (0-0-255), ми набудемо значення 255-255-0, що відповідає жовтому.
Контраст світлого і темного (яскравість - brightness). На основі одного і того ж чистого кольору можна зробити два відтінки, що сильно контрастують один з одним. Для цього досить додати у першому разі білого, а у другому - чорного. Кольори, що вийшли будуть контрастувати один з одним по яскравості. Можна і взагалі відмовитися від початкового чистого кольору і використати тільки контраст за яскравістю. Зображення вийде чорно-білим, як, наприклад, на чорно-білій фотографії. Людина влаштована так, що вона краще сприймає контраст за яскравістю, ніж контраст між чистими кольорами. Також великий контраст за яскравістю виглядає набагато кращим, ніж великий контраст між чистими кольорами. Якщо ви взагалі не використовуєте контраст за яскравістю, може вийти так, що текст буде важко читати.
Чотири способу досягнення контрасту, що залишилися, відносяться до області людського сприйняття.
Контраст холодного і теплого (cold-warm). Кольори, які розташовані в частині колірного колеса від зеленого до синього, називаються холодними, а в тій частині, де знаходяться червоний і жовтий - теплими. З художньої точки зору, ті композиції, в яких використовуються тільки кольори з теплої палітри або тільки з холодної палітри, виглядають набагато кращими, ніж при змішуванні цих палітр. Вважається, що холодні кольори заспокоюють, а теплі, навпаки, є збудливими. Тому, наприклад, колірна палітра для ресторанів швидкого харчування вибирається відповідно до цього принципу.
Контраст додаткових кольорів (complements). Це контраст між кольорами, які знаходяться точно навпроти один одного на колірному колесі. При змішуванні цих кольорів виходить білий, чорний або відтінки сірого. Використання додаткових кольорів, особливо разом з проміжними, дозволяє досягнути сильного, проте цілком приємного контрасту. Однак при використанні дуже яскравих, насичених додаткових кольорів може вийти "волаюча " композиція.
Одночасний контраст (simultaneous contrast). Коли два кольори розміщуються поруч, людське сприйняття часто приписує більш тьмяному кольору властивості додаткового до більш яскравого. Тому, наприклад, сіра пляма на яскраво-жовтому фоні часто здається синьою, а чорне на яскраво-червоному - зеленою. Майстри успішно використовують цей ефект, а починаючим дизайнерам потрібно перевіряти, чи не заважає така особливість сприйняттю їх сайта.
Контраст простору, що займаєтьсякольором (extent). Tе враження, яке проводить той або інший колір, залежить не тільки від його яскравості і насиченості, але і від того, яку частину композиції він займає. Якщо міра впливу кожного кольору на композицію з точки зору його яскравості, насиченості і простору, що займається, приблизно однакова, то така композиція називається гармонійною. Якщо це правило не дотримане, то композиція виходить більш експресивною.
При оцінці міри впливу кольору на композицію потрібно також враховувати, що різні кольори, які займають рівну площу і мають однакову яскравість і насиченість, з точки зору сприйняття людиною мають абсолютно різну міру впливу. Наприклад, жовтий колір впливає в три рази більше, ніж ідентичний з ним за всіма параметрами фіолетовий.
Щоб досягнути гармонійності композиції, вплив кольору необхідно врівноважити іншими чинниками, наприклад розміром площі, відведеної під кожний колір. Ось приклад візуального ефекту для уявної сторінки, на якій використовуються тільки синій і жовтогарячий кольори.
2:1 Кольори врівноважують один одного
1:1 Оранжевий здається в два рази яскравішим, ніж синій
1:2 Оранжевий здається в чотири рази яскравішим, ніж синій
Регулювати вплив кольору можна не тільки за допомогою площі сторінки, що відводиться під нього, але й іншими способами - наприклад, збільшуючи або зменшуючи яскравість кольору.
Як ми пам'ятаємо, контрасту з використанням фізичних властивостей світла можна досягнути трьома способами: зміною відтінку (hue), насиченості (saturation) або яскравості (brightness). Треба визнати, що для дизайнерів вибір колірної схеми за допомогою цих понять - набагато природніший спосіб, ніж робота з RGB-значеннями напряму. Тому для них була розроблена так звана модель відтворення кольорів HSB (від початкових букв слів hue, saturation і brightness).
Модель відтворення кольорів HSB
Звичайно дизайнерам простіше використати модель відтворення кольорів HSB, ніж працювати напряму з RGB-значеннями. Наприклад, нам треба змінити відтінок (вибрати додатковий до вихідного). При використанні HSB нам досить змінити значення одного поля, в той час як при використанні RGB нам довелося б міняти значення для всіх трьох основних кольорів. Так само в HSB простіше додавати білий або чорного у вибраний вами колір.
Як виглядає настройка різної кількості чорного і білого для двох кольорів - синього і жовтогарячого в різних моделях відтворення кольорів.
Деякі підсумки.
o Щоб збільшити кількість білого (" висвітлити колір"), в RGB-моделі треба пропорційно збільшувати ті значення, які ще не на максимумі. В моделі HSB для цього досить просто зменшити значення насиченості (saturation).
o Щоб збільшити кількість чорного ("затінити колір"), в RGB моделі треба пропорційно збільшувати всі значення, відмінні від нуля. У моделі HSB для цього зменшується яскравість (brightness).
Модель відтворення кольорів HSL
Так історично склалося, що модель HSB не підтримується більшістю додатків Windows. Замість цього в них застосовується вже відома нам модель RGB і ще одна модель відтворення кольорів - HSL (від Hue - відтінок, Saturation - насиченість і Luminance - освітленість).
Ось головні відмінності цієї моделі від моделі HSB.
o Відтінок (hue) означає те ж саме, що і в HSB. Однак в цій моделі використовується градація від 0 до 240 (на відміну від діапазону 0-360 в моделі HSB).
o Насиченість (saturation) також позначається числом в діапазоні від 0 до 240 (на відміну від діапазону 0-100 в HSB). Однак в цій моделі насиченість має інше значення. Вона показує, яку кількість сірого містить в собі колір. Значення насиченості 0 в HSL означає, що колір - повністю сірий, а 240 - в кольорі взагалі немає сірого.
o Освітленість (luminance) в цій моделі означає ступінь яскравості сірого, кількість якого задається за допомогою насиченості. Освітленість, рівна 240, означає, що сірий стає білим, а рівна 0 - чорним.
У моделі HSB

 
 

Цікаве

Загрузка...