WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

наколірному колесі.
1. Виберіть ключовий колір, тобто той колір, який обов'язково буде присутнім на Web-сторінці. Цей колір стане початковим для створення усього колірного набору.
2. Знайдіть цей колір на колірному колесі.
3. Cкористайтеся однією з геометричних фігур, показаних на мал. 11. Врахуйте, що у всіх наборах, крім набора у верхньому правому куті, використовуються контрастуючі по відтінкам кольори, а в наборі у правому верхньому куті - один додатковий і декілька суміжних з ним.
Мал. 11. Вибір колірної схеми на колірному колесі
"Щось дуже все просто", - скажете ви. І будете праві. Крім того, нам доведеться уточнити дещо стосовно розподілу кольорів на колірному колесі. Однак для вибору кольорів, які будуть поєднуватися один з одним, принцип залишається тим же самим - ті ж правильні геометричні фігури на колірному колесі, що і на мал. 11.
Кольори на спектрі розподілені відповідно до певного порядку - від червоних відтінків до синіх. Всі інші кольори спектра можна отримати як використанням чистого кольору - променя світла тільки потрібної довжини хвилі, так і скомбінувавши світлові промені з різною довжиною хвилі. Наприклад, буває істинно жовтий, а буває жовтий, який складається з рівної кількості червоної і зеленої. Як ми пам'ятаємо, людський погляд не спроможний відрізнити кольори, створені за допомогою двох різних підходів.
Що ж трапиться, якщо змішати ті кольори, які знаходяться в протилежних частинах спектра - червоний і синій? Вийде пурпурний. Природно, в природі такі пігменти, які відображають тільки кольори з протилежних країв спектра та ігнорують все, що знаходиться всередині, зустрічаються нечасто. Саме тому такий рідкий в природі пурпурний колір.
Колірне колесо з художньої точки зору
Те колірне колесо, яке показане на мал. 10, побудоване абсолютно правильно з наукової і технічної точок зору. Однак у художників своя думка. Ви можете показувати їм скільки завгодно скляних призм або комп'ютерних моніторів - вони все одно будуть вважати, що основні кольори - це не червоний, зелений і синій, а червоний, жовтий і синій. З їх точки зору, контрасту між зеленим і синім для основних кольорів недостатньо.
Колірне колесо, яке побудоване з художньої, а не наукової точки зору, показане на мал. 12 і 13.
Мал. 12. Художнє колірне колесо
Відмінності художнього та наукового підходів видимі відразу. Діапазон кольорів від червоного до зеленого здається розтягнутим на цілу половину кола (праву). Діапазон же від зеленого до синього, навпаки, стислий і займає менше місця, ніж на науковому колірному колесі.
Використання художнього колірного колеса має важливі переваги:
o в ньому кольори розподілені із врахуванням людського сприйняття;
o при його використанні колірна схема виходить більш гармонійною.
Для подальших пояснень нам необхідно визначитися з деякими термінами.
Чистий колір (hue) - це істинний, чистий колір, який відповідає певній довжині світлової хвилі.
Ненасичений колір (tint) - виходить шляхом змішування чистого кольору з білим.
Тінь (shade) - виходить шляхом змішування чистого кольору з чорним.
Мал. 13. Художнє колірне колесо з RGB-значеннями
У одного чистого кольору можуть бути тисячі відтінків, які можна отримати шляхом додавання білого і чорного.
Основні колірні схеми
Існує декілька підходів до вибору колірної схеми, які прийняті в якості інших. Вважається, що при використанні саме цих схем виходять найкращі результати.
Ахроматична. При використанні цієї колірної схеми взагалі не використовуються кольори, за винятком білого, чорного і відтінків сірого.
Монохромна. Може використовуватися скільки завгодно відтінків єдиного чистого кольору, але за однієї умови - вони повинні виходити виключно доданням до чистого кольору чорного або білого. У результаті виходить дуже акуратний і цілісний зовнішній. вигляд.
Нейтральна. При цьому також використовується тільки один чистий колір, відтінки якого виходять шляхом додання додаткового кольору або чорного. Зовнішній вигляд виходить ще більш приглушеним, ніж при використанні монохромної колірної схеми.
Аналогова. При цьому використовуються три чистих кольори, послідовно розташованих на колірному колесі. Додаткові відтінки виходять шляхом додання до них чорного або білого.
Додаткова. Використовуються два чистих кольори, які знаходяться на колірному колесі навпроти один одного. Однак, (особливо при використанні яскравих кольорів) перевірте, чи не дуже багато контрасту.
Дисгармонійна. Яскрава колірна схема, яка розрахована на залучення уваги. Спочатку вибирайте колір, який буде відправною точкою, а потім - кольори, які розташовані на колірному колесі під кутом 150 і 210 градусів по відношенню до нього.
Основна. Використовуються червоний, жовтий і синій.
Додаткова. Використовуються зелений, фіолетовий і жовтогарячий.
Терциарна. Можна використати всі кольори, які залишаються на колірному колесі після вирахування кольорів, що використовуються в основній і додатковій схемах (червоного, жовтого, синього, зеленого, фіолетового і жовтогарячого).
Сім видів колірного контрасту
Контраст в колірному оформленні може бути досягнутий різними способами. З цих способів фахівці виділяють сім основних, які і будуть розглянуті нижче. Перші три способи досягнення контрасту відносяться до фізичних властивостей світла.
Контраст відтінку (hue). Найбільш простій і очевидний спосіб досягнення контрасту в колірній схемі - вибирати відтінки з різних частин кола колірного колеса (або спектра). Самий великий контраст виходить при виборі колірної схеми з основних кольорів, менш інтенсивний - при виборі додаткових кольорів до них (додаткова колірна схема) і найменший - при використанні комбінованих відтінків (терциарна колірна схема). Дуже яскраво контраст відтінків в чистому вигляді виявляється, наприклад, у вітражах, де світло проходить через забарвлене скло.
Контраст насиченості (saturation). Міра насиченості - це міра чистоти даного кольору. Найбільш насичений колір - це найбільш чистий і яскравий. Насиченість можна знизити, додавши в початковий колір білий, чорний, сірий або додатковий колір.
Зміна насиченості кольорів
З точки зору відтворення кольорів на екрані комп'ютера найнасиченіші кольори мають крайні RGB-значення. Наприклад, три основних кольори в найбільш насиченому варіанті виглядають як 255-0-0 (червоний), 0-255-0 (зелений) і 0-0-255 (синій). Те ж саме справедливе і по відношенню до додаткових кольорів: бірюзового (0-255-255), пурпурного (255-0-255) і жовтого (255-255-0).
Ось як відбувається зміна насиченості кольорів
o Щоб додати білого, пропорціонально збільшіть найменші RGB-значення. Наприклад, якщо ми хочемо додати білого в чистий синій (0-0-255), ми можемо скористатися значенням 102-102-255. Якщо нам треба ще більше білого, в нашому розпорядженні такі значення, як 151-151-255 або навіть 204-204-255.
o Щоб

 
 

Цікаве

Загрузка...