WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

Використання тем FrontPage (пошукова робота) - Реферат

ми отримаємо жовтийколір. Якщо ж ми змішаємо червону фарбу (тобто ту, яка поглинає всі промені, крім червоного) і зелену (що поглинає всі промені, крім зеленого), то в результаті повинен вийти чорний колір.
У зв'язку з вищезазначеними особливостями аддитивна модель відтворення кольору RGB в поліграфії неприйнятна. Замість неї використовується модель CMYK (російською вимовляється як "ЦМІК") - від англійських слів Cyan (бірюзовий), Magenta (пурпурний), Yellow (жовтий) і Key (основний). Замість слова Key повинне було бути Black (чорний), але буквою. В прийнято позначати синій колір (Blue). Причини, пояснюючі вибір саме цих кольорів, пояснюються нижче.
Простіше за все прив'язати модель, що заснована на поглинанні світла, яка називається субтрактивно, до стандартної моделі, в основі якої лежить випущення світла (тобто модель RGB). Творці CMYK так і зробили, а як основні кольори цієї системи були вибрані ті кольори, які виходять при повному поглинанні одного з основних кольорів - червоного, зеленого і синього.
Щоб отримати, наприклад, червоний колір, в моделі CMYK використовується поєднання пурпурної і жовтої фарби. Пурпурна поглине зелений колір, що міститься в жовтій фарбі, а жовта поглине синій, який міститься в пурпурній. В результаті вийде чисто червоний колір.
Відповідно до чистої моделі поглинання кольорів (яка носить назву CMY) чорний колір слід би отримувати змішуванням бірюзового, пурпурного і жовтого. Однак, отримувати чорний колір таким складним шляхом в поліграфії було незручно. Крім того, при використанні натуральних пігментів чисто чорний колір таким змішуванням отримати дуже складно. Тому був введений ще один основний колір - чорний, який позначається в моделі CMYK буквою К від слова Key - основний.
Як в початковій моделі CMY, так і в більш поширеній моделі CMYK інтенсивність кожного кольору вимірюється в процентах від 0 до 100. Нульове значення означає, що поглинання цього кольору немає взагалі, а 100 означає повне поглинання. Приклад позначення кольору в CMYK виглядає так:
С 40
М 100
Y 0
К 45
Як правило, коли зображення призначене для виведення на екран комп'ютерного монітора (наприклад, в Web-дизайні), специфікація CMYK практично не застосовується. Однак іноді виникає необхідність в перекладі колірних значень CMYK, CMY і RGB один в одний. Ось формули, які допоможуть вам у цьому.
Переклад CMYK в CMY
Бірюзовий = Min (1; (бірюзовий* (1 - чорний)) + чорний)
Пурпурний *= Min (1; (пурпурний * (1 - чорний)) + чорний)
Жовтий = Min (1; (жовтий * (1 - чорний)) + чорний)
Приклад перекладу колірного значення CMYK 40-100-0-45 в CMY: Бірюзовий - Min (1; (0,40 * (1 - 0,45)) + 0,45) = 0,67
Пурпурний = Min (1; (1,00 * (1 - 0,45)) + 0,45) = 1,00
Жовтий - Min (1; (0,00 * (1 - 0,45)) + 0,45) = 0,45
Переклад CMY в RGB
Червоний = 255 * (1 - бірюзовий)
Зелений - 255 * (1 - пурпурний)
Синій = 255 * (1 - жовтий)
Приклад перекладу колірного значення CMY 67-100-45 в RGB:
Червоний = 255 * (1 - 0,67) - 255*0,33 - 84
Зелений - 255 * (1 - 1,00) - 255*0,00 - 0
Синій - 255 * (1 - 0,45) - 255*0,55 - 140
Переклад RGB в CMY
Бірюзовий = 1 - (червоний / 255)
Пурпурний = 1 - (зелений / 255)
Жовтий = 1 - (синій / 255)
Приклад перекладу колірного значення RGB 84-0-140 в CMY:
Бірюзовий - 1 - (84 / 255) - 1 - 0,33 - 0,67
Пурпурний = 1 - (0 / 255) - 1 - 0,00 - 1,00
Жовтий = 1 - (140 / 255) - 1 - 0,55 = 0,45
Переклад CMY в CMYK
Чорний = Min (бірюзовий, пурпурний, жовтий)
Бірюзовий = (бірюзовий чорний) / (1 - чорний)
Пурпурний = (пурпурний чорний) / (1 - чорний)
Жовтий = (жовтий - чорний) / (1 - чорний)
Приклад перекладу колірного значення CMY 67-100-45 в CMYK (спочатку потрібно знайти значення для чорного, щоб потім це значення можна було використати для визначення інших кольорів):
Чорний = Min (0,67; 1,00; 0,45) - 0,45
Бірюзовий - (0,67 - 0,45) / (1 - 0,45) - 0,22 / 0,55 = 0,40
Пурпурний - (1,00 - 0,45) / (1 - 0,45) - 0,55 / 0,55 = 1,00
Жовтий - (0,45 - 0,45) / (1 - 0,45) - 0 / 0,55 - 0,00
Художні моделі відтворення кольору
Як модель RGB, так і модель CMYK дозволяє записувати колір за допомогою чисел, щоб згодом його можна було відтворити. Такої інформації цілком досить для розробників Web-сторінок: вони можуть вказати необхідний колір для його відтворення в браузері відвідувачів Web-сайта. Однак ні RGB, ні CMYK не допоможуть вам вибрати ті кольори, які поєднуються один з одним, або відмовитися від тих, які не поєднуються. Ці моделі також безсилі, наприклад, для передачі настрою за допомогою кольору. Емоційне сприйняття колірної гамми - це питання не техніків, а художників, які працюють не з числами, а з фарбами і образами.
Уявімо собі стіну навколо будинку. Більшість людей з технічним складом розуму скажуть, що вона постійно одного і того ж кольору, і вони будуть праві - адже цю стіну ніхто постійно не перефарбовує. Однак, художник скаже, що її колір постійно міняється - в залежності від часу доби, часу року і освітлення. І він також буде правий, хоч думки техніка і художника сильно відрізняються. Проблема полягає в тому, що технік працює з об'єктивними поняттями, а художник - з суб'єктивними, такими як людське сприйняття.
Для створення вдалого Web-сайта необхідно враховувати особливості людського сприйняття, але зовсім не обов'язково вміти володіти кольором на рівні справжніх художників. У більшості випадків для правильного оформлення Web-сайта з точки зору колірної гамми досить знати декілька простих правил і прийомів, які будуть розглянуті далі в цьому розділі.
Колірні колеса
Для вибору кольорів часто використовується представлення у вигляді колірних відтінків, розподілених вздовж обода колеса (мал. 10). Кольори розташовані в тому ж порядку, в якому вони йдуть у спектрі.
На мал. 10 показаний розподіл кольорів з технічної і наукової точки зору: навпроти основного кольору розташований колір, який виходить внаслідок повного поглинання цього кольору. Наприклад, навпроти червоного розташований бірюзовий, який, як ми пам'ятаємо з опису моделі CMYK, виходить повним поглинанням червоного.
Побудувати таке колірне колесо дуже просто. Воно може включати в себе будь-яку кількість кольорів за вашим бажанням.
Гармонія кольору
Колірні колеса використовуються для вибору гармонійної колірної палітри, тобто такої палітри, в якій кольори поєднуються один з одним з точки зору людського сприйняття. Колірні колеса будуються таким чином, щоб, вписавши в колесо правильну фігуру, ми отримали набір кольорів, що поєднуються. Кольори, які розташовані на колірному колесі навпроти один одного, є додатковими. Ті ж кольори, які розташовані на колірному колесі по сусідству - це суміжні кольори. У технічних термінах контраст відтінків у додаткових кольорів максимальний, а у суміжних - мінімальний.
Ось як проводиться вибір кольорів, що поєднуються один з одним

 
 

Цікаве

Загрузка...